Paliho Malá farma

Moderátoři: rezis, Leo, Milhauss

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1517
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Paliho Malá farma

#16 Nový příspěvek od UR1SK »

slavo63 píše:A čo planuješ chovať? Ja som kupil jalovičku Jersey. :)
Zo 2 ks HD a prasa. Aký to bude HD uvidím, keď dostaviam maštaľ.

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Paliho Malá farma

#17 Nový příspěvek od tibik »

No ku koloritu Liptova patrí PINZGAU , a v percentualnom vyjadrení je pomer krmiva a užitkovosti tiež nj. na zahodenie a preto idem na jar kúpiť do Ludrovej nejakú jalovičku aj ja.
Hoci rozhodujem sa medzi JERZY a PINZGAVKOU ak by som mal brať na mlieko tak tú prvú ak ale aj na mäso tak jednoznačne druhú .
PS:prečo tieto - rozhodne kvoli množstvu krmiva ktoré zjedia oproti druhým plemenám (napr. SS , AJshír , HOLŠTIN alebo mäsový CHAROLAK , prvé 3 menované plemená kedže som ích mal davali od 20 do 40l mlieka ale boli to slony ktoré zožrali skoro aj mna niekedy ma išlo :pistol: celé leto som kosil a sušil a aj tak to vychádzalo ltt.
sused mal pinzgavu tá mu dala 15-17l a zjedla o polovic sena menej ako moja SS ktorá síce dala 25l a rozdial v živej vahe bol cca 2OOkg.

Uživatelský avatar
slavo63
Příspěvky: 225
Registrován: pon srp 03, 2009 3:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Paliho Malá farma

#18 Nový příspěvek od slavo63 »

Nazdar pali tak čo maš noveho davno tu nič nebolo :)

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Paliho Malá farma

#19 Nový příspěvek od pawka »

byl sem v liptove na dovo,to vedet stavil bych se. pekny dedinky tam mate.dvakacovska dolina s mlynem,nadhera!
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Paliho Malá farma

#20 Nový příspěvek od Peter768 »

UR1SK píše:Už sa kreslí projekt, na jar sa idem pustiť do stavby. Bohužiaľ, vďaka zlodejom zvieratá budem musieť zatvárať. Highlandy som radšej dal preč. Je to katastrofa čo sa to deje.
Máš môj obdiv, keď buduješ a takto plánuješ hospodáriť. S tými zlodejmi je to tak, namiesto toho aby ich zatvárali ty musíš zatvárať a tak chrániť svoj dobytok. To u nás na družstve už niekoľko krát zmizli telce alebo mladý býkčkovia rovno z maštale. A najsmutnejšie je, že sa niky nič nenašlo..... fakt katastrofa...

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1517
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Paliho Malá farma

#21 Nový příspěvek od UR1SK »

Ku koncu roka býva zvykom, že každý hodnotí čo za ten rok dosiahol, čo mu priniesol a podobne. Nemal som veľa času vysedávať za počítačom a vypisovať sem, ale dal som dokopy zopár fotiek čo som stihol spraviť, tak si popozerajte.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
slavo63
Příspěvky: 225
Registrován: pon srp 03, 2009 3:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Paliho Malá farma

#22 Nový příspěvek od slavo63 »

Luxus maštaľ 8) Jersey-menšia spotreba krmiva vyborna dojivosť a kvalitne mlieko na mäso to ale nieje.

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Paliho Malá farma

#23 Nový příspěvek od sychrovak »

UR1SK píše:Už sa kreslí projekt, na jar sa idem pustiť do stavby. Bohužiaľ, vďaka zlodejom zvieratá budem musieť zatvárať. Highlandy som radšej dal preč. Je to katastrofa čo sa to deje.
Pěkný plány co vše tam bude?? a vté nudli 1.5m?
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1517
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Paliho Malá farma

#24 Nový příspěvek od UR1SK »

Bude tam letná kuchynka, v nudli 1,5 m bude vercajk, vedla miestnosť na uhlie a drevo a potom maštaľ a na konci kompostovisko. Navrchu seno. Chcel som ešte väčšie, ale peniaze nepustia...
Slavo 63: ja pokukujem stále po Braunvieh, mám dáku možnosť to zohnať.

trikko
Příspěvky: 3157
Registrován: ned črc 11, 2010 2:15 pm
Bydliště: TN kraj

Re: Paliho Malá farma

#25 Nový příspěvek od trikko »

ja premýšlam o nejakom malom plemene ale viac na maso :) , zatial mame bžka križenca SSxcervný holstein rastie pekne uvidíme ake bude maso na vianoce :) , ale maštalka fakt velmi pekná 8)
Šibaj, furman, kone bičom, ak si dobrým pohoničom...

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Paliho Malá farma

#26 Nový příspěvek od sychrovak »

Tak ať se daří 8)
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Paliho Malá farma

#27 Nový příspěvek od tibik »

trikko píše:ja premýšlam o nejakom malom plemene ale viac na maso :) , zatial mame bžka križenca SSxcervný holstein rastie pekne uvidíme ake bude maso na vianoce :) , ale maštalka fakt velmi pekná 8)
SSXHolstein som mal cca. asi 2X a vysledok bol asi taký , prve tela rastlo ako z vody bolo viac na mäso , druhe sa zas viec podobalo na holsteina čiže nič moc na mäso viac menej kosť a koža ,zaleži ktore geny prevladnu pri pripustení .

Odpovědět

Zpět na „Naše farmy“