roky zanedbaný pozemok...

Moderátoři: rezis, Leo, Milhauss

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: roky zanedbaný pozemok...

#31 Nový příspěvek od Jan_2 »

vašík píše:Zeptám se tady:Potřebuji zkrátit bez "šeřík" co roste v plotu.Keře mají tak 5 m.Když je zkrátím tak na 2 m bede kvést.Kdy udělat zástřich.Pak bych pokračoval s jasmínem a přešel na thuje.Toho kdo to všechno nasázel k plotu bych to nechal vykopat.Děkuji za radu vašík
podle me serik obrazi, vzal bych ho u skoro u zeme. Jasmin netusim, ale thuje, pokud se nestrihaji od mala, tak nejaky vetsi rezy nemuseji rozdejchat.

Honza
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: roky zanedbaný pozemok...

#32 Nový příspěvek od sychrovak »

vašík píše:Tak nikdo nekrátil šeřík? ;-) Tak já to zkusím zakrátit a pak dám vědět. :potlesk:
No já neměl keře ale stromky a vždy jsem ulamoval po odkvětu jen květy aby příští rok byl zase plný květu.
A ty keře chceš vyhubit?? to jedině vytrhat.
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: roky zanedbaný pozemok...

#33 Nový příspěvek od trago105 »

kronholec.sk píše:Nazdar hoši. Tak sa tu idem poradiť, čo s pozemkom, ktorý som zdedil. Od jari by sa tam mohlo začať niečo diať - vyčistiť, prípadne chovať nejaké zveri....
Dělám něco podobného, 20 let neohospodařovaná pastvina. Stromy od centimetrových prutů až po 30 cm průměru. Stromky do 5 cm jsem užeral u země a co bylo silnější vytahal i s pařezama, no občas u těch silnějších to byl docela boj. Na jaře radlicí zahrnu díry po pařezech, povořu to a kultivátorem a brámana vytahám zbylé kořeny a pařízky, pak už jen zaseju.

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: roky zanedbaný pozemok...

#34 Nový příspěvek od vašík »

sychrovak píše:
vašík píše:Tak nikdo nekrátil šeřík? ;-) Tak já to zkusím zakrátit a pak dám vědět. :potlesk:
No já neměl keře ale stromky a vždy jsem ulamoval po odkvětu jen květy aby příští rok byl zase plný květu.
A ty keře chceš vyhubit?? to jedině vytrhat.
Vyhubit ne je to u plotu spíše už součást plotu u silnice tak jenom zkrátit.Zůstane jako odhlučnění od silnice. Nad tím vede elektrika na sloupech a už je bez skoro u drátů.

Uživatelský avatar
kronholec.sk
Příspěvky: 653
Registrován: ned dub 10, 2011 6:37 pm
Bydliště: Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: roky zanedbaný pozemok...

#35 Nový příspěvek od kronholec.sk »

trago105 píše:
kronholec.sk píše:Nazdar hoši. Tak sa tu idem poradiť, čo s pozemkom, ktorý som zdedil. Od jari by sa tam mohlo začať niečo diať - vyčistiť, prípadne chovať nejaké zveri....
Dělám něco podobného, 20 let neohospodařovaná pastvina. Stromy od centimetrových prutů až po 30 cm průměru. Stromky do 5 cm jsem užeral u země a co bylo silnější vytahal i s pařezama, no občas u těch silnějších to byl docela boj. Na jaře radlicí zahrnu díry po pařezech, povořu to a kultivátorem a brámana vytahám zbylé kořeny a pařízky, pak už jen zaseju.
no tak konečne niekto s podobným osudom :)
nemaš odtiaľ aj nejaké fotky, ako to vyzeralo predtým a potom? celkom sa bojím toho thania veľkých koreňov, na to môj tragáč asi nebude stačiť... to budem musieť zavolať posilu!

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: roky zanedbaný pozemok...

#36 Nový příspěvek od PULDrapalik »

vašík píše:
sychrovak píše:
vašík píše:Tak nikdo nekrátil šeřík? ;-) Tak já to zkusím zakrátit a pak dám vědět. :potlesk:
No já neměl keře ale stromky a vždy jsem ulamoval po odkvětu jen květy aby příští rok byl zase plný květu.
A ty keře chceš vyhubit?? to jedině vytrhat.
Vyhubit ne je to u plotu spíše už součást plotu u silnice tak jenom zkrátit.Zůstane jako odhlučnění od silnice. Nad tím vede elektrika na sloupech a už je bez skoro u drátů.
Řízni ho když kvete,ale udělal bych to na dvakrát,každý rok o kus

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: roky zanedbaný pozemok...

#37 Nový příspěvek od trago105 »

Na fotkách je stav na podzim a dnes, foceno ze stejného místa. Teď jsem ve fázi, kde co jsem chtěl vytrhat a vyřezat mám hotovo. Hned na jaře odvezu dřevo a poštěpkuju větve. Potom vyklepu z pařezů hlínu a díry po pařezech zahrnu radlicí, pak vezmu pluh a celé to přeorám, pak kultivátor a brány, vyčistím od kořenů a už jenom zasejt.
Přílohy
před.jpg
IMG_0527.JPG

Uživatelský avatar
kronholec.sk
Příspěvky: 653
Registrován: ned dub 10, 2011 6:37 pm
Bydliště: Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: roky zanedbaný pozemok...

#38 Nový příspěvek od kronholec.sk »

dobre si sa do toho pustil...
ja ti fandím, ale chcem vidieť, ako si pluh poradí so zvyskami korenov :shock:

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: roky zanedbaný pozemok...

#39 Nový příspěvek od Antony30011 »

Pařezy ti bude trhat traktor? Měls mu nechat delší kmeny... Kamoš mi trhal jabloně a co nemělo půl metru to ne.e
Ale práce pěkná 8)

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: roky zanedbaný pozemok...

#40 Nový příspěvek od trago105 »

pařezy nad 5cm mám vytrhané ze země a položené na vrchu. Můžu sem dát klidně další fotky jak to vypadá. Pluh mám staré PHX a ten v pohodě zbylé kořeny a malé pařízky vyoře.

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: roky zanedbaný pozemok...

#41 Nový příspěvek od trago105 »

Antony30011 píše:Pařezy ti bude trhat traktor? Měls mu nechat delší kmeny... Kamoš mi trhal jabloně a co nemělo půl metru to ne.e
Ale práce pěkná 8)
Největší strom tam byl asi bříza 40 cm-1,5m nad zemí, tu jsem musel uvázat 8 metrů vysoko a stejně se ji moc nechtělo. Mám Z7745. Když jsem ji vyvrátil tak díra po ní v průměru 5 metrů a pod středem pařezu hluboká metr. Pokud bude zájem, tak můžu pak fotit i na jaře...

Chip&Dale
Příspěvky: 986
Registrován: pon úno 03, 2014 1:44 pm
Bydliště: Velhartice

Re: roky zanedbaný pozemok...

#42 Nový příspěvek od Chip&Dale »

Pokud clovek nespecha, tak docela vyzkousene mam, ze vezmu Roundup do sklenicky se stetkou a natru par listu, kam dosahnu. Stacilo vzdy par. A ker vymre az do korene. Soused to delal tak, ze ker vzal u zeme krovinakem s pilovym kotoucem a Roundupem pak natiral ty orezane koreny a vyzdechalo mu to taky.

Obecne je Roundup dost drahej na nejaky fory, ale v tomto pripade jako kontaktni herbicid funguje dobre a nekontaminuje pudu. Kdyz jsem byl malej, tak deda takhle za stodlou pokropil Zeazinem a pet let tam nerostla ani trava.
Cim vetsi kladivo, tim vetsi odbornik...

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: roky zanedbaný pozemok...

#43 Nový příspěvek od Antony30011 »

trago105 píše:
Antony30011 píše:Pařezy ti bude trhat traktor? Měls mu nechat delší kmeny... Kamoš mi trhal jabloně a co nemělo půl metru to ne.e
Ale práce pěkná 8)
Největší strom tam byl asi bříza 40 cm-1,5m nad zemí, tu jsem musel uvázat 8 metrů vysoko a stejně se ji moc nechtělo. Mám Z7745. Když jsem ji vyvrátil tak díra po ní v průměru 5 metrů a pod středem pařezu hluboká metr. Pokud bude zájem, tak můžu pak fotit i na jaře...
Mně když trhal jabloně tak to šlo v poho. Na trhání švestek sme rvali řetěz a traktor hrabal... Z9540

Uživatelský avatar
kronholec.sk
Příspěvky: 653
Registrován: ned dub 10, 2011 6:37 pm
Bydliště: Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: roky zanedbaný pozemok...

#44 Nový příspěvek od kronholec.sk »

tak ja som si to v podstate tiež už skúsil - kúpil som pozemok kde som chcel stavať dom a bola to džungla... staré slivky o priemere aj do 30cm sme nechávali meter nad zemou, potom mi to trhal sused za navijákom z V3S ktorý má na traktore... išlo to celkom v pohode, ale korene sa trhali, takže ostávala časť pod zemou. niekde by som našiel aj video...

Uživatelský avatar
kronholec.sk
Příspěvky: 653
Registrován: ned dub 10, 2011 6:37 pm
Bydliště: Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: roky zanedbaný pozemok...

#45 Nový příspěvek od kronholec.sk »

takto to bolo vtedy:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Naše farmy“