Zemedelsky podnikatel ???

Moderátoři: rezis, Leo, Milhauss

Zpráva
Autor
Rolník74
Příspěvky: 477
Registrován: stř bře 20, 2013 2:21 pm
Bydliště: pardubice

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#121 Nový příspěvek od Rolník74 »

mastnacek píše:Prave ze jsem to cet a taky me to pripadlo jako nejakej greening, ale na ten jsme nikdy nezadali to je to. zapomel jsem papire doma, zejtra tam zavolam at me to vysvetlej. Me dotace nezivej a nebavi me tohle resit kdyz to menej kazdou chvili.
Ale je to příjemný,když přijdou...

mastnacek
Příspěvky: 7099
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#122 Nový příspěvek od mastnacek »

To vis ze je ale obesel bych se bez nich a byl jsem uz skoro rozhodnutej se na to vybodnout. Bohuzel hospodarsti neni na moje jmeno jsem jen pracovni sila. Clovek ma jiny starosti nez bejt fut v obraze jakou ze to picovinu zase jurecka vymyslel. Hospodar aby jeste fusoval krome vseho do prava a zakonu ne? :)

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#123 Nový příspěvek od zikajay »

mastnacek píše:Prave ze jsem to cet a taky me to pripadlo jako nejakej greening, ale na ten jsme nikdy nezadali to je to. zapomel jsem papire doma, zejtra tam zavolam at me to vysvetlej. Me dotace nezivej a nebavi me tohle resit kdyz to menej kazdou chvili.

však to je účel pozměnovat, přejmenovávat, přidávat ubírat....aby se v tom pes vyznal, je potřeba aby to dostalo míň lidí a ne víc...kdyby to bylo snadný bral by to každej vocas s pár hektary....tady je potřeba to dělat hodně složitý aby to bylo jen pro velký hráče co na to maj zaměstnaný lidi co se zabejvaj jen tim celej rok
dneska soukromej zemědělec musí být studovanej ekonom právník a já nevim co ještě 8)

mastnacek
Příspěvky: 7099
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#124 Nový příspěvek od mastnacek »

No prave a to me nebavi, me staci bejt napul zootechnik, zverolekar, traktorista, svarec, vedec :)) Vsak se chapeme. Do pravniciny se me nechce.

Beris
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 12, 2014 5:46 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#125 Nový příspěvek od Beris »

Ahoj,dotaz pro zkušenější . Přibral jsem pole a chtěl bych brát do začátku dotace na plochu. Otázka 1. Co přesně vše ktomu potřebuji a kde by se to dalo dohledat. Je třeba si založit živnost když to chci jako vedlejší činnost při práci nebo stačí si udělat evidenci zem. podnikatele? Otázka 2. Má smysl o dotace žádat už letos na cca 2,5ha nebo počkat na podzim kdy ještě 3ha přibudou? Případně jestli by byl někdo ochotný mě do toho urednictvi zasvetit . :) díky za každou radu 8)
Zetor 7011
Class Europa
ex-Zetor 5511
ex-Zetor 4011

Vedra
Příspěvky: 1376
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#126 Nový příspěvek od Vedra »

https://www.szif.cz/cs/CmDocument?rid=% ... 346222.pdf

Letos to bude obdobné. Na podzim nepodáš nic jednotná žádost že dáva někdy v dubnu-květnu.

Beris
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 12, 2014 5:46 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#127 Nový příspěvek od Beris »

Takže jestli jsem to dobře pochopil musím být zemědělský podnikatel to znamená udělat si živnost na zemědělskou činnost ? , na Szifu se přihlásit jako aktivní zemědělec a na LPisu si přihlásit půdu a do 15.5. podat Jednotnou žádost. Pochopil jsem to správně ? Díky
Zetor 7011
Class Europa
ex-Zetor 5511
ex-Zetor 4011

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#128 Nový příspěvek od Antony30011 »

Vicemene ano. Ico mit musis. Pak pozemky zaregistrovat na szifu, nechat si zridit pristup do portalu farmare a do 15.5 podat Jednotnou zadost. A pak vesele plnit vsechny podminky PPH a DZES, vest ucetnictvi a evidence.

Uživatelský avatar
kajjik
Příspěvky: 633
Registrován: stř čer 24, 2009 6:15 pm
Bydliště: Zlín

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#129 Nový příspěvek od kajjik »

Zdravím, chtěl bych se zeptat něco ohledně pachtovní smlouvy (kvůli dotacím). Výše nájemného je pouze věc dohody? Jde o to, že rodiče jsou vlastníky pozemků. Já bych chtěl požádat o dotace. Jelikož jsme je nikdy nebrali, tak nevím co a jak a všechno jsem na internetu nenašel. Stačí když si napíšem výši pachtovného 1Kč? Aby se neřeklo a aby se nemusela platit zbytečně vysoká daň z příjmu?
Zemědělského podnikatele již vyřízeného mám. Díky za reakce.
Zetor crystal 12011 http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 42&t=82270
štepkovač: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 48&t=61022

Co si člověk neudělá, to nemá!!!

Vedra
Příspěvky: 1376
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#130 Nový příspěvek od Vedra »

Ano cenu jakou chceš. JZD běžně uzavírají se starýma lidma smlouvy na směšné částky takže je to evidentně OK.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#131 Nový příspěvek od Antony30011 »

Úplně stačí, když ti rodiče podepíší souhlas s užíváním pozemků.

Uživatelský avatar
romek007
Příspěvky: 231
Registrován: ned říj 27, 2013 6:11 pm
Bydliště: Třinec

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#132 Nový příspěvek od romek007 »

Jeste ti je do 40let vyuzil bych dotaci začínajíci zemedelec

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#133 Nový příspěvek od Antony30011 »

A já zas ne...

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#134 Nový příspěvek od frturek1 »

nevidim duvod proc nevyuzit staci zplnovat vekovi limit a dobu podnikani jina podminka tam neni na 68ha cca 55tis kde je vemes

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#135 Nový příspěvek od Antony30011 »

Jo, to je jeden pohled - super, stát/EU nasype peníze na ruku. Ale nikdo se nedíváte na druhej pohled, ke kterýmu mně dovedlo až počítání v BP. Ono je třeba říct A - peníze dostanu, ale i B - peníze státu "vrátím". Kdo si prostuduje podmínky dál než za část věk, hektary, částka zjistí..... Pak se dá lehce spočítat, jestli je to tak super :-) ale to je jen můj názor a zkušenost. Já bych do podpory pro začínající zemědělce nešel...

Odpovědět

Zpět na „Naše farmy“