Pěstování zeleniny

Moderátoři: rezis, Leo, Milhauss

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Pěstování zeleniny

#91 Nový příspěvek od bourač »

jo táááák, tady je řeč o tom rozboru. Všiml sem si v jiném vlákně ale nevěděl oč jde.
Láďo ty jsi tu čističku viděl, u mě si objednali odstranit technologii - plasty+železo.
Odstranit uložený hovna si neobjednali. Takže sem demontoval co se dalo a poslední 50cm konstrukce je pokryté kalem.
Práce jsem přerušil dokud si stavba ten kal neodklidí.
Na čističce je betonovej bazén, takovej jako na siláž. Tam vodovody a kanalizace shromažďujou to co vysajou např z ucpanejch kanalizací ve městě atd.
To se vozí do spalovny.
Stavba vzala svoje lidi, najmula vývěvu a začali odsávat ten bordel co brání dokončit mojí zakázku.
No jo, jenže likvidaci (odvoz a spálení) tohoto bordelu musí někdo zaplatit, takže vodáci je s tím poslali do háje. Žádný skladování v jejich deponii.
Jsou firmy který tento bordel umí naložit a do spalovny odvézt, jenže takový odpad potřebuje atest. Atest umí holky z hygieny.
Takže přijely dvě kočky, do bazénu nelezly :smich: nechaly si nabrat trocha bordelu a potřebují na analýzu 3 (tři!) týdny.
Takže chudák hlavní dodavatel, přesto že už jižní bazen dělali vloni (teď se renovuje severní) schání peníze na zlikvidování kalu.
Mimochodem ten jižní bazén bouralo vloni 7 lidí 2 měsíce, já to měl hotové ve 4 lidech za 10dnů. ;-)
Zajímavé věci jsou v tom bordelu z ucpaných kanalizací, kromě metráků preservativů třeba taky spousta mobilních telefonů apod.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Pěstování zeleniny

#92 Nový příspěvek od chobotek »

Ano, čističku jsem viděl, viděl jsem nakládání s kaly, mám povědomí o radioterapii, takže jsem si dovolil se vymezit proti některým výše uvedeným tvrzením. No, ale tři týdny už to pomalu bude, takže se nabízí otázka, jestli se dá nějak dostat k výsledkům toho rozboru? A jinak pěkná bourací práce - musím ti to pochválit i tady :)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Pěstování zeleniny

#93 Nový příspěvek od bourač »

se zákazníkem mám nadstandardní vztahy, kopie toho atestu by asi nebyl problem.
Máš vzdělání i v chemickém a mikrobiologickém směru? ;-)
Tuším že půjde o nějaký soubor lejster pro traktoristu totálně nesrozumitelného textu.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Pěstování zeleniny

#94 Nový příspěvek od Vedra »

Díval jsem se na netu a na stránkách Britského zdravotního systému mi vyskočilo že jedna z metod léčby rakoviny štítné žlázy je polykání radioaktvních izotopů jódu. V podstatě to samé jako normální jód po havárii ale naruby. Štítná žláza do sebe natahá radioaktivní jód a ten snad rakovinu zahubí. (Zároven tam píšou, že zůstaneš v nemocnici dokud radioktivita neklesne na bezpečnou úroven, předpokládám asi speciální WC a pak úložiště odpadu jinak bys mohl jít rovnou domů.)

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Pěstování zeleniny

#95 Nový příspěvek od thovt »

Spíše jsou tam lidi na pozorovaní jde to do moře u pobřežních měst.
Kanalizace mají staré a funkční.
https://www.hydrotech-group.com/cz/blog ... -nebezpeci

bratrH
Příspěvky: 890
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: Pěstování zeleniny

#96 Nový příspěvek od bratrH »

Moc Vám včem děkuji za smysluplné příspěvky na mém vlákně o pěstování mojí zeleniny.Hnízdo

tři supři
Příspěvky: 99
Registrován: sob úno 14, 2015 7:41 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Pěstování zeleniny

#97 Nový příspěvek od tři supři »

Ahoj! Koukám, že podle fotek používáš tkanou textílii, mohu se Tě prosím zeptat: a) nezdá se Ti, že propouští při dešti/zálivce málo vody, ale při intenzivním slunečním svitu půdu více ohřívá, a tím stresuje rostliny? Netkanou mám doma - samozřejmě míň vydrží, tkanou jsem použil při výsadbách zimolezu, ale nějak to není ono. b) používáš tu tkanou textilku opakovaně? Díky 3S

bratrH
Příspěvky: 890
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: Pěstování zeleniny

#98 Nový příspěvek od bratrH »

Ano,používám ji opakovaně.Na zimu složím a uložím a na jaře použiju znova.A rostlinky to nestresuje.

bratrH
Příspěvky: 890
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: Pěstování zeleniny

#99 Nový příspěvek od bratrH »

ObrázekVýroba zeleninových bedýnek

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Pěstování zeleniny

#100 Nový příspěvek od thovt »

Pěkné
taky mám podobný výběr, papriky, zelí, podzimní mrkvička, celer, petržel, dýně, salát.

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Pěstování zeleniny

#101 Nový příspěvek od vašík »

Ahoj, kolik si učtuješ za takovou bedýnku? Děkuji

bratrH
Příspěvky: 890
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: Pěstování zeleniny

#102 Nový příspěvek od bratrH »

ObrázekLetos se paprikám daří....

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Pěstování zeleniny

#103 Nový příspěvek od Vlasatej »

Ahoj, zaštipuješ papriky během růstu nebo je necháváš volně? Pokud je zaštipuješ můžeš popsat jak? A co se týče opory, vyvazuješ je ke kolíkům ?

bratrH
Příspěvky: 890
Registrován: úte pro 22, 2009 5:41 pm
Bydliště: Lužany

Re: Pěstování zeleniny

#104 Nový příspěvek od bratrH »

Papriky nezaštipuju,nechávám volně růst.Kolíky cca 2m od sebe a potom natahuju provázek.20 cm nad sebou.....

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Pěstování zeleniny

#105 Nový příspěvek od Vlasatej »

díky, já taky nezaštipuju , ale dochazi u mě k vylamování celých větví s plody kvůli váze. Papriky jsou hrozně křehké rostliny.

Odpovědět

Zpět na „Naše farmy“