Chov králiků

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1351 Nový příspěvek od Antony30011 »

Nedelam ;-) letos sem dovezl vlek brambor a hnalo se na dyst. Chtel sem se jit po xelym dnu najest a babicka me hnala sklidit to, ze brambor nesmi zmoknout jinak je po nem. Ale duvod fakt nevim...

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1352 Nový příspěvek od chobotek »

U nás se to lifruje hned do sklepa. Když předtím zmoknou, tak spolehlivě splesniví.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

tona20
Příspěvky: 362
Registrován: stř úno 09, 2011 9:11 pm
Bydliště: Benešovsko

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1353 Nový příspěvek od tona20 »

Brambory když sklidíš tak se maji nechat vyvětrat. No a když na ně prší tak nasajou vlhkost a špatně se to z nich vypařuje. Zkráceně vysvětleno jsem to někde vyčetl. Protože když to nenecháš tak se pod slupkou začnou dělat hnědé fleky a hnijou. Já letos sklízel a krapet poprchávalo. A brambory co jsem nedávala do rašplových pytlů tak měli přesně hnědé fleky. A to byly předtím týden na voze aby se vydejchali.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1354 Nový příspěvek od chobotek »

Jeden samec sedí schoulený v rohu s přivřenýma očima. Dýchá stejně jak ostatní, srdce mu jde taky jak ostatním, co vypadají normálně (vyhrabal sem ze skříně starý fonendoskop). Nežral ani nepil, tak počkáme, co ráno.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1355 Nový příspěvek od Adler »

chobotek píše:Jeden samec sedí schoulený v rohu s přivřenýma očima. Dýchá stejně jak ostatní, srdce mu jde taky jak ostatním, co vypadají normálně (vyhrabal sem ze skříně starý fonendoskop). Nežral ani nepil, tak počkáme, co ráno.
zabij ho zrovna...
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

tona20
Příspěvky: 362
Registrován: stř úno 09, 2011 9:11 pm
Bydliště: Benešovsko

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1356 Nový příspěvek od tona20 »

chobotek píše:Jeden samec sedí schoulený v rohu s přivřenýma očima. Dýchá stejně jak ostatní, srdce mu jde taky jak ostatním, co vypadají normálně (vyhrabal sem ze skříně starý fonendoskop). Nežral ani nepil, tak počkáme, co ráno.
A jak je na tom se stabilitou?? A nevrže zubama??

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1357 Nový příspěvek od Leo »

tona20 píše:Brambory když sklidíš tak se maji nechat vyvětrat. No a když na ně prší tak nasajou vlhkost a špatně se to z nich vypařuje. Zkráceně vysvětleno jsem to někde vyčetl. Protože když to nenecháš tak se pod slupkou začnou dělat hnědé fleky a hnijou. Já letos sklízel a krapet poprchávalo. A brambory co jsem nedávala do rašplových pytlů tak měli přesně hnědé fleky. A to byly předtím týden na voze aby se vydejchali.
Když brambory zmoknou, nic se neděje. Problém je pak ten, jak jsou plný vody, a jak se otloukají, tak pak rychleji hnijí. U nás doma se dovezou brambory, dají se na 2-3týdny ven pod plachtu, občas se stane, že zmoknou, ale to nevadí. Brambory se musí aklimatizovat z teploty země do teploty sklepa, které můžou být veliký. Právě proto ten mezistupeň mezi polem a sklepem. Vadí jim světlo, pak zelenají. Proto se skladují ve tmě i venku. Musí se zakrýt neprodyšnými plachtami, pytel nepomůže. Ale nazelenalá brambora nezabije, dá se krmit. Kličky zabíjejí. Mám doma dvě odrůdy brambor. Jedny jsou bez klíčků, druhý měli kličky už před vánocemi.
Naposledy upravil(a) Leo dne stř led 23, 2013 11:18 pm, celkem upraveno 2 x.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

tona20
Příspěvky: 362
Registrován: stř úno 09, 2011 9:11 pm
Bydliště: Benešovsko

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1358 Nový příspěvek od tona20 »

Leo píše:
tona20 píše:Brambory když sklidíš tak se maji nechat vyvětrat. No a když na ně prší tak nasajou vlhkost a špatně se to z nich vypařuje. Zkráceně vysvětleno jsem to někde vyčetl. Protože když to nenecháš tak se pod slupkou začnou dělat hnědé fleky a hnijou. Já letos sklízel a krapet poprchávalo. A brambory co jsem nedávala do rašplových pytlů tak měli přesně hnědé fleky. A to byly předtím týden na voze aby se vydejchali.
Když brambory zmoknou, nic se neděje. Problém je pak ten, jak jsou plný vody, a jak se otloukají, tak pak rychleji hnijí. U nás doma se dovezou brambory, dají se na 2-3týdny ven pod plachtu, občas se stane, že zmoknou, ale to nevadí. Brambory se musí aklimatizovat z teploty země do teploty sklepa, které můžou být veliký. Právě proto ten mezistupeň mezi polem a sklepem. Vadí jim světlo, pak zelenají. Proto se skladují ve tmě i venku. Nebo se musí zakrýt neprodyšnými plachtami, pytel nepomůže. Ale nazelenalá brambora nezabije, dá se krmit. Kličky zabíjejí. Mám doma dvě odrůdy brambor. Jedny jsou bez klíčků, druhý měli kličky už před vánocemi.
Prosím tě jak se jmenuje ta odrůda co má klíčky už před Vánocema? Mě vždy začínají klíčit začátkem jara.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1359 Nový příspěvek od Leo »

Je to odrůda Laury, poloranná, červená.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1360 Nový příspěvek od czechboss »

chobotek píše:V pondělí chcípnula samica. Ráno pila z misky, sežrala seno, večer už se nenapila a ráno bylo po ní. Dnes další. A další dva králíci přestali pít. Nic na nich není, vyhublí nejsou, všecky bobky co sem vyhrabal vypadají stejně. Nápady?

Přes Vánoční svátky kolegovi z práci taky začaly hynout záhadně králíci, než se zpamatoval tak mu jich pozdechalo 21 a příznaky něco jak popisuješ ty. Po velkých útrapách přišel na to, že se jedná o nějaký druh střevní infekce něco jako kokcidioza a jmenuje se "giardióza" podal léčiva na tuto chorobu a bylo to vyřešené. Ale úhyn byl velký a dost rychlý. Možná by si měl jednat rychle.
Kdo maže ten jede

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1361 Nový příspěvek od malotraktor »

tona20 píše:
Leo píše:
tona20 píše:Brambory když sklidíš tak se maji nechat vyvětrat. No a když na ně prší tak nasajou vlhkost a špatně se to z nich vypařuje. Zkráceně vysvětleno jsem to někde vyčetl. Protože když to nenecháš tak se pod slupkou začnou dělat hnědé fleky a hnijou. Já letos sklízel a krapet poprchávalo. A brambory co jsem nedávala do rašplových pytlů tak měli přesně hnědé fleky. A to byly předtím týden na voze aby se vydejchali.
Když brambory zmoknou, nic se neděje. Problém je pak ten, jak jsou plný vody, a jak se otloukají, tak pak rychleji hnijí. U nás doma se dovezou brambory, dají se na 2-3týdny ven pod plachtu, občas se stane, že zmoknou, ale to nevadí. Brambory se musí aklimatizovat z teploty země do teploty sklepa, které můžou být veliký. Právě proto ten mezistupeň mezi polem a sklepem. Vadí jim světlo, pak zelenají. Proto se skladují ve tmě i venku. Nebo se musí zakrýt neprodyšnými plachtami, pytel nepomůže. Ale nazelenalá brambora nezabije, dá se krmit. Kličky zabíjejí. Mám doma dvě odrůdy brambor. Jedny jsou bez klíčků, druhý měli kličky už před vánocemi.
Prosím tě jak se jmenuje ta odrůda co má klíčky už před Vánocema? Mě vždy začínají klíčit začátkem jara.
To myslím ani tak nebude odrůdou, ale teplotou ve sklepě. Taky nemám dobrý sklep na brambory. Záleží jaká je zima, tentokrát taky začaly klíčit dřív.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1362 Nový příspěvek od Leo »

Právě že vedle sebe leží dvě odrůdy brambor, jedny klíčí, druhý zatím ne. Ve sklepě je teď zima a sucho.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1363 Nový příspěvek od Vlasatej »

chobotek píše:V pondělí chcípnula samica. Ráno pila z misky, sežrala seno, večer už se nenapila a ráno bylo po ní. Dnes další. A další dva králíci přestali pít. Nic na nich není, vyhublí nejsou, všecky bobky co sem vyhrabal vypadají stejně. Nápady?
U nás už mi lidi před 14ti dnama říkali něco podobnýho, a že se šíří vlna moru. Většina lidí raději všechno vybili než to pozdechá. Mě zatím králíci držej, ale pochcípalo mě asi 7 morčat, zhruba stejným způsobem jak píšeš. Pokud je to opravdu mor, tak to půjde ve vlnách - kůže z nakažených zvářat koupí kůžkař a roznese se to dál...
Tu giardiózu sem taky zvažoval, ale mě to vzalo jen morčata. Králíky mám na mor očkovaný a zatím žijou.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1364 Nový příspěvek od chobotek »

Morčata sou dvě ve vedlejším kotcu a zatím žijou. Jinak, Adlere, vybiju to všecko, je to mor. Škoda, měl sem to udělat hned v pondělí, než sem odjel.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Marie
Příspěvky: 2518
Registrován: sob dub 02, 2011 9:27 am
Bydliště: Děčín-Bělá

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#1365 Nový příspěvek od Marie »

Chobotku tak jak ?
Jak chceš aby lidé jednali s tebou, jednej ty s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“