Malí RANCH

Moderátoři: rezis, Leo, Milhauss

Zpráva
Autor
tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Malí RANCH

#1 Nový příspěvek od tibik »

dobra tema dobreje to vymislene 8) na zaciatok dam len foto konika a postupne popridavam aj niečo ine . ;-)
Zatial len ako sa menim pomali na indiana :)
DSC00430.JPG
Inač mam doma kravku -dufam ,že telnú , kozu Micu a 6 psov .
Na jar je v plane dokupiť nejake ovečky .

trikko
Příspěvky: 3157
Registrován: ned črc 11, 2010 2:15 pm
Bydliště: TN kraj

Re: Malí RANCH

#2 Nový příspěvek od trikko »

pridaj nové fotky :) :friends:
Šibaj, furman, kone bičom, ak si dobrým pohoničom...

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malí RANCH

#3 Nový příspěvek od tibik »

po dlhšej odmlke no čo mam nove ? no konik ma už sedlo , sem tam sa s ním prejdem len tak po kúsku aby si naň aj zaťaž v sedle zvykol
DSC00438.JPG
DSC00440.JPG
hafani a íh vianoce no bol tam len 1 druhý behali povedla
DSC00407.JPG
a tu su pár po kope otec a synovia tí menší majú 5mes. a už by radi zavracali kravku , ten stredný bieli ma 1,5r.
DSC00404.JPG
a tu pre porovnanie velkosti , psí tato keď je na zadných má cca.175cm váži okolo 75kg , sedí v rovnakej výške ako manželka
DSC01175.JPG
nabuduce pokračovanie čo sa porába ak napadne sneh ( ak ešte pripadne ) a niečo bude aj zo zakáľačky :)

Uživatelský avatar
traktordesta
Příspěvky: 10
Registrován: sob úno 27, 2010 8:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malí RANCH

#4 Nový příspěvek od traktordesta »

nádherný psi, takých raz budem mať :D
Agzat r.v. 1992
Malotraktor domácej výroby

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malí RANCH

#5 Nový příspěvek od Chudej farmar »

to je slovensky čuvač?
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

trikko
Příspěvky: 3157
Registrován: ned črc 11, 2010 2:15 pm
Bydliště: TN kraj

Re: Malí RANCH

#6 Nový příspěvek od trikko »

ano takého maca si len tak nespletieš :smich: :friends:
Šibaj, furman, kone bičom, ak si dobrým pohoničom...

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malí RANCH

#7 Nový příspěvek od tibik »

Nie nie je ak mate na mysli toho naj väčšieho je to pyrenejský horský pes len už mu asik neostane vela času nakolko má cez 13r. a dosť zdrav. problemov .
Tie menšie hafani su križence , ten bieli ma mamu skríženu akitu s čuvačom a tie žltšie su zas krížence pyrenejaka a apfenzelky.
On ten velký je ale otec všetkých :)

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malí RANCH

#8 Nový příspěvek od tibik »

no a toto sa dialo v sobotu min. týžden :)
DSC00441.JPG

DSC00442.JPG
DSC00444.JPG
cca. o mesiac budem fotiť viac .
Přílohy
DSC00441.JPG

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1517
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Malí RANCH

#9 Nový příspěvek od UR1SK »

Zabíjačka parádna. 8)

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malí RANCH

#10 Nový příspěvek od milstav1 »

tibik píše:po dlhšej odmlke no čo mam nove ? no konik ma už sedlo , sem tam sa s ním prejdem len tak po kúsku aby si naň aj zaťaž v sedle zvykol
DSC00438.JPG
DSC00440.JPG
hafani a íh vianoce no bol tam len 1 druhý behali povedla
DSC00407.JPG
a tu su pár po kope otec a synovia tí menší majú 5mes. a už by radi zavracali kravku , ten stredný bieli ma 1,5r.
DSC00404.JPG
a tu pre porovnanie velkosti , psí tato keď je na zadných má cca.175cm váži okolo 75kg , sedí v rovnakej výške ako manželka
DSC01175.JPG
nabuduce pokračovanie čo sa porába ak napadne sneh ( ak ešte pripadne ) a niečo bude aj zo zakáľačky :)
Slovenskej čuvač má 45 kg a je jenom obalenej chlupama 75 kg pes vypadá uplně jinak podívej se na kavkazáka :tyty: A podívej jak vypadá když se namočí kde by tu váhu vzal a tu se podívej jak vypadá 70 kg a více pes

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malí RANCH

#11 Nový příspěvek od tibik »

vravím ,že to nieje čuvač ale pyrenejský horský pes alebo ak chcete pyrenejský mastyf a dalej mal som aj čuvače ale boli mu po brucho , ked bol mladší tak ked prišiel vlčiak na dvor -cudzí tak normalne prešiel ponad neho a chytil ho za väz .
A ta vaha čo som uviedol bola skutočná ale ked mal pes cca5-7r. mozno trochu viac ale teraz ako som vravel-písal má zdravotné ťaškosti (nehavam ho normalne v klude dožiť) ma cez 13r. tak šla vaha za posledne 3-4r. dole .(ludia tiež časom tak okolo 70-80r. stracaju na vahe nj.?)
Inač k tomu videu bol prestne tak stavaný ako ten kaukazak aj výškovo ale pred niekolkými rokmi ked bol fit. A nie teraz ked mu davam injekcie aby sa mohol ako tak hýbať a prejsť aspon po dvore a nie to ešte aby pásol ako za mlada , ked umrie bude veľký :'(

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malí RANCH

#12 Nový příspěvek od milstav1 »

tibik píše:vravím ,že to nieje čuvač ale pyrenejský horský pes alebo ak chcete pyrenejský mastyf a dalej mal som aj čuvače ale boli mu po brucho , ked bol mladší tak ked prišiel vlčiak na dvor -cudzí tak normalne prešiel ponad neho a chytil ho za väz .
A ta vaha čo som uviedol bola skutočná ale ked mal pes cca5-7r. mozno trochu viac ale teraz ako som vravel-písal má zdravotné ťaškosti (nehavam ho normalne v klude dožiť) ma cez 13r. tak šla vaha za posledne 3-4r. dole .(ludia tiež časom tak okolo 70-80r. stracaju na vahe nj.?)
Inač k tomu videu bol prestne tak stavaný ako ten kaukazak aj výškovo ale pred niekolkými rokmi ked bol fit. A nie teraz ked mu davam injekcie aby sa mohol ako tak hýbať a prejsť aspon po dvore a nie to ešte aby pásol ako za mlada , ked umrie bude veľký :'(
A tak sory já čet jenom něco ale že jeto pyrenej sem neviděl tak ještě jednou omluva a ta velikost a mohutnost by seděla viděl sem na vlastní oči kavkazáka 85 kg ale to bylo hovado a mršnej ale je opravdu v nejlepších letech 4 roky

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malí RANCH

#13 Nový příspěvek od tibik »

:friends: nič sa nedeje len som to potreboval aj tak uviesť na pravu mieru ;-)

trikko
Příspěvky: 3157
Registrován: ned črc 11, 2010 2:15 pm
Bydliště: TN kraj

Re: Malí RANCH

#14 Nový příspěvek od trikko »

ahoj ako sa darí ranchu?? :)
Šibaj, furman, kone bičom, ak si dobrým pohoničom...

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malí RANCH

#15 Nový příspěvek od tibik »

Pomali ale isto nas zasipava sneh takto vypadala cesta k nám včera
DSC00453.JPG
1m zaveje a už ho niet ani kam odtlačať , :prace: roboty ako na kostole ale aspon je dobrí čas na zabíjačku ktorá bude zajtra :)

Odpovědět

Zpět na „Naše farmy“