Jaké mohu získat dotace

Moderátoři: rezis, Leo, Milhauss

Zpráva
Autor
martta
Příspěvky: 107
Registrován: čtv zář 08, 2011 7:09 pm
Bydliště: Příbram

Jaké mohu získat dotace

#1 Nový příspěvek od martta »

Zdravím všechny,

měl bych na vás, především na ty, kdo hospodaří/mají pozemky dotaz.
Když tak letmo čtu, na co vše se dají získat dotace, tak si říkám, že bych byl hloupý, kdybych se o nějaké také nepokusil..
Máme v rodině nějaká pole, louky, lesy. Luk asi 18 ha, polí 30 ha, asi 7ha lesa. Mimo lesy je to všechno ve družstvech a máme z toho jen něco málo za nájem. Pominu-li nějaké výpovědní lhůty, které by asi všechno posunuli, tak by mě zajímalo co mohu získat za dotace. Můj obor je hodně vzdálený zemědělství, takže rostlinná ani živočišná výroba moc v úvahu nepadá. Zaujala mě především dotace za sekání/mulčování apod. Traktor k dispozici mám a baví mě, takže to by nebyl problém. Dokonce i seno bych si troufl usušit. Můžete mi někdo poradit co se na to dá získat a jen tak orientačně, jak se to pohybuje finančně? A především, zda to má cenu se s tím vůbec zabývat..

díky moc

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Jaké mohu získat dotace

#2 Nový příspěvek od trago105 »

Když nebudeš mít živočisnou, tak dosáhneš pouze na dotaci na plochu, letos cca 6000/ha. Ovšem když nebereš dotace můžeš si dělat co chceš, když budeš brát dotace tak ti už dnes diktují co kde a jak můžeš pěstovat

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Jaké mohu získat dotace

#3 Nový příspěvek od staník »

Taky si zjisti jak dlouhou máš lhůtu na vypovězení nájmu. Už jsem slyšel i o dvacíti letech,to by třeba u mně bylo mimo realitu.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

martta
Příspěvky: 107
Registrován: čtv zář 08, 2011 7:09 pm
Bydliště: Příbram

Re: Jaké mohu získat dotace

#4 Nový příspěvek od martta »

No máme to rozdělené a každé v jiném družstvu. U jednoho už je podaná výpověď tam si nejsem jist - neřešil jsem to já a u druhého je to asi na 5. Takže nic moc. Zatím jsem spíš chtěl získat představu co se dá vůbec získat. Poté, pokud to bude mít význam - začnu řešit, jestli to půjde získat.. ale už i těch 6000 je 2-3 násobek nájmu. I když teď nabízeli přes 3000 za ha..pokud toho bude nad 20 ha..

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Jaké mohu získat dotace

#5 Nový příspěvek od zikajay »

No taky by si mel myslet na to ze kdyz dostanes najem tak tim to hasne ale pokud si to vemes a budes brat dotace bude te to stat hodne casu tzn mas jej ? mulcovani je super vec ale tak na horach podle me kdyz ti tam naroste metrova trava tak nwm nebo to budes muclovat 5x do roka to se asi nevyplati
musis taky myslet na to ci mas nake stroje nebo zaplatis sluzbu ? zase musis ji sjednat atd
a dalsi miliarda veci ;-)
skratka chci rict penize sou to pekny ale neni to bez prace 8)

martta
Příspěvky: 107
Registrován: čtv zář 08, 2011 7:09 pm
Bydliště: Příbram

Re: Jaké mohu získat dotace

#6 Nový příspěvek od martta »

To je mi jasné, že bez práce to není. Ale traktor mám, baví mě. Nějakou techniku dokoupit by také neměl být problém. A nějaký čas bych si určitě našel. Jen neodhadnu, kolik času těch pár ha může zabrat. Aby nebylo výrazně výhodnější věnovat se své obvyklé výdělečné činnosti.. Tyto dotace řeším, z části také proto, že mě traktorovat baví, ale jen občas. Živit se tím nechci. Popř. mám možnost si najmout traktoristu.. To už je ale otázka rentability..a dalších počtu -tak daleko zatím nejsem.

Je tu někdo, kdo bere dotace za "udržování trávníku" ? Jaké jsou tam ve stručnosti podmínky, ať mám představu, něž se pustím do studia § .
Díky

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jaké mohu získat dotace

#7 Nový příspěvek od Viťa1 »

Nevím jestli by dostal 6 tis. bez dobytčích jednotek a pastvy možná by jsem se zaměřil na ty lesy pokud máš 7 ha lesa ale nevím jak je to s dotací na les :)
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Jaké mohu získat dotace

#8 Nový příspěvek od frturek1 »

pokud nebude dobytci jednotka tak lze dostat jen SAPS (dotace na plochu) jiz zminenych 6000.taky zalezi jakej ten traktor mas, ono mulcovac chce dost vikonu.pokud by se mulcovalo tak je skoro jedno kdy, jen aby byli dodrzeny terminy 1-2 sece. pokud se to bude susit tak to zabere urcite 14 dni kdyz nepocitam s tou ornou.Dalsi vec je domluva s tema druzstvama, kdy a kde to vydaj

Uživatelský avatar
Dvordy
Příspěvky: 2105
Registrován: pon črc 09, 2007 8:50 am
Bydliště: Táborsko

Re: Jaké mohu získat dotace

#9 Nový příspěvek od Dvordy »

Já mám zase otázku ohledně toho, že když nemám vyštudovaný obor, který se týká zemědělství, tak jestli ty dotace mohu čerpat. Kamarád si teď chce brát pole zpátky a chodí kvůli tomu na zemědělku, aby si dodělal nějaké minimum. Říkal, že to je na tři měsíce a musí se tam dělat nějaká výstupní zkouška.
Zetor 4011, Zetor 7341, JCB 3C III

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Jaké mohu získat dotace

#10 Nový příspěvek od trago105 »

musíš mít maturitu v oboru zemědělství, strojírenství nebo podobné, nebo zmiňovaný rekvalifikační kurz. Jinak ti nedaj živnosťák.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Jaké mohu získat dotace

#11 Nový příspěvek od frturek1 »

prdlajs, jsem automechanik, pak rikali ze musim mit maturitu tak sem si ji udelal pak zas ze nejsem z oboru tak sem si udelal zemedelsky minimum pak sem sel na urad ze chci zalozit zivnost na zemedelstvi a vsechny ty pribuzny obory, lesni prace rybarstvi atd, jediny co pome urednik chtel, bylo 1000kc na poplatek moc vic a ani nikde jinde nic nechteli jen na zemedelstvi hotovej zivnostak je to 3 roky co sem zakladal

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Jaké mohu získat dotace

#12 Nový příspěvek od trago105 »

já jsem si dělal živnost v roce 2007 a to musela být buď maturita nebo rekvalifikační kurz

toyotatoyotatoyota
Příspěvky: 711
Registrován: čtv led 19, 2012 12:06 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Jaké mohu získat dotace

#13 Nový příspěvek od toyotatoyotatoyota »

Dneska ti dají ,tedy pokud chceš,všechny živnosťáky které jsou za jeden poplatek 8)

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jaké mohu získat dotace

#14 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Byl sem na přednášce kde mluvili zástupci agrární komory a zaznělo tam že rozdělování dotací se bude hodně měnit,ve stručnosti: nejvíc peněz dostanou ti co mají živočišnou i rostlinou,a nejméně ti co jen mulčují louky,protože nic nevyrobí. A protože nová vláda prosazuje aby republika byla co nejvíce soběstačná v potravinách,tak na tom asi něco bude. Nejdříve si pořádně zjisti jak to s dotacema celkově vypadá.

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Jaké mohu získat dotace

#15 Nový příspěvek od trago105 »

ano a ještě to že saps už se zvedat nebude a bude rozdělen do několika skupin, základní skupina bude cca 60 % pro všechny a zbytek 40% už bude dobrovolné, dále že AEO nebude možné kombinovat s EZ, s horskou také chtějí něco dělat.....moc dobré vyhlídky to nejsou

Odpovědět

Zpět na „Naše farmy“