Zemedelsky podnikatel ???

Moderátoři: rezis, Leo, Milhauss

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Citron
Příspěvky: 405
Registrován: úte říj 21, 2008 9:37 pm
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#136 Nový příspěvek od Citron »

Antony30011 píše:Jo, to je jeden pohled - super, stát/EU nasype peníze na ruku. Ale nikdo se nedíváte na druhej pohled, ke kterýmu mně dovedlo až počítání v BP. Ono je třeba říct A - peníze dostanu, ale i B - peníze státu "vrátím". Kdo si prostuduje podmínky dál než za část věk, hektary, částka zjistí..... Pak se dá lehce spočítat, jestli je to tak super :-) ale to je jen můj názor a zkušenost. Já bych do podpory pro začínající zemědělce nešel...
Frturek myslí podporu pro mladé zemědělce a tam to je asi 800 Kč/ha
Celej svět se v kravskou prdel obrátil .....

Beris
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 12, 2014 5:46 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#137 Nový příspěvek od Beris »

Ahoj, měl bych ještě jeden dotaz. Osvědčení zemědělce mám, pole přihlášené na Lpisu také a jednotnou žádost také. Tudíž ma otázka zní jak je to s danema a financakem? Nikdo mi pořádně neodpověděl jak se věc má když to dělám při práci jako vedlejší činnost. Zajímáme zda jsem teda klasická "podnikatelská" osoba,tudíž sociální a zdravotní? Jak to bude s danema zda musím mít "firemní účetnictví nebo to můžu spojit s osobními daňovým přiznáním? Asi nejjednodušší bude se zajít informovat na financak ale nechci tam jít úplně nepoucen. Díky za radu :)
Zetor 7011
Class Europa
ex-Zetor 5511
ex-Zetor 4011

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#138 Nový příspěvek od mastnacek »

Na financak nechod, zajdi si za danovym poradcem. Pri praci za tebe plati zdrav a soc zamestnavatel.

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#139 Nový příspěvek od Jan_2 »

Beris píše:Ahoj, měl bych ještě jeden dotaz. Osvědčení zemědělce mám, pole přihlášené na Lpisu také a jednotnou žádost také. Tudíž ma otázka zní jak je to s danema a financakem? Nikdo mi pořádně neodpověděl jak se věc má když to dělám při práci jako vedlejší činnost. Zajímáme zda jsem teda klasická "podnikatelská" osoba,tudíž sociální a zdravotní? Jak to bude s danema zda musím mít "firemní účetnictví nebo to můžu spojit s osobními daňovým přiznáním? Asi nejjednodušší bude se zajít informovat na financak ale nechci tam jít úplně nepoucen. Díky za radu :)
musis jit na financak, tam nahlasis pocatek podnikani, potom na zdravotni pojistovnu , kterou mas a socialku , tam nahlasis, ze je to vedlejsi cinnost - nemusi se platit zalohy (idealne se optat u okenka, mozna se o to musi specielne zadat o to neplaceni),pro preruseni taky tam.

veskere prijmy - teda i dotaci si budes davat na jednu hromadku do krabice, k silvestru to sectes a pokud budes cca normalni,
odectes si z toho naklady 80% jako zemed. podnikatel a ze zbytku zaplatis dan, socialni a zdravotni.
naklady do druhy krabice.

priklad 1.
dotace 20000, prodej plodin 80000 prijem 100000, 80% pausal odectes, tedy zisk pro dan. ucely je 20000. Z nich podle ostatniho zaplatis 15% dan a patricne pojisteni. Je na to folmular a neni to tezke.
nevedes danovou evidenci , pouze evidenci prijmu.


priklad 2.
dotace 20000, prodej plodin 80000 prijem 100000,
koupis si traktor za 39999 kc (40 tis. je hranice pro okamzity odpis) , protoze je to kram tak zaplatis za servis 20000 , za dily motoru 25000 , za osivo plodin 15000, za postriky (pozor na skoleni) 20000


teda jsi ve ztrate 20000 , neplatis zadnou dan, pokud pristi rok nebudes praktikovat pr.1 , odectes si od zakladu ztratu 20000 , max. tusim 3 roky. Pokud budes ve ztrate dlouhodobe , muze prijit kontrola, protoze se podnika za ucelem zisku.

priklad 3 .

veskerou produkci prodavas do vykupu, vykupci je platce DPH , teda se zaregistrujes jako platce, bude levnejsi nafta, dily od platcu,
ale drazsi produkce. FU to nemusi povolit.


ke vsemu se jeste da zadat o zelenou naftu - vraceni spotrebni dane, ale s tim nemam zkusenost.


Staci ?
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Beris
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 12, 2014 5:46 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Zemedelsky podnikatel ???

#140 Nový příspěvek od Beris »

Díky moc za rozsáhlou odpověď, to jsem přesně potřeboval. Díky :)
Zetor 7011
Class Europa
ex-Zetor 5511
ex-Zetor 4011

Odpovědět

Zpět na „Naše farmy“