Malí RANCH

Moderátoři: rezis, Leo, Milhauss

Zpráva
Autor
tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malí RANCH

#61 Nový příspěvek od tibik »

Tak včera nové prírastky koza Mica má krásne kozliatka kedže ale je jar v plnom prúde(takže práci :prace: hafo tak nestíham ani trt :zly: tak to tá dlháááá zima dosrala a to ma čaká ešte stavba chlieva pre prasatá a štiepkovať zarastenú luku - lepšie povedané nálet na nej ) foto dám zajtra , inak je to párik :)

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malí RANCH

#62 Nový příspěvek od tibik »


tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malí RANCH

#63 Nový příspěvek od tibik »

Tak okrem robenia sena zostal aký taký čas aj na chlievik pre mašurkov :) mieri sú 2X1,5X1,6-1,3m a 2 vedla seba.
DSC00660.JPG
DSC00661.JPG

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malí RANCH

#64 Nový příspěvek od tibik »

Takže opeť niečo nové , pribudli nám male prasiatka (križence mangalici a landrasa ) a zatial sa majú k svetu volám ích rakoviny lebo stále chcú žrať a niekedy my z toho kvikotu ide roztrhnúť hlavu :silly: :)
DSC00663.JPG

trikko
Příspěvky: 3157
Registrován: ned črc 11, 2010 2:15 pm
Bydliště: TN kraj

Re: Malí RANCH

#65 Nový příspěvek od trikko »

niečo nové na ranči?? a koník? :)
Šibaj, furman, kone bičom, ak si dobrým pohoničom...

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malí RANCH

#66 Nový příspěvek od tibik »

Okrem 10 sliepok nič nove akurát mangalice maju cca. 180-200kg a tie biele križence tak 100-110kg rastun doslova zo dna na den :)

Uživatelský avatar
slavo63
Příspěvky: 225
Registrován: pon srp 03, 2009 3:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malí RANCH

#67 Nový příspěvek od slavo63 »

čim krmiš mangalice?

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malí RANCH

#68 Nový příspěvek od tibik »

No sprvu boli tak ,že sa pasli ale ako narastala váha začínali byť viac a viac utočnejšie na druhe zvierata a aj na ludí ktorích nepoznali -cca. zhrnute a podtrhnute boli ako stražne psy , a ked dokonca vyštartovali po veterinarovy našťastie nie velmi len mu prehrizli rukav a gumak bolo rozhodnuté šli do chlievika ale krmim ích všetkím co pride ked je trava tak travou ašrotom ked je odpad z kuchine tak tým ateraz ako je jesen tak jablká sem tam žalud ale viac prevlada kuchinský odpad .

Uživatelský avatar
slavo63
Příspěvky: 225
Registrován: pon srp 03, 2009 3:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malí RANCH

#69 Nový příspěvek od slavo63 »

mal som križenca mangalice a vietnamskej a tiež dosť utočil ked bol malý ale potom si zvykol a bolo dobre.Myslel som že čiste mangalice su kludné či nie?:)

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malí RANCH

#70 Nový příspěvek od tibik »

No ako sa to vezme su kludne len potial kím druhej niečo alebo niekto niečo zle nerobí , potom sa akoby navzajom ochranuju.

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malí RANCH

#71 Nový příspěvek od tibik »

Takže o5 nam niečo pribudlo byček SS a párik mangalic , inak ak by niekto z okolia chcel tak mám na výmenu kanca mangalice - čistokrvný z H. má cca. 40kg len kus za kus môže byť aj vyrezaný :)

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malí RANCH

#72 Nový příspěvek od tibik »


Kapo
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 18, 2011 7:25 pm
Bydliště: Myjafsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Malí RANCH

#73 Nový příspěvek od Kapo »

No ako sa darí? Hucula ešte máš?
V3S S3 HR3001, Bielorus EO 2621, Gaz 69, PK26, Patrol GR, MT365, HDJ80...
http://www.4x4nazory.sk

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malí RANCH

#74 Nový příspěvek od tibik »

Tak po dlllhšom čase sa čo to zmenilo pinzgavská jalovička z oravy je uz mama máme krasnu čistokrvnú jalovku 4mes. staru a pribudla tiež anglonubijská koza prasatá sa podarilo spracovať takže si uživame prácu svojích rúk .

Cez leto som mal zlomený členok tak skoro všetko bolo na manželke počnuc kozbou končiac zberom a vecí okolo toho akurát ,že sa my podarilo dať zbalikovať jednu lúku tak to bolo za pár h. doma a uložene . Ale kua už je prec bo mal som kua ovce čo nechceli ani páchnuť von a kosiť nebolo kde tak som musel ku...y prikrmovať senom , zbadali prasce a už som ich von nedostal ako nahle som otvoril maštal tak sa jebli pod valov a ani za sveteho nie isť von a ked som ich dal na silu von kua do tmy som ich po jednej zhanal a nosil domou . UŽ NIGDA VIAC bolo to na :pistol:

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Malí RANCH

#75 Nový příspěvek od tibik »

Tak trochu oživím temu - škoda ,že sa mi nedaju do pc. vkladať foto :'(
Na dvore pobehuje nova omladina stražcou a to fenka Pyrenejskeho horskeho psa , čuvačo vlčiako vlk (otec je križený udajne čuvač z vlkom a matka čuvač z vlčiakom uvidim co z toho bude)
V maštali pribudlo teliatko pinzgava-limuzin.
K yanmarkovy pribudol novembri iseki TA287 s origoš tovarenským nakladačom a v sobotu zberaci voz pottinger LW10. ,dnes ešte dvoj bubnova kosacka wirax 135

Odpovědět

Zpět na „Naše farmy“