Zikyho hospodarstvi

Moderátoři: rezis, Leo, Milhauss

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Zikyho hospodarstvi

#106 Nový příspěvek od zikajay »

Tady je sucho jak krava, kde byl močál že by ses tam utopil tak dneska tam chodíš po betonu :D
i oves mel 11

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Zikyho hospodarstvi

#107 Nový příspěvek od Matúš »

Parádne fotky 8)

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Zikyho hospodarstvi

#108 Nový příspěvek od tomous »

zikajay píše:Tady je sucho jak krava, kde byl močál že by ses tam utopil tak dneska tam chodíš po betonu :D
i oves mel 11
No to tady taky. Po kopečkách je všechno zralý(uschlý) 14dní ale v dolinách je to jak hnůj :vztek:

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Zikyho hospodarstvi

#109 Nový příspěvek od zikajay »

čau přidal jsem fotky letošních přírůstků :) 8)
http://zikajay.rajce.idnes.cz/Dobytek#

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Zikyho hospodarstvi

#110 Nový příspěvek od tomous »

Tak ať rostou 8)

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Zikyho hospodarstvi

#111 Nový příspěvek od zikajay »

dík jen jak to bývá když se daří tak zas je málo sena a mám to letos asi tak tak
normálně zkrmim tak 100 balíků a nalisuju tak 120
letos zkrmim 150 balíků a vyjdu jen díky 90 letošních 10 nedopasků co měli bejt na stlaní mimochodem už sežrané 15 nakoupeno a asi 30 balíků lonský no a eště musím oblézt všechny půdy a hledat kdejaké staré zásoby volnýho :pistol:

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Zikyho hospodarstvi

#112 Nový příspěvek od zikajay »

trochu jsem vylepšil rajče ať se foto líbí 8)
http://zikajay.rajce.idnes.cz/

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Zikyho hospodarstvi

#113 Nový příspěvek od frturek1 »

fotky paradni, to ja zkrmim 16 baliku tejdne jen s krava u ovci to nemam zpocteny, a vyjdu asi ze mi nezbyde nic, zejtra jeste prodam 8 bejku do zastavu a snad to krmeni vyjde, tady se neda koupit ani chlup sena a ani slamy

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Zikyho hospodarstvi

#114 Nový příspěvek od zikajay »

16 balíků tejdně je fakt hodně ... to musí v tý stodole mizet před očima já krmím 2 balíky po 4 dnech :smich: a seník se mi zdá poloprázdný :pistol:

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Zikyho hospodarstvi

#115 Nový příspěvek od frturek1 »

noo to davam seno se senazi na pul 8 sena 8 senaze stodola co byla plna prakticky porad max se doplnila par balikama je uz 14 dni prazdna, no teda uz sem tam nacpal valnik rotacku a obracec, noo do tet mam zkrmeno uz neco kolem 100 baliku sena co sem mel stary zasoby, hold 50 kusu neco sezere ovce se zatim drobet pripasaj tak to neni takova tragedyje a to uz letos budem zimovat kolem 100 kusu bahnic tak doufam ze nenapadne moc snehu, zatim se chodi past k sousedovy na pastvu kde byli prez leto kravy tuhle tu byl remcat ale zas jeho telata se pasou u me tak sem s nim byl rychle vyrizenej

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Zikyho hospodarstvi

#116 Nový příspěvek od zikajay »

hmm 100 bahnic to si borec... co s tim děláš ? děda mýval 10 ovcí a od toho 20 jehnat + a samosebou sem byl u všeho kolem ovcí a řikam za mě 2 ovce a dost ! jehnata jen pro vlastni potrebu
ono se řekne že jsou ovce bez práce ale je to pěkná blbost a když to všechno překousnu tak je to neprodejný
to je lepší mít 1 krávu a bejk od ní mi vydá za 30 jehnat :pistol: a ještě si ho jatky odvezou z maštale a nemusím nikomu nic cpát :zly:

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Zikyho hospodarstvi

#117 Nový příspěvek od frturek1 »

moje rec, doma sme jich vzdycky mivali kolem tech 15-20 bahnic, pak se nam povedli krasny jehnicky tak sme je nechaly tak to bylo asi dva roky po sobe najednou jich bylo 40 a uz sme to nemeli kde upast tak sem koupil od jednoho podivina(tet uz bych to neudelal) statek vedel ve vsi on mival taky ovce a 10ha ohradu pod barakem ohrazenou lesnickym pletivem tak sme vetsinu dali tam a prevedli na me no tet je tam mam druhej rok ten blazen tam dal bydli a chova se jako by to bylo jeho do vseho keca a ja sem to s nim domluvil ze to zplatim rovnou jemu ve ctyrech zplatkach, no a tet kdyz sem se zminil ze se na ovce vyseru tak zacal bejt chytrej takze mu to doplatim a pak se na ovce vyseru, zlate kravy kdyz ji neco je tak se nazene do klece a je to ale ovci musis chytit vytahnout nekam ven prevratit no hruza, jak pises misto 70ti ovci 10 krav a sem natom s kravama porad lip. na jehnata mame porad odbyt porad je jich spis malo a na jatky jde minimum doma skopovi skoro nejime

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Zikyho hospodarstvi

#118 Nový příspěvek od zikajay »

pár dnešních foto z krmení + jalovice dneska přivezená čeká na prodej :)
http://zikajay.rajce.idnes.cz/Dobytek#F ... ie1056.jpg

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zikyho hospodarstvi

#119 Nový příspěvek od adam »

Nechápu, že to seno vůbec neroztahujou. Ty naše si vždycky nějaký natahaj pod sebe a pak na tom ležej.
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Zikyho hospodarstvi

#120 Nový příspěvek od zikajay »

mě taky něco vytahaj to co je u plechu ohrnu a hodim zpátky a to co je dál zašlapaný nemá smysl navíc je toho uplný minimum

Odpovědět

Zpět na „Naše farmy“