Zemedelsky podnikatel ???

Moderátoři: rezis, Leo, Milhauss

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Zemedelsky podnikatel ???

#1 Nový příspěvek od jirka_holub »

Pro podani jednotne zadosti u SZIF pry musim byt zaregistovan na urade jako "zemedelsky podnikatel".
Co to znamena, co to obnasi, jake povinosti z toho plynou?
Nebude z toho vic problemu nez uzitku?

Jak jsem si tak cetl definici zemedelskeho podnikate, tak ja zadny zemedelsky podnikatel nejsem neboť se neplahocim po loukach za ucelem dosazeni zisku, ale pro radost z pohybu a proto, abych mel jistotu kvalitniho sena pro zviratka. (Bereme jen dotace na plochu SAPS)

Odstavec předpisu 252/1997
Zákon č. 252/1997 Sb., o zemědělství § 2e
§ 2e
Podnikání v zemědělství
(1) Zemědělským podnikatelem podle tohoto zákona je fyzická nebo právnická osoba, která hodlá provozovat zemědělskou výrobu jako soustavnou a samostatnou činnost vlastním jménem, na vlastní odpovědnost, za účelem dosažení zisku, za podmínek stanovených tímto zákonem a která, pokud jde o osobu fyzickou
a) je plně svéprávná,
b) má trvalý pobyt10) na území České republiky, nejedná-li se o občana České republiky nebo o občana členského státu Evropské unie,
c) pohovorem před místně příslušným obecním úřadem obce s rozšířenou působností prokáže základní znalost jazyka českého


Mnozi zvas to uz asi mate obehane.. tak se podelte o info co jste zjistili o co tu jde?

Fery
Příspěvky: 367
Registrován: stř črc 15, 2009 11:31 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#2 Nový příspěvek od Fery »

Udělat si živnost na zemědělskou činost. Nic víc.

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#3 Nový příspěvek od jano »

SAPS nemá byť čo naviazaný na živnosť atd, má svoje jasné pravidlá. Je jedno či sa jedná o PO, FO podnikateľ alebo nepodnikateľ. Je to podpora na obrábateľa pôdy, ktorý musí dodržiavať pravidlá a splnať kriteria (min. 1ha).

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#4 Nový příspěvek od jirka_holub »

jano píše:SAPS nemá byť čo naviazaný na živnosť atd, má svoje jasné pravidlá. Je jedno či sa jedná o PO, FO podnikateľ alebo nepodnikateľ. Je to podpora na obrábateľa pôdy, ktorý musí dodržiavať pravidlá a splnať kriteria (min. 1ha).
No to prave uz není pravda. Letos uredni siml zarehtal tohle:
Hlavními novinkami pro žadatele od roku 2015 jsou zejména povinná podmínka být evidován jako zemědělský podnikatel ..... atd...

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#5 Nový příspěvek od jirka_holub »

Fery píše:Udělat si živnost na zemědělskou činost. Nic víc.
Nic vic?
To prave zjišťuju, co tohle "nic vic" znamena. Protože z toho "podnikatele" jiste plynou nejake další věci... ktere zatím nevim... ale neupisu se slepe k necemu, co by me sem nahnalo další houfy kontroloru a tunu dalšího papirovani...

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#6 Nový příspěvek od jirka_holub »

Například se mi zda, nevim jiste (klidne me opravte):
- registrace zemedelskeho podnikatele je za polatek 1tis?
- ze jako fyzicka osoba nemusim nejake prijmy do 30tis ze zemedelstvi danit. Kdezto jako fyzicka osoba podnikatel budu danit jakekoli prijmy (nutno dolozit papirem) ( s paušálem nakladu 80%).
- nedodrzeni nejakych srackoidnich pravidel ... pro FOP mají v rukávu mnohem lepší pokuty...
-

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#7 Nový příspěvek od HONZAD »

jirka_holub píše:Například se mi zda, nevim jiste (klidne me opravte):
- registrace zemedelskeho podnikatele je za polatek 1tis?
- ze jako fyzicka osoba nemusim nejake prijmy do 30tis ze zemedelstvi danit. Kdezto jako fyzicka osoba podnikatel budu danit jakekoli prijmy (nutno dolozit papirem) ( s paušálem nakladu 80%).
- nedodrzeni nejakych srackoidnich pravidel ... pro FOP mají v rukávu mnohem lepší pokuty...
-
Poplatek 1 tisíc - ano.
Danění příjmů jako zemědělský podnikalte - Ano.
Jinak hlavní důvod proč - SZIF chtěl, aby měli žadatelé přiděleno IČO.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Rolník74
Příspěvky: 477
Registrován: stř bře 20, 2013 2:21 pm
Bydliště: pardubice

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#8 Nový příspěvek od Rolník74 »

HONZAD píše:
jirka_holub píše:Například se mi zda, nevim jiste (klidne me opravte):
- registrace zemedelskeho podnikatele je za polatek 1tis?
- ze jako fyzicka osoba nemusim nejake prijmy do 30tis ze zemedelstvi danit. Kdezto jako fyzicka osoba podnikatel budu danit jakekoli prijmy (nutno dolozit papirem) ( s paušálem nakladu 80%).
- nedodrzeni nejakych srackoidnich pravidel ... pro FOP mají v rukávu mnohem lepší pokuty...
-
Poplatek 1 tisíc - ano.
Danění příjmů jako zemědělský podnikalte - Ano.
Jinak hlavní důvod proč - SZIF chtěl, aby měli žadatelé přiděleno IČO.
Omyl!!!!!To je čistá babišovina a jézeďákovina!!Zjišťovali,že každý rok se zvyšoval počet žádostí o dotace a přitom výměra zůstávala.Co to znamenalo?No,že si stále více lidí bralo pole od velkých podniků a hospodařili na tom sami!!Prostě lidi,co nejsou úplní deme..i a věří plně soudruhům z a.s.,že oni jediní se dobře postarají o jejich majetek,který jim je vlastně na obtíž,zjistili,že pokud si veme zpět 2ha po babičce,tak si tam dá nějaké brambory,trochu obilí a zbytek zatravní,tak má obživu pro sebe,ovečky,prasátko,slepičky,takže kvalitní potraviny a zároveň tohle vše má zdarma,protože mu před vánocema přijde 12tis.kč jako odměna za tu dřinu na 2ha půdy pro předcích!!No,a jak se to postupně v průběhu let rozkřikovalo po českých krajích a to i díky např. tady tomu fóru,tak začali soudruzi panikařit a protože mají nyní na nejdůležitějším postu ve vládě svého člověka,největšího soukromého zemědělce ve státě,tak prosadili prostřednictvím jiného soukromého zemědělce(který se ale rozhodl dělat kariéru prof.politika a věřte,že skonči na nějakém postu v Bruselu) na jiném ministerstvu tuto vyhlášku,která tomu rozmachu utne tipec!!A to vše potichu s tichou podporou ASz,protože i jejím členům tito lidé brali pole!!A když někomu chcete vzít výrobní prostředek,ikdyž je vlastně váš a tomu dotyčnému ho za úplatu půjčujete,tak to se teprv začnou dít věci!!Schválně to někdo z vás,kdo tedy nemáte super výhodnou smlouva na 10let díky které vám nájemce dává místo 1500kč(smlouva na 3roky) celých obrovských 2000kč,ale máte klasickou smlovu na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou dle zákona,přijít za nájemcem že dáváte výpověď a berete si zpět.To se budou dít věci a hlavně pokud má dotyčný bioplynku!!

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#9 Nový příspěvek od Antony30011 »

A prave skrz tady to papirovani, kontroly a pokuty jsem se na vsecko vysral, s par tisicema rocne at mi stat polibi prdel a mam pokoj. Stejne to letos strhouhli z 6000 na 3500 pokud nemas DJ (tak mi bylo tvrzeno na SZIF). On si Bures protahne veci dulezity pro sebe a svuj vydelek, takze nema smysl ocekavat nejaky zvyhodneni pro nas, zahumenkare a malozemedelce ;-)

Rolník74
Příspěvky: 477
Registrován: stř bře 20, 2013 2:21 pm
Bydliště: pardubice

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#10 Nový příspěvek od Rolník74 »

Antony30011 píše:A prave skrz tady to papirovani, kontroly a pokuty jsem se na vsecko vysral, s par tisicema rocne at mi stat polibi prdel a mam pokoj. Stejne to letos strhouhli z 6000 na 3500 pokud nemas DJ (tak mi bylo tvrzeno na SZIF). On si Bures protahne veci dulezity pro sebe a svuj vydelek, takze nema smysl ocekavat nejaky zvyhodneni pro nas, zahumenkare a malozemedelce ;-)
To ti LHALI!!Cca tři a půl je základ a k tomu je 2tis. za greening a ne ten má každý do 15ha orný nárok bez nějakých podmínek!!!Takže zase cca 5,5tis.!!!Chlapy nedejte se!!Vy malý nemusíte vézt účetnictví,jedete na paušál,tak si nemusíte dávat do účetnictví doklady za postřiky a hnojiva,takže když příjde kontrola,ta prostě nehnojím a nestříkám a to je vše!Horší je to zvířatama,když je registr hospodářství,ale to stejně chodí veterina a nemá s dotacema nic společnýho.Akorát pokud hnojím hnojem,tak si napsat kdy,kam a kolik a s tím hnojivem vlastně to samé,nepředpokládám,že by jste přešvihli max.N/ha :)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#11 Nový příspěvek od Antony30011 »

Jo to mi rekl taky. Kontroly na N max, postriky, vest evidenci a vsecko kolem toho. Skoleni skrz postriky, atesty na postrikovac...

Rolník74
Příspěvky: 477
Registrován: stř bře 20, 2013 2:21 pm
Bydliště: pardubice

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#12 Nový příspěvek od Rolník74 »

Rolník74 píše:
Antony30011 píše:A prave skrz tady to papirovani, kontroly a pokuty jsem se na vsecko vysral, s par tisicema rocne at mi stat polibi prdel a mam pokoj. Stejne to letos strhouhli z 6000 na 3500 pokud nemas DJ (tak mi bylo tvrzeno na SZIF). On si Bures protahne veci dulezity pro sebe a svuj vydelek, takze nema smysl ocekavat nejaky zvyhodneni pro nas, zahumenkare a malozemedelce ;-)
To ti LHALI!!Cca tři a půl je základ a k tomu je 2tis. za greening a ne ten má každý do 15ha orný nárok bez nějakých podmínek!!!Takže zase cca 5,5tis.!!!Chlapy nedejte se!!Vy malý nemusíte vézt účetnictví,jedete na paušál,tak si nemusíte dávat do účetnictví doklady za postřiky a hnojiva,takže když příjde kontrola,ta prostě nehnojím a nestříkám a to je vše!Horší je to zvířatama,když je registr hospodářství,ale to stejně chodí veterina a nemá s dotacema nic společnýho.Akorát pokud hnojím hnojem,tak si napsat kdy,kam a kolik a s tím hnojivem vlastně to samé,nepředpokládám,že by jste přešvihli max.N/ha :)
Kolik máš ha?Jestli třeba 3ha,tak potřebuješ jednou srriknout na podzim a jednou na jaře plevel.To je dvakrát vyjet s cakadlem na hodinu!!A hnojivo kup a doklad zahod a nikdo ti nedokáže jestli jsi hnojil.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#13 Nový příspěvek od Antony30011 »

Mam cca 3-4 ha. Strikam obili, brambory. Prihnojuju. Ale uz sem pevne rozhodlej ze na to seru ;-) vsecko to srani mi za to nestoji :)

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#14 Nový příspěvek od frturek1 »

presne, serte na to vsichni a cpete do drzky tem velkejm :vztek: nevim ceho se porad vsichni tak bojite. mate policko a chcete-musite strikat, proc ne jak tu bylo receno na par hektarku nebude stat postrik zadnej randal proste postrikam uctenku zahodim a vilizte mi pr.... atestace a skoleni na postrikovace uz se musi delat davno takze kdo do tet strikal tak stejne neco porusoval, tet sem to resil kdyz sem je tu mel na kontrolole ekologi, ze mam 2 ha orny v konvenci a ze uz to nepujde, moznosti? zalozit dalsi firmu, dat do ekologije a strikat, sam inspektor mi rek ze pokud mam zrni jen pro svuj zajmovej chov (holuby kachny slepice a pod ) a doslo by to az k nabirani vzorku ze by to asi stejne nejak extra neresili, pokud by se nenasla faktura ze sem ho prodal a navic kdo sousedi s jezedackejma tak je tam stejne nejakej ulet

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#15 Nový příspěvek od Matúš »

Tonda ak máš nejakého známeho - nejakého väčšieho poľnohospodára, tak ho popros, či by tie dotácie za teba nepýtal on 8)

Odpovědět

Zpět na „Naše farmy“