Včeličky

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Včeličky

#1171 Nový příspěvek od murár »

Už mi tu na záhrade bzučia ako v úli!
Obrázek

Uživatelský avatar
Franta67
Příspěvky: 48
Registrován: pon lis 28, 2022 7:50 pm
Bydliště: Č. Těšín

Re: Včeličky

#1172 Nový příspěvek od Franta67 »

Krásně ti to kvete! Ano, dneska je pořádný provoz. Asi letos poprvé v takové síle. Jsem dělal komorování a přitom taky obdržel tu správnou vakcínu :)

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Včeličky

#1173 Nový příspěvek od pepanek »

Co jsem zazimoval to vyzimoval. Jinak zatím zima, dneska trošku prolet.

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Včeličky

#1174 Nový příspěvek od winch »

Ja som bol pri nich hodinku posedieť a vyčistiť im spodky úľov. Prezimovali všetky, a na rozdiel odo mňa majú chuť do roboty :) 8)
Obrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.


ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Včeličky

#1176 Nový příspěvek od ITS »

Narazil jsem na článek o zkvašeném medu.
https://www.denik.cz/dum-a-byt/zkazeny- ... .sznhp.box
Obsah vody v medu mně tady už kolegové vysvětlili.
Jen mně není jasné, zdali může být zkvašený med opravdu zdraví nebezpečný. Kdysi jsem měl známého, a ten mně občas daroval med, který skoro vždycky byl napěněný, nebo brzy začal kvasit. Vždy jsem ho zkonzumoval v čaji. Medový burčák přece nemůže škodit.

Uživatelský avatar
ludko
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 28, 2012 11:09 pm
Bydliště: Kroměřížsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Včeličky

#1177 Nový příspěvek od ludko »

No myslím, že pokud ti i zkvašený chutná, tak v tom nevidím problém.
Ale v bečce s trnkama by mu bylo lapší...
( TZ-4K-14 + Yanmar F18D) Su Moravák jak poleno a su na to hrdé.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Včeličky

#1178 Nový příspěvek od ota »

Tak včelaři včera mi volala pokladní, že nám zkrouhli dotace na včelstva a zvýšili příspěvky za to že jsme v organizaci.
Dotace je ani ne poloviční co měla být. O to vůbec nejde, příšťi sezonu o dotace žádat asi nebudu. Když to zůstane tak. Mám 6 včelstev a asi ta suma už nestojí za to se s tím jebat.
Příspěvek nebo polatek za organizaci se zvyšuje z 300 Kč na 600 Kč. To je vcelku nárůst. Vždy všechny poplatky pokryla dotace. Z té to odpočítávali. I platbu za léčivo. Pokladní mi volala proto, protože budu muset doplatit. Abych si vzal drobné, bo by pokladní neměla asi naspátek. Polovina včelařů z našeho sdružení bude doplácet. Jsou tam i včelaři staří pánové s jedním, dvouma včelstvama. Tam bude doplatek 500 Kč.
Prostě co si vzpomínám, takhle to bylo za Kalouska naposledy. Vše zkrouhli, zdražili a spousty včelařů to zabalilo. Buďto tak, že vystoupili z organizace, nebo zrušili včelstva.
Já problém s nějakou platbou nemám. Ale sere mě to, že pan ministr zemědělství tuhle psal jak on si váží včelařů, že je podporují jak se dá. A tady je ta podpora. Jakože věkovej průměr v naší organizaci je 68 roků! Pamatuju si, že k nám myslím 2x vstoupil mladší novej člen. Mladší je 40 r. Někteří včelaři jsou 80+. Tedy podpora půjde dolů. A ti starší to zabalí, jak minule za Kalouska.
No nic v sobotu bude schůze a myslím bude veselo.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Včeličky

#1179 Nový příspěvek od thovt »

To viš má tu opět https://necyklopedie.org/wiki/Dobroser_ ... Drav%C3%BD a slibotechny.
Jedině spojit se do většího celku dát to do televize.

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Včeličky

#1180 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahojte,
to my máme 200,- na člena a 10,- na včelstvo. Léčivo si platíme sami. V českém svazu včelařů už pár let nejsem.
A při dotaci 76,46,- na včelstvo mě to s léčivem vyjde tak šul nul.

Jinak ta dotace je komická to už by možná udělali lépe kdyby řekli "nic vám nedáme a běžte do prdele než tendle výsměch".
No nedělám to pro prachy ale pro radost a starost.

PS Za rok 22 byla dotace 156,61,- na včelstvo.
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Včeličky

#1181 Nový příspěvek od ota »

Tady taky samozřejmě nejde o výdělek. Na tomhle se vydělat ani nedá. Jde spíš o to, že minule když to skrouhli, zabalilo to dost starších zkušených včelařů co měli jen pro zábavu 2 včelstva. A mladí se u nás do toho nehrnou. Bo je s tím práce a podpora žádná.
Uvidím v sobotu na schůzi bude diskuse.
Jinak letos na schůzi nemám ani měl. Mám tam měsíc podložky na spad. Bo letos nemohl dřív přijet fumigovat kvůli počasí. Bylo pořát hnusně, sníh, nebo vítr. Myslím, až podložky vytáhnu bude toho fakt málo. Ale máme na to do 4.2 ještě čas. Pak to odveze jednatel na rozbor. Psal mi, abych to do 4 donesl. No teď tři dny vítr jako prase. Když půjdu na zahradu do včelníku a vytáhnu podložky, vítr mi tu trošku sfouká. Uvidím přez víkend.

bastlir
Příspěvky: 417
Registrován: úte bře 10, 2009 11:18 am
Bydliště: Sedlčany-Benešov

Re: Včeličky

#1182 Nový příspěvek od bastlir »

Trochu opravím - z 300 na 600 Kč je členský příspěvek na svaz - ČSV (vedeni, časopis atd..) - s tím se prakticky nedá nic dělat-viz rozhodnutí loňského roku..., jak bude velký poplatek pro místní organizaci ČSV ke který dotyčný patří závisí na dohodnutí v té konkrétní organizaci..poplatek za včelstva je aktualně 4Kč..Dotace je prakticky dotace na opylování-někdy víc někdy míň, snad vždy se říká jestli nějaká bude :smich:
Je škoda si o ni nežádat-ukrouhne ti to poplatky :-/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Včeličky

#1183 Nový příspěvek od ota »

Tak u nás je členslý příspěvek 720 Kč. Dotace asi 76 kč. Aby to pokrylo, musí být 11 včelstev. Mám 6 včelstev a zůstanu u nich.
Jak píšu, nejde o zisk. Včelky si vydělají na sebe uplně v pohodě. Jen mě zarazilo to, že ten členskej příspěvek naskočil jednou tolik. Asi že vše se zdražuje, zdražíme taky.
Podle statistiky co nám četl zástupce celorepublikové organizace opustilo svaz zatím skoro 4000 členů. Ale většina asi 3800 byli členové co byli ve spolku a nemají včelstvo. Mame u nás taky podle záznamů co jsem dneska na schůzi četl asi 12 těchto členů bez včel. Pár už jich ukončilo členství.
Jak píšu, vidím to a nejen já co jsme se bavili s chlapama u stolu krok spátky. V té statistice bylo i že za poslední dva roky nepřišel ani jeden nový člen. Ale opustilo nás asi 10 členů. Většina umrtí. Je to škoda, staří odcházejí a noví nejsou. Četl jsem na netu, obojí hodnocení na zájmové včelaření. Ale když máš včelky doma a baví to, tak máš názor že včelky jsou potřeba.

bastlir
Příspěvky: 417
Registrován: úte bře 10, 2009 11:18 am
Bydliště: Sedlčany-Benešov

Re: Včeličky

#1184 Nový příspěvek od bastlir »

Těch 720Kč je tedy nejspíš 600Kč ČSV a 120Kč Vaše organizace. Že se bude zdražovat se vědělo,na rep.sjezdu se to projednávalo,ale nikdo ze zástupců okresů "neprotestoval" (co vím-krom Přibrami). U nás v kraji přibývají včelaři bez členství (většinou mladí-takže včelstva a včelaři jsou :) )..členství má ale i výhody- jen těžko říct,jestli to lidi udrží.. No, doufám, že se včely udrží, a jak se teď otepluje to moc nerozjedou (plodování)..

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Včeličky

#1185 Nový příspěvek od pepanek »

Tak pokud víte opravuje se Křemencová(sídlo svazu) a pokud nemá spadnout je třeba peněz. To samé vydávání časopisu není již dotováno.
atd..

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“