Zemedelsky podnikatel ???

Moderátoři: rezis, Leo, Milhauss

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#106 Nový příspěvek od sita »

Ja bych to zkoulel tak, ze bych osobu A seznamil se sazbami za dotacni podvod a danove uniky a osobu B se sazbou za spoluvinu :smich: (berte prosim jako vtip)

mastnacek
Příspěvky: 6979
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#107 Nový příspěvek od mastnacek »

No proc hned podvod? Dobre, tak osoba A pronajme za nula nula nic 1hA osobe B. Ta nebude zadat o dotace. Osoba A bude brat dal na ty 2ha.

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#108 Nový příspěvek od sita »

fakt sorry, prislo mi to po ranu jako dobry vtip, ted uz tolik ne :)
Tohle vlakno sleduju, protoze se do toho chci taky pustit az najemnikovi dobehne smlouva, ale zatim o dotacich a jeich podminkachvlastne nic nevim...

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#109 Nový příspěvek od Vedra »

Druhá varianta by neměla být problém. Co se týče prodeje bych prodal ovce dle smlouvy za 1 kč/kus a zbytek předal v obálce jako dárek k mezinárodnímu dni dělostřelectva.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#110 Nový příspěvek od frturek1 »

pokud osoba A bude mit v lpis 3 ha a proda ovce osobe B tak si myslim ze nebude aktivni zemedele a moc toho nedostane pokud sem to tu dobre pochopil :D

mastnacek
Příspěvky: 6979
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#111 Nový příspěvek od mastnacek »

Tak nevim, pocet zvirat neni snad podminkou aktivniho zemedelce, muze louky jen sekat a prodavat seno ne? Navic tam zustane jedna krava s teletem.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#112 Nový příspěvek od frturek1 »

no pokud jsem dobre pochopil celej zamer zavedeni aktivniho zemedelce, tak jim slo o minimalizaci tech co berou dotace a louky jednou zmulcujou a konec.jako myslim ze nejak sikovne smluvne to osetri mozna by to proslo

mastnacek
Příspěvky: 6979
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#113 Nový příspěvek od mastnacek »

Budu to muset probrat s nekym nevim kym, tady v tom maj lidi koukam taky binec :) Jen zmulcovat neni zrovna nas pripad, seceme i druhou sec, nekdy i treti a ctvrtou na par mistech. Soused posece do terminu a pak bodlaky mnozte se :)

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#114 Nový příspěvek od Vedra »

Pro saps myslím žádná intenzita daná není. Pro LFA a AEKO je to 0,15 nebo 0,20 VDJ/ha. Jedna kráva s teletem bude stačit.

mastnacek
Příspěvky: 6979
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#115 Nový příspěvek od mastnacek »

Berem jen SAPS nic dalsiho. Tady problem podle me nebude.

Rolník74
Příspěvky: 477
Registrován: stř bře 20, 2013 2:21 pm
Bydliště: pardubice

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#116 Nový příspěvek od Rolník74 »

Tak kolegovi,který má do 15ha orný dorazilo rozhodnutí o dotacích.Dela to necelých 2000Kč/ha a k tomu ještě národní platba cca 200kc/ha.Ta přišla i mě,ale na greening mě, protože mam nad 15ha orný přijedu až déle.Takze nakonec to bude skoro stejně jak loni(2014) nebo spis o něco méně...

mastnacek
Příspěvky: 6979
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#117 Nový příspěvek od mastnacek »

Vcera nam dorazily dve obalky vubec nechapu co to posilaj kdyz dotace za 2015 uz jsou na ucte? Budu tam muset zavolat.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#118 Nový příspěvek od frturek1 »

tak zalezi co tam pisou trebas to vyplati jeste jednou :D

Rolník74
Příspěvky: 477
Registrován: stř bře 20, 2013 2:21 pm
Bydliště: pardubice

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#119 Nový příspěvek od Rolník74 »

mastnacek píše:Vcera nam dorazily dve obalky vubec nechapu co to posilaj kdyz dotace za 2015 uz jsou na ucte? Budu tam muset zavolat.
Pořádně si to přečti a hlavně se trochu informuj.Za loňský rok jsi zatím dostal SAPS a nyní ti přišlo rozhodnutí o národní platbě na plochu(200Kč) a rozhodnutí o platbě za greening. Rozhodnutí o greening ti přišlo už nyní,protože mas do 15ha orný a nemusel jsi plnit podmínky,které by se museli kontrolovat!! Já jsem třeba mel meziplodinu a tu jsem mohl zaorat až 1.11.

mastnacek
Příspěvky: 6979
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#120 Nový příspěvek od mastnacek »

Prave ze jsem to cet a taky me to pripadlo jako nejakej greening, ale na ten jsme nikdy nezadali to je to. zapomel jsem papire doma, zejtra tam zavolam at me to vysvetlej. Me dotace nezivej a nebavi me tohle resit kdyz to menej kazdou chvili.

Odpovědět

Zpět na „Naše farmy“