Chov králiků

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1321 Nový příspěvek od martin z »

pani-kenybzova píše:zase se to tady hezky rozjelo........
No nevím jestli hezky ale rozjelo. Každýmu se holt líbí něco jinýho :)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1322 Nový příspěvek od Antony30011 »

romus145 píše:Tak po přečtení tohoto jsem byl zděšen a nasrán zároveň. Nemusíte citovat příspěvek když mezi ním a vaším není text od nikoho jiného. To bych ještě skousl, ale co mě totálně sere si ty Adlere. Furt máš problém, furt se ti něco nelíbí, furt se do všech navážíš, furt si prosazuješ svoje, furt si myslíš, že vše víš nejlíp. Nevím co máš za mindrák. Nevím nejsem zastáncem banu takže prosazuji aby jsi ban nedostal. Mám totiž jiné řešení.
tak a už nikdo zpetně nebude reagovat na ty dohady.
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1323 Nový příspěvek od Antony30011 »

ola píše:Ahoj,no jo romusi,už je to tu zas a Já sa enom směju.Lěsti dobře vidím tož jako první sem to tu rozvíříl já s tů mojů,už tady předtým probíranů budků.Adlěr ně na to celkem ve srandě odepsál a potom sa tu jako první o jakýchsi životních potřebách králíka,prdeli a lěnosti zdéjší komunity jak chlap ozvál čechobos a gdo je proti budce je hňup.A adlěr naň zaséj enom reagovál.Nemám teda sebemenší potřeby sa tu s kýmsi přez kľávesnicu dožůvať o chujovinách,Já sem budky udělál,vyzkůšám jich a uvidím,tagže,Já bych to viďél asi takto předsedo.Budky nikom jak on nenutím a rozhodně si nemyslím,že bez nich by nebylo mladých,šak sem neměl budky nejakých štyřicet roků a mladé sem dycky odchovál alě proč to nezkusiť,že?A gdybych věďél co tu zaséj rozvířím tož bych tu ty budky ani nedávál alě je pravda,že tady nekeří chovateľé v okolí jich normálně používajů už roky.
Olo tys nic (podle mého názoru) nerozvířil.. ale v každým tématu se najde jeden, co začne rýt do ostatních a být ten nejchytřejší :) podobnýho máme aj v TK, MT... jak říkal náš učitel: "Je těžké býti debilem, konkurence je vysoká" :friends:

Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1324 Nový příspěvek od Adler »

ola píše:Ahoj,no jo romusi,už je to tu zas a Já sa enom směju.Lěsti dobře vidím tož jako první sem to tu rozvíříl já s tů mojů,už tady předtým probíranů budků.Adlěr ně na to celkem ve srandě odepsál a potom sa tu jako první o jakýchsi životních potřebách králíka,prdeli a lěnosti zdéjší komunity jak chlap ozvál čechobos a gdo je proti budce je hňup.A adlěr naň zaséj enom reagovál.Nemám teda sebemenší potřeby sa tu s kýmsi přez kľávesnicu dožůvať o chujovinách,Já sem budky udělál,vyzkůšám jich a uvidím,tagže,Já bych to viďél asi takto předsedo.Budky nikom jak on nenutím a rozhodně si nemyslím,že bez nich by nebylo mladých,šak sem neměl budky nejakých štyřicet roků a mladé sem dycky odchovál alě proč to nezkusiť,že?A gdybych věďél co tu zaséj rozvířím tož bych tu ty budky ani nedávál alě je pravda,že tady nekeří chovateľé v okolí jich normálně používajů už roky.
dyť o nic nejde olo nemyslel sem to osobně proti tobě :friends: .Jenom mám udělaný na to svůj názor a držím se ho.Holt vždycky se najde někdo kdo ti tu svou pravdu bude vnucovat.
Chovám králíky především pro maso.Spoustu let to fungovalo bez budky,tak nevím proč bych měl měnit.Popravdě je mě celkem jedno jestli se králík cítí lepší v krabici nebo volně,protože vždy skončí na taléřku.Nebudeš měť mladé,tak půjdeš... do té doby než nastane problém,tak je z něho jen "fabrika" na mladé.
Jo,pokud má nekdo králíky jako koníčka a špekuluje nad kde čím,jak se králík přizpůsobuje všelijakým novotám,proč ne 8)
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1325 Nový příspěvek od czechboss »

Asi skoro každý z nás co tu chodíme čučet na toto fórum chováme králíky pro jejich zdravé maso. Zatím jsem v žádném příspěvku nenašel, že by někdo někomu něco vnucoval, vždy byla debata a je o výhodách a nevýhodách systému chovu. Samozřejmě, že se vždy najde někdo kdo si myslí, že to dělá dlouho a nejlépe a že není potřeba nic vylepšovat a proto je přesvědčen, že není třeba se nad problematikou zamýšlet. Ale králík je živý tvor, sice když vyroste do jateční váhy tak se mu dá za uši, ale proto není důvod se pouštět do bezhlavého chovu. Většinou se najde něco co by šlo vylepšit, samozřejmě i bez vylepšení to stále funguje, ale pokud se nápad zkusí realizovat můžeme se setkat s lepšími výsledky a nebo s horšími. Ale kdo nic nezkusí nic neví. Mimo králíků chovám ještě kachny Barbarie a indického běžce. I tyto zvířata chovám na maso, ale pro nejlepší výsledky chovu je potřeba stále co vylepšovat. Vždy se snažím zvířatům ve svém chovu nastavit co možná nejpřirozenější podmínky k chovu. A když vidím, že kachny stojí v těchto mrazech u rybníka a krákaj na to že jim rybník zamrzl, hold tak jim ten led jdu trochu rozmlátit aby se mohly vykoupat, namočit a vyčistit peří, ale to je do jiného fóra. I svého psa hrubosrstou jezevčici Báru hýčkám v zateplené dvou komorové boudě a nemusel bych. Je to na každým jakou cestu zvolí jestli pro zvíře tvrdou a více stresující či pro zvíře snadnější a klidnější, zvíře se většinou přispůsobí.
Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1326 Nový příspěvek od kenybz »

No vypadáto že sa to tu uklidňuje...
hoši tyto příspěvky su napsané daleko lepší než před tím......
Ono eště je otázků každý nemá tolik času možností a financí jak to vylepšit zásadní je aby zvířata měly přijatelné podmínky k chovu aby měli co žrat a pit a nestáli na kopě hnoju...tzn netýrat
a to že jich někdo hýčká je něco navíc...každý si ty příspěvky přefiltruje sám a zařídí sa podle sebe.
Už od začátku jsem tu psal že používám napáječky a taky si je hned každý nepořídil neni to moc levné...ale věřím tomu, že většina lidí je přesvědčena že to usnadňuje prácu a hlavně téměř vylučuje některé nemoci. Jestli si je někdo pořídí to už je každého věc....
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1327 Nový příspěvek od czechboss »

kenybz píše:No vypadáto že sa to tu uklidňuje...
hoši tyto příspěvky su napsané daleko lepší než před tím......
Ono eště je otázků každý nemá tolik času možností a financí jak to vylepšit zásadní je aby zvířata měly přijatelné podmínky k chovu aby měli co žrat a pit a nestáli na kopě hnoju...tzn netýrat
a to že jich někdo hýčká je něco navíc...každý si ty příspěvky přefiltruje sám a zařídí sa podle sebe.
Už od začátku jsem tu psal že používám napáječky a taky si je hned každý nepořídil neni to moc levné...ale věřím tomu, že většina lidí je přesvědčena že to usnadňuje prácu a hlavně téměř vylučuje některé nemoci. Jestli si je někdo pořídí to už je každého věc....

Vystihl jsi to docela přesně 8)
Kdo maže ten jede

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1328 Nový příspěvek od chobotek »

V pondělí chcípnula samica. Ráno pila z misky, sežrala seno, večer už se nenapila a ráno bylo po ní. Dnes další. A další dva králíci přestali pít. Nic na nich není, vyhublí nejsou, všecky bobky co sem vyhrabal vypadají stejně. Nápady?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1329 Nový příspěvek od Adler »

chobotek píše:V pondělí chcípnula samica. Ráno pila z misky, sežrala seno, večer už se nenapila a ráno bylo po ní. Dnes další. A další dva králíci přestali pít. Nic na nich není, vyhublí nejsou, všecky bobky co sem vyhrabal vypadají stejně. Nápady?
Umrznutí bych zavrhl zrovna.Nenapsals jestli je to první případ,stáří,potravu.. můj názor je,že sežrala něco špatného.
Já bych provedl pitvu,prohlédl játra,ledviny,plíce,srdce a hlavně žalůdek.Mohl to být třeba infarkt,mrtvice,rakovina...i zvířata to postihuje.
Na zkoušku dej do stejného kotce dalšího králíka,bez čištění,stejné seno,vodu a bude aspoň trochu jasněji.
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1330 Nový příspěvek od Antony30011 »

Já osobně bych vyházel králikárny, vyvápnil a dal je tam znova na novej podklad. Pitvu bych provedl taky... ale nápad "oběti" dalšího králíky do stejný králíkárny bych zavhrl. Zkus i pozměnit potvaru, muže to být i vir v potravě (pochcaný seno od kun)

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1331 Nový příspěvek od chobotek »

Mají do roka, žerou furt to stejné, seno, zemáky se šrotem. Do posledka žerou normálně, tak 12h před chcípnutím už se ničeho netknou. Kralikárňa je venku, je -10 až -5 °C, tym to nebude, loni bylo několik týdnů -25 °C. Zkouška typu nech chcípnou další králíka mě přijde lichá. Seno je v neděli přivezené z velkého seníku, poslední zásoby co byly vedle králikárny jsme skrmili v sobotu. Že by? No průser je, že jiné seno stejně nemám. A jestli je to v seně, co to može byt? Pitva bude zítra, mám pocit, že materiálu na ni bude dost :'(
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1332 Nový příspěvek od Antony30011 »

Jestli si dovezl nový seno tak to vypadá na to... vyhaž králikárny, vyvápni a podestel něčím jiným než tím senem... a seno holt sežeň jinde, jestli je to takle, tak si myslím že v tom seně bude nějaká sračka... nějakej soused nebo kamoš ti nenechá balík sena? :-/ já to mít zbalíkovaný tak ti prodám, ale ložený to ne...

Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1333 Nový příspěvek od Adler »

chobotek píše:Mají do roka, žerou furt to stejné, seno, zemáky se šrotem. Do posledka žerou normálně, tak 12h před chcípnutím už se ničeho netknou. Kralikárňa je venku, je -10 až -5 °C, tym to nebude, loni bylo několik týdnů -25 °C. Zkouška typu nech chcípnou další králíka mě přijde lichá. Seno je v neděli přivezené z velkého seníku, poslední zásoby co byly vedle králikárny jsme skrmili v sobotu. Že by? No průser je, že jiné seno stejně nemám. A jestli je to v seně, co to može byt? Pitva bude zítra, mám pocit, že materiálu na ni bude dost :'(
snaž se zjistit původ sena a jestli je to skutečně tím.Pokud je sebrané z okolí silnice,kanalů,močidel nebo z okolí luk kde se pase ročně stovka kráv,tak bych se ani nedivil.
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1334 Nový příspěvek od chobotek »

Podestlané je slámou, ze stejného balíku stelu celý rok. A to seno je z balíků, všechno ze stejné louky, na louce se nepase. Jen u králikárny není tolik místa, aby se tam vešlo na celou zimu, tak ho z toho velkého seníku vozíme zhruba jednou za měsíc. Ze stejného seníku se krmí v dalších dvou králikárnách, tam zatim nic nechcípe. Hlavně bych chtěl zjistit, co se děje. Tohle je dost střelba na slepo.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1335 Nový příspěvek od Antony30011 »

Pokud leží vedle králikárny muže ti to pochcat nějaká myš nebo potkan a seš v řiti...

jak sem řekl, vyhaž králikárny, vyvápni a změň stravu... nic lepšího podle mě nenaděláš

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“