Chov králiků

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#2311 Nový příspěvek od Antony30011 »

Napáječky sou jednoduchý - nalijeme vodu, když mrzne lehce tak se nechá třeba půl dne, když moc tak se napijou a daj se pryč... večer se daj znova. Mám ozkoušený, že králící se letí napít a pak klid. Necucaj každý tři minuty. Někdo dává řepu, mně se to neosvědčilo - zmrzne a nechcou ju a nebo se z ní akorát tak poserou.
Na zimu dávám samice co očekávají mladý do chlíva. Zabijem vepříky, naplánovaný vrhy vánoce - silvestr a hurá do chlíva. Dokud to není žádnej extrém, přihodím trochu sena, slámy a hotovo. Když je to nějakých -30 a víc, dávám přes králikárnu od shora dolů deku. Nikdy mi žádnej nezmrzl :) hlavně to nehrotit, je to zvíře :D pokud máš "normální" králíky a ne žádná panelákový zakrslíky, tak to přežijou. Někteří nechávaj i v mrazech samice kotit v zimě a taky to zvládaj...

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#2312 Nový příspěvek od martin z »

Můžu potvrdit, samice se okotila venku v lednu okolo -25 stupňů, vydrželi všichni a jsou to ti nejodolnější králíci

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#2313 Nový příspěvek od Leo »

Jirko, jak ti radí tchán, taky jsem dvířka králikárny na zimu vyplnil nějakým plastem. A dovnitř dal víc slámy, aby se měli králici do čeho zahrabat. A neměli by mít průvan v kotci. Vodu jsem měl v keramických miskách, takže ráno jsem jim dal teplou vodu, večer misky dal rozmrazit do kotelny. Řepy jsem dal jen tolik, co rychle snědli, pak zmrzne a králikům je z toho blbě. Takže zmrzlou řepu při dalším krmení vyhazovat.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#2314 Nový příspěvek od vašík »

Tak jsem byl v Jaroměří s kůžemi a dostal jsem 8,-Kč. Bylo to lepší.

Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#2315 Nový příspěvek od deniels »

německy obrovity strakač- Jak dlouho je chovate na jatečni vahu ? :D
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#2316 Nový příspěvek od Antony30011 »

4 měsíce, max 4,5. Čistí maj přes dvě kila stažení, vyvrhnutí, s hlavou a játrama. Kříženci s KAL i BU stejně tak 8)

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#2317 Nový příspěvek od jirka_holub »

Koukam ze jsem delsi dobu nepsal..tak hlasim ze v rijnu tu proletela mixomatoza, sfouklo to 11 mladych a jednu samici. Zbyly 2 samice, plemenik a 9 dorostencu.
Aktualne finishuju prototyp vyhrivane napajecky .. pak si to dam patentovat a pak sem dam planek.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#2318 Nový příspěvek od Pavel »

dneska sem pic 16 usaku vykupujou nekde kuze nebo to melo jit rovnou do hnoje tady nikdo ted nejezdi jak uvas

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#2319 Nový příspěvek od martin z »

Tady jezdí jednou za měsíc, dávají 8 korun. Jezdím k Vám do Hata ale jen tak dvakrát do roka mohl bych ti je vzít, ovšem kdy tam pojedu ví jen ten nahoře.

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#2320 Nový příspěvek od peyrak »

v Týništi na výstavě dával 15 za kus

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#2321 Nový příspěvek od Veteranista! »

Za 15Kč, nebo 8Kč, to je lepší jsi z toho snad udělat deku na ležení pod autem.
My králíky začli pěstovat letos, první zabíjení vidím tak na konec ledna, ale co s kožkama nevím :-/
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

winner123
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 16, 2015 4:35 pm
Bydliště: slovakia

stavba králikárne

#2322 Nový příspěvek od winner123 »

Dobrý deň
Chcel by som poprosiť o rady chovateľov králikov. Uvažujem nad opätovným chovom králikov buď VSS, burgundský alebo kalifornský. V lete som za garážou spravil nový krov kde by som si chcel postaviť novú králikáreň, aby som zabezpečil to aby králiky nemali prejav a priame slnečné svetlo . Pri stavbe chcem myslieť hlavne na hygienu a praktickosť. Rozmýšľam nad alternatívou s plastovými roštami čo sa používajú pod svine (viď obrázok),ktorých mám dosť a pod nimi vaničku, alebo druhá alternatíva je vyspádovaná podlaha a na nej položené linoleum alebo hydroizoláciu akú používa jeden pán z Čiech na výrobu králikárni. Na dvierka chcem spraviť na pol jasle pre seno a na druhú polovicu násypníky na krmivo. S tým že horná polovica bude zvárané pletivo. Viem že násypníky majú svoje negatívum, že sa králiky prežierajú ale aj výhodu že doňho nešpinia. Na dvierkach chcem mať oboje z dôvodu aby som nemusel tak často stresovať králiky otváraním dvierok. Ale hlavne ma zaujíma názor na podlahu. Drevenú som mal a nepáčila sa mi údržba a zložitosť. Preto by som chcel podlahu kt. dokážem udržiavať v čistote a aby bola čo najľahšia údržba. Taktiež sa chcem spýtať či by rozmery a aj výška stačili pre králiky (viď obrázok). Na začiatku chcem chovať 3+1, čiže niektoré jednotlivé bunky by som vedel po prepájať.
Za každú radu vopred ďakujem.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: stavba králikárne

#2323 Nový příspěvek od Nelinář »

stresovat ušáky tím, že jim otevíráš vrátka???????? neblázni, to nejsů včely do kterých sa nechodí každý den, já třeba při každém pokludu(2x denně) každého pohladím po hřebetě, abych měl kontrolu nad zdravotním stavem. A králíkárnu neřeš neakým drahým materiálem, základ bude stejně dřevo, a to nelze dezinfikovat, tudíž sa hromadíja choroby, takže za mně králíkárna tak cca 7-8 roků a potom kremace a nový kus......

Uživatelský avatar
Jemen
Příspěvky: 487
Registrován: ned pro 01, 2013 1:49 pm
Bydliště: Vidče

Re: stavba králikárne

#2324 Nový příspěvek od Jemen »

ja mel udelane take supliky ktere jsem vytahl a vyskrabal kazdy rok jsem vzal kralikarnu vapnem a stejne mi to pak zacalo chcipat tak jsem ju vymyl nechal vyschnut znova natrel vapnem a dalsi rok to same takze jsem s kralikarnu zatopil. jak tam ta nemoc jednou je tak ju uz z tama nedostanes zustane to ve dreve. a stim stresovanim toho sa neboj jak jim nebudes delat nic zleho velmi rychle si je ochocis na ruku.

Uživatelský avatar
pani-kenybzova
Příspěvky: 4667
Registrován: pon srp 24, 2009 2:09 pm
Bydliště: u kenybzů

Re: Chov králiků

#2325 Nový příspěvek od pani-kenybzova »

dneskáj jsme dostali 10 kaček za kožku

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“