použití bazénu jako jezírka pro chov ryb

Moderátoři: rezis, Leo, Milhauss

Zpráva
Autor
davidm
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 21, 2014 1:02 pm
Bydliště: Třinec

použití bazénu jako jezírka pro chov ryb

#1 Nový příspěvek od davidm »

Zdravím,

má někdo zkušenosti s chovem ryb v bazénu? Uvažuji koupit bazén o velikosti 7x4m tento zabén zakopat do země a použít pro chov pstruha duhového. Otázka je jak dlouho může takovýto baznén např. z M. nebo jiný plastový, gumový, který je určen pro zásyp vydržet v zemi při celoročním využití? Budu rád za každou informaci i nagativní...nejlépe od toho co to tak již mánebo měl :)

Děkuji

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: použití bazénu jako jezírka pro chov ryb

#2 Nový příspěvek od Antony30011 »

Známý to takle má z klasickýho bazénu s fólií zakopanýho pod zem. Odrostli děcka, neměl sem kdo koupat a tak si z toho udělal jezírko. Ale má je spíše okrasného rázu s leknínama, vodníma rostlinama a všelijakejma blbůstkama ;-) jak dlouho to má, ale nevím

davidm
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 21, 2014 1:02 pm
Bydliště: Třinec

Re: použití bazénu jako jezírka pro chov ryb

#3 Nový příspěvek od davidm »

takže tam má vodu asi i v zimě,že? takže teoreticky to je možné...
díky za odpověď

Uživatelský avatar
Doge53
Příspěvky: 264
Registrován: stř lis 21, 2012 9:15 pm
Bydliště: Borovno, Plzeň-jih

Re: použití bazénu jako jezírka pro chov ryb

#4 Nový příspěvek od Doge53 »

Bazén tě vydrží stejně jako když ho budeš mít na koupání. V jezírkách je fólie a taky vydrží. Já mám dvojitě silážní plachtu a rybníček drží už pátý rok bez problémů. Takže jestli chceš ušetřit kup plachtu, vykopej díru a hotovo. Plachta mě vyšla na dva tisíce. V rybníku mám kapry a oranžové plotice. Nějaké foto:ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: použití bazénu jako jezírka pro chov ryb

#5 Nový příspěvek od Antony30011 »

Samozřejmě že má vodu i v zimě! Jinak by ta fólie byla v háji. My máme bazén taky, taky fóliák a krytej. Na zimu se tam nechává cca 1/2 vody, skrz to, aby ny tu fólii byl tlak. Když bys vypustil všecko, tak se ta fólie díky spodní vodě zvedne a pomačká. Já tu mám spodní vody hodně, takže sem tam mám na dně varhánek. Když se bazén čiští, tak se musí vypustit, během jednoho dne vyčistit a večer už napouštět, jinak by ta fólie byla v háji

Uživatelský avatar
Doge53
Příspěvky: 264
Registrován: stř lis 21, 2012 9:15 pm
Bydliště: Borovno, Plzeň-jih

Re: použití bazénu jako jezírka pro chov ryb

#6 Nový příspěvek od Doge53 »

Přesně tak, jak píše Antony30011. Já měl spodní vodu přesně opačně. Tam kde je bazén bylo spodní vody dost a na místě rybníčku bylo sucho. Přitom je bazén výš ve svahu než rybníček.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: použití bazénu jako jezírka pro chov ryb

#7 Nový příspěvek od Antony30011 »

Přesně tak :D bazén plave i ze spoda, ale ve studni je prázdno

davidm
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 21, 2014 1:02 pm
Bydliště: Třinec

Re: použití bazénu jako jezírka pro chov ryb

#8 Nový příspěvek od davidm »

uvažoval jsem, že koupím nějaký starší bazén na bazošu, moc za to nechtějí a je docela velký 7x4m, je k tomu i filtrace atd.......nemusím nic betonovat a utěsňovat...já nikdy bazén neměl (vždycky jsme se koupali v potoce :) )takže nevím jak to douho vydrží a jak je třeba o to pečovat a jakou má takový bazén životnost když je zapuštěný celý v zemi...

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: použití bazénu jako jezírka pro chov ryb

#9 Nový příspěvek od Antony30011 »

My mame uz 20let bez sebemensiho zasahu do folie. Casem bledne ale kdyz se nejak neroztrhne tak 8)

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: použití bazénu jako jezírka pro chov ryb

#10 Nový příspěvek od Leo »

Nebylo by lepší vykopat jezírko požadovaných tvarů a rozměrů, do toho se stejně dává gumotextilní folie proti unikání vody. A do toho zrovna nasadit rostliny, které jezírko budou čistit a můžeš se tam zrovna koupat. Samozřejmě, to už by jsi se musel někde poradit, co a jak, už je to trochu složitější. Ale začíná se to používat místo klasických bazénů. A ryby tam taky můžeš mít, samozřejmě.
Jo, ani jsi nenapsal, jestli tam bude přítok vody nebo ne.
A taky by jsi si měl dopředu zjistit, jaké podmínky chovu pstruh vyžaduje, a tomu se podřídit.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: použití bazénu jako jezírka pro chov ryb

#11 Nový příspěvek od Cobrow »

Kamoš má taky vykopanou díru, vyloženou staryma kobercema proti proražení, a na tom silážní plachtu. Drží to už asi 5 let. Jen je potřeba ochránit vrchní část proti slunci (uv-zaření) ,třeba síťovinu a nechat porůst travou.

davidm
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 21, 2014 1:02 pm
Bydliště: Třinec

Re: použití bazénu jako jezírka pro chov ryb

#12 Nový příspěvek od davidm »

tak jsem už vykopal na jaře rybník, natáhl staré koberce a pak silážní plachtu a je to OK. jen se voda v tomto létě docela zahřívala takže pstruzi byli u dna...ale jinak je to super řešení a za levný peníz 8)

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: použití bazénu jako jezírka pro chov ryb

#13 Nový příspěvek od mastnacek »

hele to mas lepsi koupit kaucukovou folii nez nejaky bazenky. Kamos si dal do rybnicku nejakou levnou polskou a ryby mu to otravilo.

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: použití bazénu jako jezírka pro chov ryb

#14 Nový příspěvek od Cobrow »

davidm: Sežeň nějakou síťovinu, co natáhneš okolo a spustíš alespoň 0,7m ze břehu do vody ( klidně zatížit kamením ) a nechej to porůst travinou . Eliminuje to pohlcení slunečního záření na minimum.

Odpovědět

Zpět na „Naše farmy“