Jaké mohu získat dotace

Moderátoři: rezis, Leo, Milhauss

Zpráva
Autor
sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Jaké mohu získat dotace

#46 Nový příspěvek od sadlicko »

Já nebyl, ale kdybych byl býval byl, byl bych na tom stejně..

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Jaké mohu získat dotace

#47 Nový příspěvek od frturek1 »

tak to ste me moc nepotesili, nu uvidime

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: Jaké mohu získat dotace

#48 Nový příspěvek od jhamos »

Ahoj,měl bych na Vás prosím prosbu. Celý dosavadní život dělám ve stavebnictví a k tomu doma ovce,kozy,králíky,cca 2ha louky,atd. Dospěl sem k tomu,že je třeba něco udělat jiného a tak sem před rokem dal výpověd z pozemků,na cca 40 ha zemědělské půdy a po uplinutí bych chtěl začít zemědělčit,ale to až za ty 4 roky,mam 5ti leté smlouvy.
K tomu,ale máme v rodině 20 ha lesa,kde dřu jako mezek a tak bych se chtěl zeptat jak to chodí? Les bych si od tchána chtěl pronajmout a hospodařit v něm a hlavně zkusit pořídit na dotace nějakou techniku. Zajímá mě vše okolo,jaký si musím udělat živnostňák? Maturitu mam v oboru mechanizace zemědělství a lesního hospodářství a tak by to asi neměl být problém a hlavně potom jak to chodí,musí být činnost v lese nějak zisková pro získání dotace,jaké tam jsou podmínky? Jestli po mě bude někdo pořád dupat,že sem neporazil to a zase ono,ono na težbu to moc není,protože 1/3 lesa je obrovská stráň okolo řeky a ve zbytku beru jen souše a kůrovce,když se objeví a samozřejmně při dnešních cenách kulatiny jen tak těžit není zrovna výhodné a prostě těch otázek je spousta.
Potřeboval bych nasměrovat na nějaké všeobecné informace pro začátečníka jako jsem já a nebo ještě lépe,jestli někdo z Vás,kdo v tomto se orientuje je z okolí Třebon,J.Hradec,Č. Budějovice a byl by ochoten mi věnovat trochu času a lehce mě do toho zasvětil a dal své rady.
Díky

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Jaké mohu získat dotace

#49 Nový příspěvek od mastnacek »

Jen vtipek, zkusil bych nejvetsiho experta na dotace v CR... :))
Andreji, jak to delas?

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Jaké mohu získat dotace

#50 Nový příspěvek od sadlicko »

Zkus szif
Les nevím, na techniku (kromě andreje) dosáhli jen mladí zemědělci zahajující i činnost.
.
Ziskovy byt nemusíš, dotace jsou chápány jako kompenzace za usly zisk:)

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Jaké mohu získat dotace

#51 Nový příspěvek od Sedlák »

Pánové chtěl bych znalejší poprosit o radu ;-) . Od letoška se starám o cca 7ha luk , letos jsem k tomu přišel až v létě takže jsem do teď nic moc nezjišťoval ale od příštího roku bych to rád dělal pořádně (podnikání v malém při škole, navíc je šance získat dalších pár Ha na příští a do pár dalšíc let dalších plus 10ha ) . A věc se má tak že vlastně nevím jak na to co se týče byrokracie :smich: :smich: , Jakým způsobem se registrovat a jestli bude nutné navštívit nějaký kurz ? (maturitu mám bohužel z úplně jiného oboru) :-/ . Co se týče dotací tak zhruba mám přehled až na jednu věc a to že kdysi jsem četl o příplatku pokud je dotyčnému pod nějaký věk? (ale jestli to vubec je ?) :-/
Děkuji za pomoc :friends:
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Jaké mohu získat dotace

#52 Nový příspěvek od PEST »

ve zkratce:

vzdělání neřeš, jsem strojař a dotace na pole beru

zaregistruj se na živnostenským úřadě jak Zemědělský podnikatel, stojí to litr a chtěji občanku, oběhni si finančák, socku, zdrávku

dojdi na SZIF nech si pozemky zakreslit/převést na sebe

pak si zažádej do konce května o dotace (bývá školení na to jak to udělat, ale ten základ je jednoduchý)

po dobu pěti let, pokud začínáš bereš do věku myslím 40ti let o 25% z dotace na plochu jako mladý začínající zemědělec, platí jen do 90ha

abys mohl žádat o dotace musíš mít v LPIS na sebe minimálně 1ha

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Jaké mohu získat dotace

#53 Nový příspěvek od mazhor »

Jen doplnim, ze aby ti je na szifu zakreslili, musis prokazat, ze jsou "tvoje" (bud jsi vlastnik, nebo najemni smlouva).

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Jaké mohu získat dotace

#54 Nový příspěvek od sadlicko »

A hlavně si dobře rozmysli, jestli chceš někdy v budoucnu dotace pro zahájení činnosti mladých zemědělců.
https://www.szif.cz/cs/prv2014-611
.
Protože pokud se jednou zapíšeš do evidence (něco jako živnosťák), tak o dotace na zahájení můžeš požádat myslím do dvou let. Pak už ne. V odkaze máš všechno popsaný.

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Jaké mohu získat dotace

#55 Nový příspěvek od Sedlák »

Tak na něco smlouvu mít budu a zbytek dál pojedu bez dotací , stím jsem smířený :friends: . A s tím mladým zemědělcem, ono už i nad tím jsem přemýšlel ale do dvou let tu není šance získat pozemky, nejdříve za 5 let pokud se něco nenadálého nestane :-/ A i potom bych si to moc rozmýšlel protože je to moc velký závazek pokud člověk nemá jistotu toho že splní to k čemu se zaváže :friends:
Ale moc děkuji celkem dost jste i poradili 8)
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Jaké mohu získat dotace

#56 Nový příspěvek od mazhor »

Nesmis obdelavat nektere pozemky na dotace a jine bokem. Musis mit zaevidovane vsechny. Jde to samozrejme obejit. Jake jsou sankce, kdyz ti na to prijdou a jak moc to hlidaji nevim.

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Jaké mohu získat dotace

#57 Nový příspěvek od PEST »

To je takzvaná zbytková plocha, musíš jí hlásit i když nemůžeš z nějakého důvodu brát dotace, ale kde se to řeší je hlavně to co je vidět, tudíž tam kde třeba máš blok a je vidět že obděláváš dalších 20metrů a není to zakreslené, po tom jdou protože na greening se mění podmínky dle ha. Pokud máš políčko někde uplně bokem, tak tam asi problém nebude nesmíš o tom mluvit a nebo to holt obdělává někdo jiný.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Jaké mohu získat dotace

#58 Nový příspěvek od frturek1 »

Dokud fungoval soubeh ekologije a konvenciho hozpodarstvi, mel sem v lpis 2 ha orny, pak sem rek ze chci tu ornou vyjmout z lpis, ukoncit uzivani tak to proste vyhodili a to policko mam nadale a vubec nikdo se o to nezajma a to me loni kontrolovali inspekce zivotniho prostredi, ukzus,szif, plemenari a ekologije kazdej rok.

Odpovědět

Zpět na „Naše farmy“