Jaké mohu získat dotace

Moderátoři: rezis, Leo, Milhauss

Zpráva
Autor
tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Jaké mohu získat dotace

#16 Nový příspěvek od tomous »

PULDrapalik píše:Byl sem na přednášce kde mluvili zástupci agrární komory a zaznělo tam že rozdělování dotací se bude hodně měnit,ve stručnosti: nejvíc peněz dostanou ti co mají živočišnou i rostlinou,a nejméně ti co jen mulčují louky,protože nic nevyrobí. A protože nová vláda prosazuje aby republika byla co nejvíce soběstačná v potravinách,tak na tom asi něco bude. Nejdříve si pořádně zjisti jak to s dotacema celkově vypadá.

No jo agrární komora s těma soudruhama v čele........ To se probrali po 20letech,že by se asi taky měli pole hnojit a nepěstovat jen řepku a kukuřicu! O erozi půdy nemluvě to řeší taky až teď!

Uživatelský avatar
Dvordy
Příspěvky: 2105
Registrován: pon črc 09, 2007 8:50 am
Bydliště: Táborsko

Re: Jaké mohu získat dotace

#17 Nový příspěvek od Dvordy »

trago105 píše:ano a ještě to že saps už se zvedat nebude a bude rozdělen do několika skupin, základní skupina bude cca 60 % pro všechny a zbytek 40% už bude dobrovolné, dále že AEO nebude možné kombinovat s EZ, s horskou také chtějí něco dělat.....moc dobré vyhlídky to nejsou
Můžeš pro nás neznalé vysvětlit význam těch zkratek.
Zetor 4011, Zetor 7341, JCB 3C III

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Jaké mohu získat dotace

#18 Nový příspěvek od trago105 »

AEO- agroenvi- ošetřování travních porostů
EZ- ekologické zemědělství
LFA- horská- dotace na ztížené obhospodařování na horách
SAPS- dotace na plochu

Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jaké mohu získat dotace

#19 Nový příspěvek od Blajda »

martta: No takže 18ha luk plus pole bys asi zatravnil a taky mulčoval, to máš 50ha plochy na mulčování.To je pořádnej flák plochy a snějakým mulčovačem třeba 2m záběr a třeba 3x do roka to zabere nákejch hodin.Navíc jak tady psali při senách když je vysoký porost tak bude obzvlášt trvat.
Taky mi říkal kluk, kterej dělá v komunální sféře, že když se to pořád jen mulčuje a nesbírá, tak za pár let už musí rok co rok zvyšovat strniště protože už to nemůže zmoct.Tráva od minule nestačí shít a při dalším přejezdu bere i tu starou posečenou.Navíc tlením rozdrcených zbytků se hnojí porost a roste to víc.
Za mě než jenom mulčovat tak radši nic. :-/ Nebo zkus postupně začít hospodařit, s takovými ha by to stálo za zvážení :)
Zetor 3011 a 6748

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Jaké mohu získat dotace

#20 Nový příspěvek od frturek1 »

s tim mlucovanim to tak je to bych opravdu asi zkusil pomalu zacit

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Jaké mohu získat dotace

#21 Nový příspěvek od trago105 »

sice ten mulč hnojí, ale taky se v tom množí slimáci, komáři a podobná havěť

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jaké mohu získat dotace

#22 Nový příspěvek od Viťa1 »

Někdo to pomulčuje nechá zaschnout nahrabe nalisuje a prodá na další výrobu peletky a podobné
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

Uživatelský avatar
Zetorek4011
Příspěvky: 66
Registrován: úte kvě 01, 2012 9:02 pm
Bydliště: BK

Re: Jaké mohu získat dotace

#23 Nový příspěvek od Zetorek4011 »

a nemá někdo přehled kolik hovězího je potřeba na dotace a za jakých podmínek?

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Jaké mohu získat dotace

#24 Nový příspěvek od frturek1 »


Uživatelský avatar
Zvedy
Příspěvky: 149
Registrován: čtv led 07, 2010 9:17 pm
Bydliště: Turiec

Re: Jaké mohu získat dotace

#25 Nový příspěvek od Zvedy »

Chlapi nie je niečo podobne dielo aj unás? O dotáciach??
Mať tak pole lán na ňom na traktore byt sám ako kráľ

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Jaké mohu získat dotace

#26 Nový příspěvek od staník »

Možná to tady někde je ale dám to sem , když se bavíme o dotacích : http://farmsubsidy.openspending.org/CZ/
Mělo by to jít dál rozklikat na kraje :zapomel:

Tak to nějak nejde,musí se stránka po stránce.
Ani to hledání jsem nerozchodil.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Šok
Příspěvky: 34
Registrován: ned říj 20, 2013 12:55 pm
Bydliště: Zlín

Re: Jaké mohu získat dotace

#27 Nový příspěvek od Šok »

Zdarec, měl bych dotaz. Mám možnost získat 5ha TTP a mám zájem o jednotnou platbu na plochu- SAPS. Jaké jsou podmínky ? Hlavně mě zajímá jestli musím podnikat v zemědělství nebo to není nutné. Dík za odpověď.

Rolník74
Příspěvky: 477
Registrován: stř bře 20, 2013 2:21 pm
Bydliště: pardubice

Re: Jaké mohu získat dotace

#28 Nový příspěvek od Rolník74 »

Nemusíš podnikat!!Stačí se přihlásit na regionu o dotace a budeš brát min cca 30tis.kč!Pro mě by byla lepší orná,ale lepší něco než nic.Já obdělávám 20ha orný a 3ha TTP nechávám sekat jednoho kolegu a on mě nechává dotace a seje mě řepku,na kterou nemám mašinu!

Uživatelský avatar
Zvedy
Příspěvky: 149
Registrován: čtv led 07, 2010 9:17 pm
Bydliště: Turiec

Re: Jaké mohu získat dotace

#29 Nový příspěvek od Zvedy »

Nazdar chlalani potrebujem poradit ako u´nás na slovensku vybavit dotaciu na plochu ornej pôdy alebo TTP. ako mám postupovať. Pozemky ma mama vo vlastnictve a užíva ich podnikatel co odkupil pred 14 rokmi za korunu štátny majetok. najomne zmluvy vyprsali uz pred pár rokmi a nie su nove uzatvorene. Chcem sa spýtat ako mam postupovat zo ziadostov na platobnu agenturu. Dakujem za rady a názory.
Mať tak pole lán na ňom na traktore byt sám ako kráľ

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Jaké mohu získat dotace

#30 Nový příspěvek od frturek1 »

nevim jak na slovensku, ale tady unas pokud se po vyprseni najemni doby do 30.1 nepozada byvyli najemce o vydani, nebo nejlepe se nepoda soudni prikaz na vyklizeni a predani pozemku, tak se jiz propadla smlouva automaticky prodluzuje o nasledujci rok, pokud se znovu nepozada o vydani do
30.1 prodluzuje se o dalsi roka tak do nekonecna, tak to bylo asi pred dvouma rokama, majitel mi pronajal pozemky a smlouva s predchozim najemcem byla uz vyprsena, jeste jsem ho nato upozornoval a nabizel se ze si to vsechno zaridim on trval natom ze to udela, udelal ale sepsala mu to jen nejaka notarka kdera ani nevedela jakym zakonikem se to ridi takze to bylo pravne neplatne a ja platil najem a cekal dalsi rok

Odpovědět

Zpět na „Naše farmy“