Statek U Duchyho

Moderátoři: rezis, Leo, Milhauss

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DemprTraktor
Příspěvky: 165
Registrován: pon lis 19, 2012 9:53 pm
Bydliště: Turnov

Statek U Duchyho

#1 Nový příspěvek od DemprTraktor »

Zdar přátelé, koukám že většina z vás farmaříte, mám chlívky a od tchýně nějaké ty pole a louky, já dělám v lese a dokud by mě statek neuživil tak v něm budu muset tvořit dál, ale?!
Plánuji od příštího roku rozjed víc zvířátek ovečky na maso kravičku na mléko a prase už mám,
také jsem zvoral pole a budeme na příští rok chystat výsadbu topolů, letos děláme už matečnicové políčko, jinak moje paní si přeje u baráku malé políčko na zeleninu , brambory, červenou řepu mrkev, a dalších pár , a také skleník. jelikoš práce mám fakt až nad hlavu tak to pujde pomali, nic méně každé rady skušenosti a hlavně kdy zasadit kdy co sklidit docela by se hodilo, jinak v sadech mám nějaké ořechy švestky zimní německou jablon i klasickou, třešeň,
techniku mám traktory, buldozer pár menších traktůrků, sekačky mulčovací i lištové na seno, vleky, a sem tam nějaké příslušenství k traktoru, dodávku , pickupa takže techniku mám jen ji využít
Výhoda je že lepší už to nebude

Marie
Příspěvky: 2518
Registrován: sob dub 02, 2011 9:27 am
Bydliště: Děčín-Bělá

Re: Statek U Duchyho

#2 Nový příspěvek od Marie »

Ahoj Tempre, no nenudíš se, viď.
Na zahradničení je nejlepší najít si dobrý obchůdek - zahradnictví kde ti dobře poradí.
Jedna věc je vědět kdy co zasít, ovšem tvá žena se setká s různými problémy, např. škůdci, nemocemi atd. a když je kam skočit pro radu, a hend koupit to potřebné, je to výhoda.
My zahradničíme aktivně přez 20 let a stále "něco" řešíme u našeho prodejce v zahradnictví - naštěstí pro nás je to bývalý profesor na střední zemědělské.
Jak chceš aby lidé jednali s tebou, jednej ty s nimi.

Uživatelský avatar
DemprTraktor
Příspěvky: 165
Registrován: pon lis 19, 2012 9:53 pm
Bydliště: Turnov

Re: Statek U Duchyho

#3 Nový příspěvek od DemprTraktor »

Marie píše:Ahoj Tempre, no nenudíš se, viď.
Na zahradničení je nejlepší najít si dobrý obchůdek - zahradnictví kde ti dobře poradí.
Jedna věc je vědět kdy co zasít, ovšem tvá žena se setká s různými problémy, např. škůdci, nemocemi atd. a když je kam skočit pro radu, a hend koupit to potřebné, je to výhoda.
My zahradničíme aktivně přez 20 let a stále "něco" řešíme u našeho prodejce v zahradnictví - naštěstí pro nás je to bývalý profesor na střední zemědělské.

díky za radu,.¨no budu muset se někde pokoukat po netu co je tady v okolí, ted mojí paní napadl nákej škůdce , takže za 8 měsícu to máme jasný :nakladacek: :smich: takže se paní asi moc zahradce věnovat nebude :) no uvidíme, to skusím aspon já když najdu pár minut času ,
Výhoda je že lepší už to nebude

Uživatelský avatar
DemprTraktor
Příspěvky: 165
Registrován: pon lis 19, 2012 9:53 pm
Bydliště: Turnov

Re: Statek U Duchyho

#4 Nový příspěvek od DemprTraktor »

Tak přátele jedno políčko obseto cibulema ředkvičkama kedlubnama a já nevím čím vším eště a druhý políčko zasazeno na matečnicové topoly a prasátko taky dostalo najist :smich:
Výhoda je že lepší už to nebude

Marie
Příspěvky: 2518
Registrován: sob dub 02, 2011 9:27 am
Bydliště: Děčín-Bělá

Re: Statek U Duchyho

#5 Nový příspěvek od Marie »

Tak to jste dost aktivní.
My zahradu ještě nemáme ani uhrabanou.
Zaseto jen doma za okny a to rajčata a okurky do skleníku.

Tak ať sedaří !
Zahrádkám ZDAR
jó mít v ruce chleba se sádlem a zajít si na zahrádku pro čerstvou jarní nať z cibulky.....
Jak chceš aby lidé jednali s tebou, jednej ty s nimi.

Uživatelský avatar
DemprTraktor
Příspěvky: 165
Registrován: pon lis 19, 2012 9:53 pm
Bydliště: Turnov

Re: Statek U Duchyho

#6 Nový příspěvek od DemprTraktor »

no paní si doma za oknem v takovím tom květináči na bilinky pěstuje tydle šnitliky bazalku a podobně, včera zme přivezly slepičky a nějak příští týden se nám maj narodit kozičky takže už se těším včera jsem byl doma tak jsem toho využil a kompletně vyčistil a vyměnil slámu v chlívku a příští tejden budu dělat novej rozvod elektriky jelikoš jsem si traktorem přesekl kabel přívodní :'( takže svina a slepičky jsou v potmě jinak děkuji za fandění teprve stím začínám takže doufám že to bude fungovat,
Výhoda je že lepší už to nebude

Uživatelský avatar
DemprTraktor
Příspěvky: 165
Registrován: pon lis 19, 2012 9:53 pm
Bydliště: Turnov

Re: Statek U Duchyho

#7 Nový příspěvek od DemprTraktor »

Prosím vás pěkně má někdo doma kozy? myslím ty chlupatý co dávaj mléko? potřeboval bych náké rady ohledně toho jak má vypadat bydlení atd ? díky moc za každou reakci
Výhoda je že lepší už to nebude


trikko
Příspěvky: 3157
Registrován: ned črc 11, 2010 2:15 pm
Bydliště: TN kraj

Re: Statek U Duchyho

#9 Nový příspěvek od trikko »

8) 8) pekné a foto supríka ?? :friends: , Prečo si predal 73?? a šiel k supru to je krik spať nie?? :zapomel: :friends:
Šibaj, furman, kone bičom, ak si dobrým pohoničom...

Uživatelský avatar
DemprTraktor
Příspěvky: 165
Registrován: pon lis 19, 2012 9:53 pm
Bydliště: Turnov

Re: Statek U Duchyho

#10 Nový příspěvek od DemprTraktor »

trikko píše:8) 8) pekné a foto supríka ?? :friends: , Prečo si predal 73?? a šiel k supru to je krik spať nie?? :zapomel: :friends:

s tou 7341 to bylo trochu složitější po tom co jsem asi pul roku splácel si pro něj přišla exekuse s tím že sem ho koupil v době kdy už na něj byla uvalenej soudem nařízená exekuce takže sem utřel slzu a dopadlo to takle

http://media0.wgz.cz/images/media0:5325 ... 0_3287.JPG
http://media0.nolimit.cz/images/media0: ... 0_3286.JPG
http://media0.nolimit.cz/images/media0: ... 09-942.jpg
Výhoda je že lepší už to nebude

trikko
Příspěvky: 3157
Registrován: ned črc 11, 2010 2:15 pm
Bydliště: TN kraj

Re: Statek U Duchyho

#11 Nový příspěvek od trikko »

tak bola jej škoda vypadala dobre :'( , le taký je život no :'( tak nech sa ti teraz darí v hospodárstve ;-) :friends:
Šibaj, furman, kone bičom, ak si dobrým pohoničom...

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Statek U Duchyho

#12 Nový příspěvek od kenybz »

to sů dobré fotky ten pašík ze psem teď je otázka esi začne pes chrochtat a nebo prase štěkat když sů tací kámoši :)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
DemprTraktor
Příspěvky: 165
Registrován: pon lis 19, 2012 9:53 pm
Bydliště: Turnov

Re: Statek U Duchyho

#13 Nový příspěvek od DemprTraktor »

kenybz píše:to sů dobré fotky ten pašík ze psem teď je otázka esi začne pes chrochtat a nebo prase štěkat když sů tací kámoši :)
nojo žena řikala něco o prasopsech :vysmech: pač Hektor nám tu svini chtěl už otento
Výhoda je že lepší už to nebude

Uživatelský avatar
DemprTraktor
Příspěvky: 165
Registrován: pon lis 19, 2012 9:53 pm
Bydliště: Turnov

Re: Statek U Duchyho

#14 Nový příspěvek od DemprTraktor »

tak prase žije, slepicu nám zožral guláž (pes) a ostatní slepice snášejů vejce vedle vejce, políčko zasadzeno tak ted už jen čekati na ourodu
Výhoda je že lepší už to nebude

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Statek U Duchyho

#15 Nový příspěvek od Baťa1 »

DemprTraktor píše:tak prase žije, slepicu nám zožral guláž (pes) a ostatní slepice snášejů vejce vedle vejce, políčko zasadzeno tak ted už jen čekati na ourodu
jak "čekati na ourodu", na urodu se nečeká, to se musi okopávat zalivat a plet buřinu a šplichat proti onému pak zase proni hentemu a zase okopávat a zalivat a zase plet a pak pokuď počasi dovolí škudci nepožeró a nebude brzo mrznót tak by neco jako mohlo byt, my sme napřiklad loni měli uplny hovno co přes ty sucha neuschlo tak zbytek všecko pomrzlo mrkva po velkym dyšťu popraskala rajčata co nepukli tak zmrzli erteple ve sklepě požrali miši takže jako zemědělství neni žadny ČEKÁNÍ NA OURODU ale dřina-nervy-vztek-dřina-nervy-vztek a nakonec nekdy nezbyde než pláč, takže zapomeň na idylku, popadni motyku a hybaj do pola okopávat řepu :vysmech: nebo tá eště neleze.. tak šup do skleniku přepichat salát :friends:
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Odpovědět

Zpět na „Naše farmy“