Rolník Pedro

Moderátoři: rezis, Leo, Milhauss

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Rolník Pedro

#181 Nový příspěvek od Vladimír2 »

sekalsemmalo píše:....ale reknu vam,ta volba odrudy mrkve,odolne proti vetveni kořene měla něco do sebe.ted jsem ještě znovu protrhával a uvolnoval a krasna mrkev,jak ze žurnálu.loni jsem to mel zparchantely....
...nevím ,jestli oráš nebo ryješ na mrkev . Musíš hlouběji ,pak se Ti nebude větvit žádná odrůda ...

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rolník Pedro

#182 Nový příspěvek od serpenton »

Dlouho jsem tu nebyl, věnuju se teď hlavně přírodě :-)

Brambory se letos, myslím celkem povedly. Trochu zarostlý ale úplně bez postřiků.
Je jich možná až moc. To na fotce není všechno, tipuju to tak na 8 metráků úrody.
Obrázek

Mám ještě představu o dokončení toho záhonu, ale letos jsem se na to nějak nedostal. Byliny se ale rozrostly pěkně ...
Obrázek

Toto jsem vysadil mimo plán, chtěl jsem něco na zakrytí kompostu a bylo mě jedno co. No ale narostly tam "metráky" dýní.
Obrázek

Toto kuře nebylo v plánu. Slepice si na začátku července usmyslela, že bude sedět a nedala si to vymluvit. Dal jsem ji bokem a dal ji vejce o kterých jsem si myslel že jsou jalový. Chtěl jsem ji nechat bokem a ve vhodnou chvíli ji vzít na porážku. Jenže ta chvíle nešla a nešla až se jednou objevilo kuře.
Obrázek
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Rolník Pedro

#183 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

mladí už balej do prahy a tak jsem je na čtrnáct dní napakoval.bednu brambor,víc ne,aby se jim to v tom teplym špajzu nekazilo.mrkev,pastynák,petržel,cuketa,červená řepa,porek,z toho meli radost,česnek,gigant.tak to mám rád.takhle se ma jezdit z venkova.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Rolník Pedro

#184 Nový příspěvek od Jan_2 »

Vladimír2 píše:
sekalsemmalo píše:....ale reknu vam,ta volba odrudy mrkve,odolne proti vetveni kořene měla něco do sebe.ted jsem ještě znovu protrhával a uvolnoval a krasna mrkev,jak ze žurnálu.loni jsem to mel zparchantely....
...nevím ,jestli oráš nebo ryješ na mrkev . Musíš hlouběji ,pak se Ti nebude větvit žádná odrůda ...
netuším, jestli je to pravda, ale jednou v nějakým naučným pořadu říkali, že před tím, než se ve velkým pěstovaly brambory, se pěstovala ve velkým mrkev a
veškerý nářadí - teda hrobkovače se už používalo u těch mrkví. Takže by možná byli lepší výsledky v hrůbcích.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Rolník Pedro

#185 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

sklizen kulatý červený řepy,mrkve-hodně sežraná,náka rozprasklá z přemíry vlahy, několik výstavních kusů.sklizen petržele,menší.a sklizen,teda DÚLNÍ čínnost pastináku.ten teda je....a nechal jsem tam ještě porek,ružičkovou kapustu a giganta a ješte naky zelí...
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rolník Pedro

#186 Nový příspěvek od serpenton »

No a přitom servisování sekačky za mnou přišla cerka, jestli by sme nevyřezali novyho strašidláka, protože ten první už jaksi schátral. Snažil jsem se vykroutit, že nemůžu, že mám práci s tou sekačkou. To ale pro ni nebyl problém. "Tak pojď, uděláme jenom malýho strašidláka a pak si to půjdeš dodělat" - naplánovala.
Tomu se nedalo vyhnout a protože u nás i strašidláci jsou hodní je i tento bezzubý a smějící se.

Obrázek
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Rolník Pedro

#187 Nový příspěvek od chobotek »

O jahodách sem tu toho moc nenašel, toš se zeptám tady. Nasadili jsme asi 1000 sazenic z frigo sadby. Jahod moc nebylo zato odnoží je tam šest půlek nebo spíš víc jak deset na sazenici. Jak se ta frigo sadba dělá? Určitě ne rovnou z odnože, protože ti Holanďani mají na sazenicích krásné dlouhé kořeny. A kdyby někdo z okolí chtěl nechť přijde, jsou toho tisíce a většina skončí na hnoji.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rolník Pedro

#188 Nový příspěvek od serpenton »

Sadba se dělá přímo z odnoží. První rok mívají jahody menší výnos, sázeli jste na jaře ?
S tím že bude hodně výhonů na vyhození se smiřte, taky mě plakalo srdce když jsme je vyhazovali a to bylo z třetiny sazenic.
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Rolník Pedro

#189 Nový příspěvek od chobotek »

Sázeli jsme to pozdě, až v červnu. Mě je jasné, že z toho jahod moc být nemohlo, ale o to zas tak nejde. Spíš o tu chlazenou sadbu. Vypadá to takhle:
Obrázek
A podle kořenů bych si myslel, že ty odnože byly normálně zasazené, pak vytažené, vyprané a zchlazené. Stojí pár korun, tak jestli má smysl se s tím drbat.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rolník Pedro

#190 Nový příspěvek od serpenton »

Dnes sklizená, poslední bedýnka zelí z naší letošní úrody.

Obrázek
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Rolník Pedro

#191 Nový příspěvek od Vladimír2 »

8) ...už ho vidím na talíři s propečeným bůčkem , nebo kachničkou... :smich:

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rolník Pedro

#192 Nový příspěvek od serpenton »

Vladimír2 píše:8) ...už ho vidím na talíři s propečeným bůčkem , nebo kachničkou... :smich:
To já si ještě rozmyslím jak si ho dám, ale ani bůček ani kachnička to nebude .... :)
Jinak v zeláku je naložený 30kg, takže kvašenýho bude dost - pokud se nějak neskazí.
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rolník Pedro

#193 Nový příspěvek od serpenton »

Dnešní sklizeň celeru u nás na zahradě. Některý jsou menší některý větší, ale všechny pěkně voní.

Obrázek
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Rolník Pedro

#194 Nový příspěvek od Vladimír2 »

8) ...celer vypadá skvěle , jen aby nebyl uvnitř houbovitý...

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rolník Pedro

#195 Nový příspěvek od serpenton »

co je houbovitý ? Co jsme yatím zpracovali tak bylo ok. Vařím si z toho tu snídaňovou polívku.
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

Odpovědět

Zpět na „Naše farmy“