Kulíškovo

Moderátoři: rezis, Leo, Milhauss

Zpráva
Autor
Kulíšek
Příspěvky: 71
Registrován: sob črc 30, 2016 12:50 pm
Bydliště: Most

Kulíškovo

#1 Nový příspěvek od Kulíšek »

Zdravím,
již delší dobu tady očumuji, občas se někde na něco zeptám, abych tedy nezasíral jiným téma a pořád něco nedohledával, tak stejně jako mnozí přede mnou si zakládám svoje vlastní, abych to měl všechno u sebe, přehledný. Třeba to někomu i dalšímu pomůže.

Před čtyřmi lety si manželka pořídila kobylu, pak druhou, holky byly v ustájení a tak jsem se toho chopil a nabrali jsme do nájmu od pozemkovýho 4 ha, který ležely přes 20 let ladem, samej nálet, hromada bordelu. Tehdy jsem na to vlítnul s křovinořezem, motorovou pilou a bordel sbíral do kolečka a vyvážel do popelnic. Krásná práce to byla, no shlídnul jsem se v tom.
Pořídili jsme si Zetora 4011, k tomu nějaké další příslušenství, nabrali od pozemkovýho další zanedbanou půdu, tady totiž jiná ani neni, sehnali i vlastní plac, jako základ pro naší farmičku, drobné zvířectvo a začali na tom pomalu dělat. Přibyl Zetor 6911 a zase příslušenství k tomu. Máme cca kolem 30 ha z toho asi 9 ha pastvin a na zbytku se bude dělat na seno. Více méně začínáme mít doděláno. Tak uvidíme jak to půjde dál.

Kulíšek
Příspěvky: 71
Registrován: sob črc 30, 2016 12:50 pm
Bydliště: Most

Re: Kulíškovo

#2 Nový příspěvek od Kulíšek »

A teď řešíme to, jak dělat seno. Jakým strojem tahat jaký lis.
Jsme pod horama, půda je hutnější, podloží jílové, terén až na mírné svahy téměř rovný, plocha cca 20 ha, do budoucna možná plus dalších 25 ha. Cena za stroj kolem 100. tisíc, za lis plus mínus taktéž, zde můžeme uvažovat s navýšením o dotaci. Předpokládám, že 6911 je na tohle slabá, pokud potřebuji mít dobře slisováno, bude to chtít stroj s vyšším výkonem, uvažuji o 12011, co za ni nevím zatím vůbec.
Budu rád za veškeré rady a zkušenosti.

Kulíšek
Příspěvky: 71
Registrován: sob črc 30, 2016 12:50 pm
Bydliště: Most

Re: Kulíškovo

#3 Nový příspěvek od Kulíšek »

A jde se nakládat ..., jsem to v tom neohlášeným sněhu musel pomalu hledat, k závěru dne přišla pěkná nadílka. :smich:

Kulíšek
Příspěvky: 71
Registrován: sob črc 30, 2016 12:50 pm
Bydliště: Most

Re: Kulíškovo

#4 Nový příspěvek od Kulíšek »


Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Kulíškovo

#5 Nový příspěvek od Sedlák »

Pěkně to rozjíždíš, sám bych chtěl něco takového 8) , tak přeji ať se vše daří a co se týče lisu tak bych zkusil JD550 , pár lidi tu na foru ho má a jsou spokojení, a jestli to máš na rovince tak není nad čím přemýšlet ;-) . Já bych ho tady tahat nemohl kvuli kopcům :-/ .
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Kulíškovo

#6 Nový příspěvek od Matúš »

Chceš robiť aj senáž? Za 69 s prehľadom utiahneš napríklad Krone KR 130, po rovine a bez rezania aj napríklad Claas Rollant 46 a iné lisy. Kupovať 12011 je blbosť.
Inak máš to pekné, pridaj viac fotiek 8) Kone máš akých plemien?

Kulíšek
Příspěvky: 71
Registrován: sob črc 30, 2016 12:50 pm
Bydliště: Most

Re: Kulíškovo

#7 Nový příspěvek od Kulíšek »

Sedlák: Děkuji. Na tu JD 550 jsme se už taky dívali, v diskusích jí celkem chválí, ale právě ti, co mají Z 69 a slabší stroje, tak se s tím celkem trápí a to já nechci, zatím máme jen rovinky a možná přibude i svah, kdo ví.
Matuš: Děkuji. Podívám se na ně, do budoucna počítáme i se senáží. Máme tři čt a jednu fjordku, koně už víc rozšiřovat nebudem, za to určitě skot nějaký přibude. Fota dodám, jen co je vytáhnu od manželky. Ten silnější traktor budem potřebovat tak jako tak, pořídili jsme taky DT 75 na úpravu těch pastvin a budem ho muset něčím převážet.

Kulíšek
Příspěvky: 71
Registrován: sob črc 30, 2016 12:50 pm
Bydliště: Most

Re: Kulíškovo

#8 Nový příspěvek od Kulíšek »

U 4011 mi prokapává chladič u šroubu, co je k uchycení, má to smysl opravovat, jde-li to vůbec?

Kulíšek
Příspěvky: 71
Registrován: sob črc 30, 2016 12:50 pm
Bydliště: Most

Re: Kulíškovo

#9 Nový příspěvek od Kulíšek »

Tak v chladiči je urvaný celý pouzdro, zkusíme to vyřešit nýtovací maticí, když to nepůjde, navaří se matice mosazná, popku ani to pořídí se nový. Jak už jsme začali s tím chladičem a viděli ty za dělaný prsa od oleje od táhla dekompresoru, úkapy nafty, tak jsme se rozhodli, že uděláme již delší dobu plánovanou přestavbu, dáme velký prsa, hnanou nápravu z IFY, hydro řízení, kompresor a celou vzduchovou soustavu. Nemáme žádné přístřešky na stroje, garáže, stodoly, vše probíhá venku pod nebem, momentálně na bahně, nepůjde o žádné barvičky, jen o funkčnost. Dekompresor jsme dali ven úplně, chyběl tam těsnící kroužek, proto ty úniky, zpátky ho už dávat nebudeme, použili jsme snad jen jednou, aby jsme ho vyzkoušeli, do otvoru uděláme závit a dáme tam šroub.

https://kuliskovo.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Kulíškovo

#10 Nový příspěvek od Matúš »

Má to vôbec zmysel dávať na tak slabý a ľahký traktor predek? :-/

Kulíšek
Příspěvky: 71
Registrován: sob črc 30, 2016 12:50 pm
Bydliště: Most

Re: Kulíškovo

#11 Nový příspěvek od Kulíšek »

No používám ho nejčastěji a bude to tak i nadále, ten předek mi tam celkem při práci chybí a to řízení, mě vyloženě sere. A byť jsem si ještě v začátcích myslel to samé, co Ty teď, změnil jsem už loni názor a hledal řešení, to jsem našel tady, inspiroval mě malotraktorpetr.

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Kulíškovo

#12 Nový příspěvek od jojof »

Tak ja si myslim,ze predok nikdy nieje na skodu. Zetor 4011 nieje zas taky lahky a slaby. A co taka 3011 a to uz je pierko a predok sa na nu daval. Skor by som povedal,ze traktor s celnym nakladacom a bez predku je naho.no. Naberes do lyzice odlahci Ti zadok a na mokrom podklade sa ani nepohnes. A este ta napravicka dostava zabrat,praskat pruziny a pod ak nema pevne nadstavce. Ja som za to,ze ta ifa naprava je držak a bude super na ten traktor. 8)

Kulíšek
Příspěvky: 71
Registrován: sob črc 30, 2016 12:50 pm
Bydliště: Most

Re: Kulíškovo

#13 Nový příspěvek od Kulíšek »

Jojof: No já si tu už myslím taky.

Sundali jsme malá prsa, byla proražená, nasadili velký a máme tam mezery v bloku motoru, takže úplně nepřilnou. Původně jsme to chtěli nechat vyvařit, ale od toho jsme upustili a budeme to řešit nějakým opravárenským kovem, nejspíš Belzonou. Pokud jste již tohle někdo řešil a máte řešení, či doporučení na něco jiného, dejte vědět.

Jinak manželka dovezla 12045, úžasná to žena, někdy ... tak jí máte na fotu, přidal jsem i DT 75 a 6911.
Z našeho vozového parku je to vše, víc toho neplánujeme.

https://kuliskovo.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Kulíškovo

#14 Nový příspěvek od jenicek »

Manželku nikde na fotu nevidim, jen samý traktory :smich:

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Kulíškovo

#15 Nový příspěvek od Sedlák »

Ono s tou nápravou z ify bacha...na převodovce z 4011 to nikdy nepojede jak by mělo a bude se to hádat :( . Kamarád tady vedle ve vesnici to taky dělal (ale na 3011 ale princip stejný) a nakonec to dopadlo tak že musel celej traktor překopat na 7245(myšleno převodovkou a portály) a nakonec to i tak byl problém protože ta náprava má mnohem rychejší převod a musel ještě zrychlovat traktor na portálech aby to srovnal :-/

Taky do budoucna plánuju nějak řešit předek a to buď originál přestavbou (jak se bude dělat generálka převodovky tak se tam šoupnou kolečka na předek) a nějaká z origo náprav a nebo komplet další traktor s předkem, každopádně hudba hooodně vzdálené budoucnosti :friends:
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

Odpovědět

Zpět na „Naše farmy“