kvalitní laso

Moderátoři: rezis, Leo, Milhauss

Zpráva
Autor
Felix487
Příspěvky: 58
Registrován: pon kvě 04, 2009 2:38 pm
Bydliště: Volyně

kvalitní laso

#1 Nový příspěvek od Felix487 »

Zdravím chlapi,

mám problém, potřebuju se zbavit býka cca 7 metráků. Vyzkoušeny už byly všechny možnosti,z naháňky mi zbyla kopička zohýbaných lešenových trubek a všeho ostatního, po uspávačce si lehnul tak na půl minuty a chvíli byl oblbnutej, ale neuspěšně. Měl jsem laso, ale nevydrželo, když začal bláznit. Máte někdo nějaký další účinný kroky? Nebo jakej provaz na házení koupit, aby vydržel? To laso bylo klasický westernový,voskovaný. Nahodil jsem mu ho hravě přes traktor, což se mi s normálním lanem nejspíš nepovede.. Díky všem za postřehy a rady. Které věřím budou užitečné i pro ostatní..

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: kvalitní laso

#2 Nový příspěvek od tomous »

To ho máš někde na volno? zabírá když mu hodíš přez hlavu nějakou velkou hadru nebo prostěradlo atd. Jestli ho máš navolno bude to horší. Jedině myslivca a buchnout ho na místě a domluvit se na jatkách-bejk tě zmrzačí jen jednout. Tom

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: kvalitní laso

#3 Nový příspěvek od Antony30011 »

U nás jednou lovili krávy co utekly. Kamoš myslivec, co nám zabijí má na šecky tvory - prase, kráva, koza, ovca - jednu metodu, za zadní nohu zavázat lano a zvíře de... ale jestli ti lítá po venku a kope :-/ z kama seš?

Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: kvalitní laso

#4 Nový příspěvek od Blajda »

Nezkoušels přistavit vůz, a dát mu do něj třeba šrot jestli by tam nevlezl sám a pak jen přiběhnout a zavřít čelo. Ale to je spíš loterie s nejistým výsledkem :-/
Na podzim sem prodával 2 roční jalovice, dal sem dobytčák mezi vrata, z ohradníku sem natáhl uličku 2dráty pod proudem.Moc sme je nehnali aby neblbly a krásně šli až k vozu a pak až do vozu.Ale byli fakt hodný no :(
Zetor 3011 a 6748

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: kvalitní laso

#5 Nový příspěvek od ola »

Ahoj alě sakra,naháňať dospělé býky s lasem na krku po pasínku je při nájmenším tak trochu nestandartní,gdyž je taký divous tož zkusiť za nohu a druhý konec táhnůť přez traktor,zálěží co s ním chceš dělať potom.Syn doposaváď hovězinu,jak z pasinka na pasínek,tak aj gdyž dává býky na jatky nebo sa zabijajů doma,tož do ovčina,jich přeháňá psama,borderkama.Tam sa už enom klěpnů a na odvoz sa do vrat ovčína najede dobytčákem a tam už sa naženů ručně.Gdysi naháňál psama jednom známém jalůvku před otelěním do chľéva a gdyž tam za ňů potom majiteľ vľéz uvázať či kýho výra,tož ho tam dokaličila,že ho v nemocnici dávali do kupy bůh ví jaik dlůho.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

gastly
Příspěvky: 1210
Registrován: úte úno 23, 2010 9:21 pm
Bydliště: Postoupky 76701 Krom

Re: kvalitní laso

#6 Nový příspěvek od gastly »

Nepotěším tě. Ale Antony a myslivec mají pravdu.
Za hlavu a krk se chytaj telata do metráku. Všecko větší se chytá za nohy. Laso (a jeho ekvivalenty) se hází na zem před přední nohu , po potřebném kroku a došlápnutí zadku do smyčky se utahuje.Ono totiž volíci tahali přes jho,To je takové klacek nahoře na krku. Na balkáně se do teď nakládají krávy uvázáním za rohy a zvednutím jeřábem (za hlavu) na loď. Obojí hovádkům ani trochu nevadí.Osobně bych ho zkusil ZVOLNA a v KLIDU (moje nervy a můj tlak) natlačit do omezenéch prostor, pokud jsou nějaký k dispozici. Jinak zbývá kravka v říji,ale to fakt až na konec, on ten býček bez problémů hupne přes automobilu Škoda 1000MB (já zaklesnut na ohlávce) a s ocasem vzhůru si odcupitá kam chce.Při pokusu o natlačení jalovic suprem (já ve školce) supr prohrál. Nejdřív maska s chladičem a nakonec si lehnul na bok. Pan Alois byl velmi rád že supr měl rám a ta holka se k němu nedostala. Pepa.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: kvalitní laso

#7 Nový příspěvek od Antony30011 »

Jedinej problém v tom za nohu vidím v poměru váha bejk x chlap. My takle taháme 2-3q prasata z chlíva a dyž se to prase cukne tak ve třech s ním naděláme hovno. Ten tvůj je tak pozvat nějakýho Fendt Vario a pak to uvázat :D

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: kvalitní laso

#8 Nový příspěvek od Leo »

Antony30011 píše:Jedinej problém v tom za nohu vidím v poměru váha bejk x chlap. My takle taháme 2-3q prasata z chlíva a dyž se to prase cukne tak ve třech s ním naděláme hovno. Ten tvůj je tak pozvat nějakýho Fendt Vario a pak to uvázat :D
Tondo, to je málo chlapů na takový prasisko. U nás se to dělalo tak, že u každé nohy prasete stál chlap, páty měl smyčku přes rypák a tak se prase tahalo na dvůr. Někdy se tam muselo odnést, jindy tak vystartovalo, že tahalo těch pět chlapů za sebou.. :smich: :smich: :smich: No dneska si z toho děláme srandu, ale jednou jsme dědouška museli tahat i z hnojiště, jak ho tam prase nabralo. Ale tenkrát to děda bral statečně, hlavně že tam nezažuchlo to prase, páč hnoje tam moc nebylo, ale hnojiště bylo dobrého půldruhého metra hluboké. A od tama tahat prase, no nevím.. :smich: :smich:
Když jsem byl u nás v kolchozu, tak tam chlapi chytali normálně jalovice nebo bejky do lasa za rohy nebo krk. Šlo jim to dost dobře, uměli to. Jen občas se stalo, že ten dobytek chytal nás a to byli rychlé veletoče na vším možným, co vyselo nad zemí. :svaly:
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: kvalitní laso

#9 Nový příspěvek od Leo »

Kolega tu dal příspěvek, jak na bejka - http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =8&t=51471
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: kvalitní laso

#10 Nový příspěvek od Antony30011 »

Leo píše:
Antony30011 píše:Jedinej problém v tom za nohu vidím v poměru váha bejk x chlap. My takle taháme 2-3q prasata z chlíva a dyž se to prase cukne tak ve třech s ním naděláme hovno. Ten tvůj je tak pozvat nějakýho Fendt Vario a pak to uvázat :D
Tondo, to je málo chlapů na takový prasisko. U nás se to dělalo tak, že u každé nohy prasete stál chlap, páty měl smyčku přes rypák a tak se prase tahalo na dvůr. Někdy se tam muselo odnést, jindy tak vystartovalo, že tahalo těch pět chlapů za sebou.. :smich: :smich: :smich: No dneska si z toho děláme srandu, ale jednou jsme dědouška museli tahat i z hnojiště, jak ho tam prase nabralo. Ale tenkrát to děda bral statečně, hlavně že tam nezažuchlo to prase, páč hnoje tam moc nebylo, ale hnojiště bylo dobrého půldruhého metra hluboké. A od tama tahat prase, no nevím.. :smich: :smich:
Když jsem byl u nás v kolchozu, tak tam chlapi chytali normálně jalovice nebo bejky do lasa za rohy nebo krk. Šlo jim to dost dobře, uměli to. Jen občas se stalo, že ten dobytek chytal nás a to byli rychlé veletoče na vším možným, co vyselo nad zemí. :svaly:
No nás je 6 - tata, Maroš (myslivec), Ondra (brácha jeho), máti, přítekyně a já. Tak tata už moc nemuže, máti chytá krev, přítelkyně míchá. Maroš s Ondrem ho vytáhnout, já pak držím s Ondrem nohu a Ondra na něj pak kleká. To menší letos, to byl rapl a to byla prdel. Hajzl tak měsíc před zabijačkou zrdhl a rozryl mi trávník :vztek: :vztek: hned sem ho vázal na špagát a šloc elkem ochotně... :D

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: kvalitní laso

#11 Nový příspěvek od tibik »

Felix487 píše:Zdravím chlapi,

mám problém, potřebuju se zbavit býka cca 7 metráků. Vyzkoušeny už byly všechny možnosti,z naháňky mi zbyla kopička zohýbaných lešenových trubek a všeho ostatního, po uspávačce si lehnul tak na půl minuty a chvíli byl oblbnutej, ale neuspěšně. Měl jsem laso, ale nevydrželo, když začal bláznit. Máte někdo nějaký další účinný kroky? Nebo jakej provaz na házení koupit, aby vydržel? To laso bylo klasický westernový,voskovaný. Nahodil jsem mu ho hravě přes traktor, což se mi s normálním lanem nejspíš nepovede.. Díky všem za postřehy a rady. Které věřím budou užitečné i pro ostatní..
No v novembri som bol jedneho takeho býčka zabíjať a stačilo mu dávať asi tak týžden po polke sucheho chleba k plotu ( bol pustený na volno a k nikomu nešiel ) tak si na ten chlieb zvykol ,že som ho dostal k sebe na vystretie ruky a potom pááác gulov medzi oči , iné riešenie ako toto nemáš , alebo ak je v elek. ohrade tak potom jedine nejakú uličku ako to tu už kolega spomenul . A chytať takú váhu do lasa je trochu risk skôr sa môže niečo nie práve najlepšie prihodiť tebe . Ma napadlo skúšal si ho uspať a poviazať ? Ak sa ale do chvíli prebudil tak ste zle odhadli váhu . A za ďalšie ak sa k nemu dostaneš tak ,že mu daš okolo krku lano skús dať retiazku ktorá by volne visela a asi tak do výšky kolien na ňu uviazať nejaké drevo asi tak hrube ako flaša od piva , pár jalovíc som si takto skrotil aby nebehali kade tade.

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: kvalitní laso

#12 Nový příspěvek od tomous »

To dřevo na vazák jsem taky dával-říká se tomu krumpolec,jenže na jednu jalovicu to nezabralo vůbec a bez toho byla nakonec klidnější. Tom

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1001
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: kvalitní laso

#13 Nový příspěvek od Codza »

Hlavně promyslet a vklidu.Nedělat frajírky jak tady.http://www.youtube.com/watch_popup?v=2h-WhhqFjv4

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: kvalitní laso

#14 Nový příspěvek od Antony30011 »

Vidíš, pozvi si toteadora :D červenej hadr a šup s ním na vlek 8) :D

honza461
Příspěvky: 2693
Registrován: stř zář 26, 2012 7:45 pm
Bydliště: Příbram

Re: kvalitní laso

#15 Nový příspěvek od honza461 »

Codza píše:Hlavně promyslet a vklidu.Nedělat frajírky jak tady.http://www.youtube.com/watch_popup?v=2h-WhhqFjv4
Takovej bejk dokáže pobavit,to bych ho radši zastřelil a :shock: sežral po kouskách na tý pastvě.

Odpovědět

Zpět na „Naše farmy“