Včeličky

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Sajmon67
Příspěvky: 40
Registrován: čtv úno 06, 2020 7:44 pm
Bydliště: Horehron

Re: Včeličky

#1126 Nový příspěvek od Sajmon67 »

Podrobnosti o tom sú len útržkovité.Predkladatelia návrhu v parlamente ( zatial) hľadajú informácie.Kto môže o takom len uvažovať???!!

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Včeličky

#1127 Nový příspěvek od *123 »

Kdo? Nějak to asi nesleduješ ale o tom už nikdo snad ani nepřemýšlí, to už je přeci jasně dané. Podle uhnijní komise se do r2030 má přeci zemědělská produkce v uhnii snížit o 20%, no a i tohle je jedna z možností jak toho cíle dosáhnout.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Včeličky

#1128 Nový příspěvek od ota »

Tak jsme měli tu schůzi. Jen tak kvůli té nákaze rychlovku. Jen hlavní novinky a pár bodů ke sdružení. Takže nás předseda upozornil, že máme dávat pozor na palírování. Založit si spešl notýsek a do něj si zaznamenávat veškeré pohyby u včel. Hlavně tedy léčení, podávání léčivých přípravků. Byl tam předseda z okresu a vyprávěl nám, co se mu přihodilo kvůli špatnému číslu parcely kde má včelky. Při digitalizaci sloučili víc kousků parcel dohromady a udělili jim nové číslo. On si to neuvědomil a napsal do žádosti o dotaci to staré původní číslo. A pak začalo roční martirium. Samozřejmě ho navštívila kontrola. Chtěli předložit veškeré dokumenty. Jako třeba já si vůbec žádnou dokumentaci nevedu. Nevím, co bych tedy mohl předložit. Prý podklady léčení a doklady o přiznání dotací min 3 roky naspátek. Proto nás upozorňoval, aby jsme si vše zakládali a psali si deník. To je jakási novinka. No dále nikdo neví dobudoucna, jestli bude nějaká podpora pro včelaře jako dosud byla. Všude budou noví uředníci a prej se budou seznamovat s problematikou. Takže nikdo neví, co se komu v hlavě zrodí a jak to kdo bude tlačit kupředu.
Jinak je prej asi přez 50 000 včelařů u nás a stavy včelstev kolísají. Momentálně je to v nějaké rovině. Ale před pár lety stavy klesaly. Prej u nás včelaření je dost rozšířený koníček oproti okolní evropě. No možná třeba je nás včelařů hodně pro oko unie. Tak uvidíme do budoucna jak se to bude ubírat.
Celkově byl loňský rok nepříznivý pro včelaře. Všichni s kým jsem mluvil měli stejný názor. Špatný deštivý rok. Někteří i během sezony museli občas přikrmovat, když nebylo z čeho nosit.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Včeličky

#1129 Nový příspěvek od Leo »



Když čmelák zvedá nohu, cítí nebezpečí. Žihadlo od něj pořádně bolí, ale na rozdíl od včel zvládne opylovat květy i za špatného počasí. Právě proto zažívá chov čmeláků v Česku boom
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Včeličky

#1130 Nový příspěvek od thovt »

https://cnn.iprima.cz/stahovali-se-z-bo ... cely-89055

Otázka času kdy k nám dorazí.

Z jižní Ameriky trvalo 20 let do USA.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Včeličky

#1131 Nový příspěvek od Leo »

Obrázek
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Viki007
Příspěvky: 140
Registrován: pát říj 22, 2010 3:14 pm
Bydliště: kósek od U H

Re: Včeličky

#1132 Nový příspěvek od Viki007 »

Zdravím včelaře, nechci zatím vkládat inzerát, ale chci se jenom pozeptat: mám na prodej zvratný medomet Kovář MZ800-4A 4 rámkový, odkaz na výrobce viz.http://medomety-kovar.cz/zvratne-medomety.
Soused ho má asi 5 let, použitý 2x, jak nový, v podstatě pořád odstavený a zakrytý. Představoval by si tak 40 000,- myslíte, že je to reálné? Díky Vik

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Včeličky

#1133 Nový příspěvek od ota »

Nechci Ti do té nabídky moc kerovat. Píšu z pohledu malovčelaře. Na tyhle věci u včelařů lze poměrně jednoduchou cestou získat dotaci na nákup nového zařízení. Kupoval jsem 4 rámkový medomet před časem a po dohodě s výrobcem který všechny náležitosti ohledně vyřízení zařídil. Já jen od organizace obstaral razítko a podepsal jakési papíry. Na zakoupený medomet jsem získal polovinu ceny na dotaci. Já tehdy medomet za 24 000 Kč. Mě vyšel na 12 000 Kč. Nikdy bych si sám nepořídil za plnou cenu, to bych kvičel a ošíval se. Ale s dotací v pohodě. Jediná podmínka pak po přidělení dotace byla, že budu medomet provozovat 5 let a neprodám ho. To bych musel dotaci vrátit.
Tedy pro malovčelaře je jednodužší si ho koupit spolu s dotací, která stále funguje na tyhle věci.
Jinak letošní rok mám květový med od minulého víkendu venku ve škopkách. Zatím za svoji včelařskou praxi nepamatuju tolik květového medu. Uplnej letošní masakr! Všechny nádoby po okraj plný! 8)

dragonfly
Příspěvky: 276
Registrován: stř zář 21, 2011 9:00 am
Bydliště: Drahoňův Újezd

Re: Včeličky

#1134 Nový příspěvek od dragonfly »

Reálné to podle mě není, nový je za 54000 Kč, když si odmyslís 25000 Kč dotaci, máš nový za 29000 Kč. Proč by pak měl někdo kupovat od souseda za 40000 Kč ?

Viki007
Příspěvky: 140
Registrován: pát říj 22, 2010 3:14 pm
Bydliště: kósek od U H

Re: Včeličky

#1135 Nový příspěvek od Viki007 »

Díky za reakce, to s tou dotací mě nenapadlo a ani jsem si nebyl jistý, kolik se přispívá. Soused mi tvrdil, že za něj dával 50 a dotace byla 5, tak to asi dopletl. Zkusím mu navrhnout cenu 20000 a uvidí. Měl tady nabídku za 10, ale to už mu zas připadalo málo.

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Včeličky

#1136 Nový příspěvek od Jan_2 »

Klidně to tak mohlo být.kazdy rok je to jinak. Mohl mít smůlu, že byl převis žadatelů. Na technickou pomoc je tam nějaká částka a ta se dělí částkou žadatelů.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Viki007
Příspěvky: 140
Registrován: pát říj 22, 2010 3:14 pm
Bydliště: kósek od U H

Re: Včeličky

#1137 Nový příspěvek od Viki007 »

Díky za informace. Vik


Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Včeličky

#1139 Nový příspěvek od Leo »

Obrázek
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.


Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“