Chov králiků

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1411 Nový příspěvek od romus145 »

Adlere Adlere ty jsi chudák. Tobě bych dal do ruk místo králíka snad jen hovno. Si fakt kus trotla a debila co se neumí chovat k lidem a dokonce ani k zvířeti. Nevím jestli na off foru nepůsobíš pod nickem Anders ale jestli jo tak potěš klacek :roll:
Věrný člen agresorů.com

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1412 Nový příspěvek od Leo »

Ušní svrab

Ušní svrab neboli prašivina je parazitárním onemocněním, které postihuje různé druhy zvířat. Na svrabu u králíků se nejčastěji podílí druh Psoroptes cuniculi nebo se může objevit i Otodectes cyanotis. Svrab bývá problémem hlavně ve špatných zoohygienických podmínkách.
Roztoči žijí na povrchu kůže, jsou viditelní pouhým okem. Samička naklade vajíčka na kůži hostitele a vývojový cyklus trvá přibližně 3 týdny. Roztoči se živí odloupanými buňkami kůže, krev nesají.

U králíků se nejčastěji setkáváme se svrabem ušním, ale může objevit na hlavě i jinde na těle. Některé formy svrabu způsobují svědění, jedinci se urputně škrábou a třepají hlavou. Přítomnost parazitů stimuluje tvorbu ušního mazu, který může být tmavý (připomíná kávovou sedlinu) a na povrchu kůže v uchu se tvoří strupy. Strupy a maz obsahují živé roztoče a jsou infekční pro další vnímavá zvířata (ne pro člověka). Neléčený svrab může vést k těžkým hnisavým zánětům, způsobit protržení bubínku a přejít tak na střední a vnitřní ucho a způsobit tak velké bolesti až úhyn.

Ušní svrab neboli prašivina je parazitárním onemocněním, které postihuje různé druhy zvířat. Na svrabu u králíků se nejčastěji podílí druh Psoroptes cuniculi nebo se může objevit i Otodectes cyanotis. Svrab bývá problémem hlavně ve špatných zoohygienických podmínkách.
Roztoči žijí na povrchu kůže, jsou viditelní pouhým okem. Samička naklade vajíčka na kůži hostitele a vývojový cyklus trvá přibližně 3 týdny. Roztoči se živí odloupanými buňkami kůže, krev nesají.

U králíků se nejčastěji setkáváme se svrabem ušním, ale může objevit na hlavě i jinde na těle. Některé formy svrabu způsobují svědění, jedinci se urputně škrábou a třepají hlavou. Přítomnost parazitů stimuluje tvorbu ušního mazu, který může být tmavý (připomíná kávovou sedlinu) a na povrchu kůže v uchu se tvoří strupy. Strupy a maz obsahují živé roztoče a jsou infekční pro další vnímavá zvířata (ne pro člověka). Neléčený svrab může vést k těžkým hnisavým zánětům, způsobit protržení bubínku a přejít tak na střední a vnitřní ucho a způsobit tak velké bolesti až úhyn.

Terapie spočívá v pravidelném odstraňování strupů a mazu z ušního boltce a podávání antiparazitik ve formě sprejů nebo spot on. Strupy je třeba nejprve změkčit buď vhodným olejem nebo roztokem na čištění uší a teprve pak strupy odstaňovat. Léčba je dlouhodobá, měla by přetrvávat ještě 30 dní po ustoupení klinických příznaků. Nutná je celková dezinfekce prostředí. Pokud se objeví hnisavý zánět, je nutné navštívit veterináře, protože k zánětu v ušním zvukovodu se přidala druhotná infekce bakteriemi nebo kvasinkami, kterou je třeba také léčit. Postiženého jedince často kontrolujeme, jestli se napadení parazity nevrátilo, protože i jeden přeživší roztoč je schopen onemocnění znovu vyvolat.

autor MVDr. Radka Vaňousová http://www.kralikar.cz/index.php/parazi ... 3%AD-svrab
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1413 Nový příspěvek od Leo »

Dravčíkovitost

Jedná se o parazitární onemocnění kůže způsobené roztočem Cheyletiella parasitivorax. V praxi se někdy používá termín „chodící lupy“. Při pečlivém pozorování srsti postiženého jedince lze totiž pouhým okem zaznamenat pohyb šupinek kůže, pod kterou se nacházejí pohybující se dravčíci. Samičky dospělých roztočů kladou vajíčka do srsti hostitele, z vajíček se vyvinou larvy a během 3 týdnů noví dospělci. Dospělí roztoči jsou přenášeni přímým kontaktem s nemocným jedincem. Samičky dravčíků mohou přežívat i několik dní mimo hostitele a naklást zde vajíčka. Zvířata se tedy mohou nakazit i z kontaminovaného prostředí (podestýlky).

Dravčíci způsobují podráždění kůže, zejména podél zádi. U infikovaných jedinců dochází k výraznějšímu vypadávání srsti, mohou se objevit i olyselá ložiska. Na hlavě a hřbetě nacházíme zarudlé, holé plochy kůže se šupinami (tvorba lupů), objevuje se celotělová svědivost a někdy ztluštění kůže. Někteří postižení králíci nemusejí vykazovat žádné klinické příznaky.

Pro zachycení roztočů na srsti a kůži se používá průhledná lepící páska, kterou nabereme kožní šupiny a následně prohlížíme pod mikroskopem. Pro zvýšení záchytnosti parazitů je vhodné udělat hluboké kožní seškraby. Nález roztočů v trusu při flotačním vyšetření je dán olizováním srsti.

Léčba spočívá v podkožní aplikaci ivermektinu ve dvou až čtyřech dávkách co 14 dní. Lze také použít v týdenních intervalech zásyp či sprej s obsahem pyretrinů či karbarylu. Občas se používají i koupele s obsahem síry.

C.parasitivorax přetrvává ve vnějším prostředí déle než většina jiných roztočů. Proto je potřeba ošetřit i chovná zařízení, která mohou sloužit jako zdroj infekce. Lze použít insekticidní přípravky na bázi pyretroidů používané k likvidaci blech, je však potřeba delší a opakovaná expozice než u ostatních druhů zvířat. U králíků je nutné se vyvarovat použití fipronilu. Velmi opatrně je třeba postupovat u těžce nemocných a obézních králíků. Popsány jsou i případy úhynu. Příležitostně mohou tito roztoči postihnout i jiná zvířata a člověka.

autor Ivona Musialková http://www.kralikar.cz/index.php/parazi ... ADkovitost
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1414 Nový příspěvek od czechboss »

Adler píše:
Antony30011 píše:Ze zrovna ty mluvis o debilnich recech :D a myslim, ze nejsem jediny kdo si zacina myslet, ze tys videl kralika ledatak na obrazku 8) :D

Nebudes tomu verit, ale lidi jako ty mame i v traktorech ;-) chytri jak vopica ale jejich traktor nikdo nevidel...
to mne celkem nezajímá jestli si někdo myslí,že vás tady tahám za nos nebo ne.Nepotřebuju nikomu nic dokazovat a komu to není po chuti,tak má smůlu ;-)
Ani nemám ve zvyku fotit každou prkotinu a dávat to hned na internet abych si nad tím mohl honit péro,jaký že to su borec nebo poslouchat slova chvály a uznání od lidí,které znám přes obrazovku.
tak proč se sem chodíš ? Autor toho to vlákna to založil určitě proto aby se zde chovatelé presentovali
Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1415 Nový příspěvek od czechboss »

chlapi nic z toho co jste tu popsali to asi nebude, prostě mu vypadávaj jenom chlupy nedrbe se kuži má čistou a uši taky, nevím možná to bude nějaká vrozená porucha je takovej zdeformovanej, ten druhý co snim je v kotci by to měl taky, ale ten je ok. Jinak horlivě očekávám další vrh od mé kaliforňačky, už holka postavila hnízdo takže během toho to týdne budou další přírustky JEŠTĚ ŽE SE OTEPLILO !!! měl jsem z toho jinak špatnej pocit
Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1416 Nový příspěvek od Antony30011 »

czechboss píše:
Adler píše:
Antony30011 píše:Ze zrovna ty mluvis o debilnich recech :D a myslim, ze nejsem jediny kdo si zacina myslet, ze tys videl kralika ledatak na obrazku 8) :D

Nebudes tomu verit, ale lidi jako ty mame i v traktorech ;-) chytri jak vopica ale jejich traktor nikdo nevidel...
to mne celkem nezajímá jestli si někdo myslí,že vás tady tahám za nos nebo ne.Nepotřebuju nikomu nic dokazovat a komu to není po chuti,tak má smůlu ;-)
Ani nemám ve zvyku fotit každou prkotinu a dávat to hned na internet abych si nad tím mohl honit péro,jaký že to su borec nebo poslouchat slova chvály a uznání od lidí,které znám přes obrazovku.
tak proč se sem chodíš ? Autor toho to vlákna to založil určitě proto aby se zde chovatelé presentovali
Přesně tak. A je stokrát lepší vidět sto fotek a pak mluvit jakej su borec a ne nad všema machrovat a honit péro v nějaký garsonce... bych rád viděl jestli by u tebe přežil aspoň kaktus ty voe, živýho tvora bych ti do ruk nedal ani kdyby byl po smrti :pistol: prej je mi jedno jestli se králík má dobře nebo ne, to seš teda pěknej chovatel... když se to zvíře nemá dobře tak ten chov pak stojí víš za co? Za piču kamaráde :evil: :evil: aspoň že takových chytráků tu neběhá víc, to by ten svět byl úplně v prdeli :cert:

Ale nic pánové, nebudeme se už snižovat na jeho úroveň :friends: :friends:

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1417 Nový příspěvek od Antony30011 »

czechboss píše:chlapi nic z toho co jste tu popsali to asi nebude, prostě mu vypadávaj jenom chlupy nedrbe se kuži má čistou a uši taky, nevím možná to bude nějaká vrozená porucha je takovej zdeformovanej, ten druhý co snim je v kotci by to měl taky, ale ten je ok. Jinak horlivě očekávám další vrh od mé kaliforňačky, už holka postavila hnízdo takže během toho to týdne budou další přírustky JEŠTĚ ŽE SE OTEPLILO !!! měl jsem z toho jinak špatnej pocit
A kolik mu je? Mně teď taky pelichá samec, ale tomu už je chudákovi 7 let a mám ho ze soucitu na dožití... přežil už i mixku když mi vychcípalo všecko ostatní, tak jeho a samicu mám na dožití :-/ ale jestli je mladej? Kamoša veterinářa na telefoní radu nemáš?

tona20
Příspěvky: 362
Registrován: stř úno 09, 2011 9:11 pm
Bydliště: Benešovsko

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1418 Nový příspěvek od tona20 »

Chtělo by to fotku.

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1419 Nový příspěvek od czechboss »

tona20 píše:Chtělo by to fotku.
je to 3 měsíce starej kaliforňák, a zítra večer dám foto
Kdo maže ten jede

tona20
Příspěvky: 362
Registrován: stř úno 09, 2011 9:11 pm
Bydliště: Benešovsko

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1420 Nový příspěvek od tona20 »

Jen taková hloupá otázka nemáš někde v kotci díru , že by tam strčil hlavy a odřel se od toho??

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1421 Nový příspěvek od malotraktor »

czechboss píše:chlapi nic z toho co jste tu popsali to asi nebude, prostě mu vypadávaj jenom chlupy nedrbe se kuži má čistou a uši taky, nevím možná to bude nějaká vrozená porucha je takovej zdeformovanej, ten druhý co snim je v kotci by to měl taky, ale ten je ok. Jinak horlivě očekávám další vrh od mé kaliforňačky, už holka postavila hnízdo takže během toho to týdne budou další přírustky JEŠTĚ ŽE SE OTEPLILO !!! měl jsem z toho jinak špatnej pocit
Taky se mi měla kotit a možná se už okotila. Ráno tam měla chlupy a teď takovou velikou hromadu, ale není tam pořádně vidět a nechci ji zase moc rušit. Strčím tam hlavu až o víkendu.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1422 Nový příspěvek od Adler »

Antony30011 píše:
czechboss píše:
Adler píše:
Antony30011 píše:Ze zrovna ty mluvis o debilnich recech :D a myslim, ze nejsem jediny kdo si zacina myslet, ze tys videl kralika ledatak na obrazku 8) :D

Nebudes tomu verit, ale lidi jako ty mame i v traktorech ;-) chytri jak vopica ale jejich traktor nikdo nevidel...
to mne celkem nezajímá jestli si někdo myslí,že vás tady tahám za nos nebo ne.Nepotřebuju nikomu nic dokazovat a komu to není po chuti,tak má smůlu ;-)
Ani nemám ve zvyku fotit každou prkotinu a dávat to hned na internet abych si nad tím mohl honit péro,jaký že to su borec nebo poslouchat slova chvály a uznání od lidí,které znám přes obrazovku.
tak proč se sem chodíš ? Autor toho to vlákna to založil určitě proto aby se zde chovatelé presentovali
Přesně tak. A je stokrát lepší vidět sto fotek a pak mluvit jakej su borec a ne nad všema machrovat a honit péro v nějaký garsonce... bych rád viděl jestli by u tebe přežil aspoň kaktus ty voe, živýho tvora bych ti do ruk nedal ani kdyby byl po smrti :pistol: prej je mi jedno jestli se králík má dobře nebo ne, to seš teda pěknej chovatel... když se to zvíře nemá dobře tak ten chov pak stojí víš za co? Za piču kamaráde :evil: :evil: aspoň že takových chytráků tu neběhá víc, to by ten svět byl úplně v prdeli :cert:

Ale nic pánové, nebudeme se už snižovat na jeho úroveň :friends: :friends:
hoši,já si tady připadám jak na pískovišti u školky.Jeden šestnáct roků druhý sedmnáct a budou mě učit jak se chovají králíci :smich:

čechbos
jak můžeš hovořit za autora tématu? ikdyby nakrásně ano,tak je jen moje věc jestli chci dát fotku nebo ne a jestli ti to není po chuti,tak máš smůlu,protože já neuhnu.
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1423 Nový příspěvek od Antony30011 »

Mně připadá že tobě je tak 12, v profilu máš taky hovno tak nemachruj 8) z profilu si to smazat mužu a tvrdit ti že je mi 40 ty chytrej :jazyk: ukaž králíky a budem se bavit, srabe :vysmech:

tona20
Příspěvky: 362
Registrován: stř úno 09, 2011 9:11 pm
Bydliště: Benešovsko

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1424 Nový příspěvek od tona20 »

Nemá cenu se hádat. Adler je evidentně jen krmič a ne chovatel.

Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1425 Nový příspěvek od Adler »

myslím,že se nebudeme bavit i tak.
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“