Pastevecký pes

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Pastevecký pes

#1 Nový příspěvek od Veteranista! »

Ahoj,
přemýším o nějakém hafanovi, chci ho jako kamaráda, ne jako pracovního psa.
Ale jako hlídače beru jako dobré plus.
Pes musí být schopný žít spolu s ovcami, kozou, byl bych velmi rád, kdyby se mi třeba na pozemek nějak dostal cizí pes, aby v mé nepřítomnosti ovce ochránil.
Hodně mě zaujal Středoasijský pastevecký pes.Nemá s ním někdo zkušenosti, nebo ho chová?Případně tip, u někoho, kde by se dalo zamluvit štěně, chtěl bych čistokrevného psa, ale s papírama nepotřebuji, to je pro mě zbytečné.
Příadně přijmám nvrhy jakého psa, ale Středoasiat je favorit.

https://www.google.cz/search?q=st%C5%99 ... B&dpr=0.95
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pastevecký pes

#2 Nový příspěvek od jirka_holub »

Mame 2 anatolske pastavecke psy (matka a dcera). Doporucuji. Jsou pratelsti k rodine, hodne mazlivi a pritulni. Male deti v pohode cokoli ( ale pod dohledem.. clovek nikdy nevi..) Vetrelce odrazuji svou velikosti a hlubokym hlasem. Pres den se povaluji nekde pod kerem v zahrade. Vecer a v noci hlidaji. Ke zviratum jsou, rekl bych v pohode ( ale nemame je s ovcema, ty mame jinde). Cizí, okolo jdouci male psy ignoruji, ale na vetsi plemena stekaji velmi ostre. Zejmena nesnaseji nemecke ovcaky, to je rev, ze se i bojim..
Neni moc potreba s nima cvicit (ve stenecim veku staci nejaky zakladni vycvik. Vycvik jde ale pomalu, maji "svou" hlavu, čimž se muzou jevit jako hloupi, ale nejsou hloupi, jen se rozhoduji sami.). Neni potreba s nima chodit behat, jsou línější až bych řekl že povaleči, ale strategiční pozorovatelé všeho co se děje kolem.
Zvaž to, nastuduj na netu.
Mame jen feny (kolem 50kg), takze nevim jak se chova pes a ten je i vetsi..
A je to moc pohledné plemeno.
PS: stenata nemame
PS2: cizi pes na pozemku, ublizujici tvym zviratum nebo lidem to nemusi prezit ve zdravi..
Obrázek

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Pastevecký pes

#3 Nový příspěvek od radas »

anatola jsem měl ve výběru taky nakonec jsem ho nikde nesehnal tak jsem skončil u velkého švýcarského. k dětem v pohodě, ke slepicím po mírné výchově taky, přes plot ostrý

juraj_k
Příspěvky: 194
Registrován: pát pro 25, 2015 12:40 pm
Bydliště: Bardejov

Re: Pastevecký pes

#4 Nový příspěvek od juraj_k »

Ja chovám Nemeckých ovčiakov. Je to najuniverzálnešie plemeno, nenáročné na starostlivosť a pomerne ľahko cvičiteľné. Pekné sú aj iné plemena, ale čo sa týka povahy NO je podľa mňa TOP. Každému sa páči niečo iné, do toho Ti kecať nebudem, ale ak Ti môžem poradiť daj si pozor na "tiežchovateľov", ktorí krížia čo príde pod ruku a vydávajú to za čistokrvné plemeno preto odporúčam psa s rodokmeňom - takto máš istotu že si dostal čo si chcel a čo si zaplatil. Dôležitý je aj zdravotný stav jak šteňaťa tak aj rodičov - veterinár je drahý!
Veľa šťastia

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pastevecký pes

#5 Nový příspěvek od Antony30011 »

Švýcara. Berňáka seženeš skoro všude, bacha na křížený. Velkej švýcar se mně osobně líbí víc, je i větší. Já osobně mám Entlebušskýho. Ke zvířatům super, hlídá štěkáním, ale na rvaní s jiným psem to není.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Pastevecký pes

#6 Nový příspěvek od honzauta »

My máme čistokrevného bastarda - kříženec akity a stafordšíra. Je to ten nej nej pes, kterýho jsme měli. Domácí mazel, domácí zvířata si nevšímá,jen je rád pozoruje, s kočkama se kamarádí. Jinak perfektní obranář, nejdřív zavrčí, naježí se mu chlupy za krkem a ten kdo se rychle neklidí to má rychle spočítané..

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pastevecký pes

#7 Nový příspěvek od jirka_holub »

juraj_k píše:Ja chovám Nemeckých ovčiakov. Je to najuniverzálnešie plemeno, nenáročné na starostlivosť a pomerne ľahko cvičiteľné. Pekné sú aj iné plemena....
Ja myslim, ze nemecky ovcak vyžaduje oproti tem pasteveckym plemenum mnohem vic pozornosti. Pořád by rád něco delal, plnil tvoje prikazy, bavi ho to. A na takove venovani se psovi potrebujes mit dostatek casu.
Ty pastevci člověka tolik nehltají, mají rádi svůj klid, takze clovek muze delat i něco jiného nez travit hodne casu se psem.
Ale to je jen muj názor, co jsem vypozoroval. Zena mela drive německého ovčáka a ted mame ty Anatoly, tak z toho tak usuzuji.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pastevecký pes

#8 Nový příspěvek od Britt »

A co Border Kolie? Berňáky nedoporučuji. Doktořice má pár chovatelů Bernských Salašnických a mají buď epilepsie nebo po 5 roce odcházejí na rakovinu.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Pastevecký pes

#9 Nový příspěvek od radas »

ahoj nevíš náhodou kolik vyjde operace vazu u těch velkých plemen psů ? ten můj blb uklouznul a zdá se mi , že tu nohu pořád dává nějak divně. a hlavně jak ho po té případné operaci udržet v klidu ? bych ho musel asi zavřít úplně do boudy a nejsem si jistý jestli by ji natruc nerozebral :smich: on je celkem hodný a poslušný, ale když ho necháme třeba o víkendu v péči souseda a někam jedeme na další dobu tak natruc vyhrabává díry :smich: :smich:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pastevecký pes

#10 Nový příspěvek od Britt »

Cena je velice individuální. Záleží jak moc velký zákrok to je a především na tom, jak moc je vet nenažraný. V téhle branži neplatí jednotné ceny. Každopádně hledej Ortopeda a vyber si toho nejlevnějšího. Cena se může lišit v řádech tisíců, takže se vyplatí jet za ním třeba přes půl republiky a ještě ušetříš.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Pastevecký pes

#11 Nový příspěvek od Leo »

Nevsázel bych na levnějšího veterináře. Já chodím k veterináři, o kterém se říká, že je drahý. Ale je taky výborný, veterinařinu dělá už přes 40let. Psa nebo kočku jsem už u něj několikrát operoval, a vše je jen otázka domluvy. A jak jsem zjistil, cenové rozdíly tam moc velké nejsou vůči jiným veterinářům.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pastevecký pes

#12 Nový příspěvek od Britt »

Možná jsem se blbě vyjádřil s tím nejlevnějším. Vybrat doktora s dobrým jménem a nejnižšími cenami. Budeš se možná divit ale rozdíly v cenách jsou dost velké. Za doktořicí jezdí chovatelé z Prahy, Mladé Boleslavi, Velkých Popovic.... a prý je to i s cestováním vyjde levněji, než v místě bydliště. Např. za laboratorní rozbor krve si účtuje pouze cenu za jehlu, zkumavky a laboratorní rozbor, který jí dělá místní nemocnice, cca 350 ká. Jistá vet. klinika taky v Nymburce si za stejný úkon účtuje 900. Kastrace kocoura je za 7 stovek, u konkurence 2500.... Spolupracuje s vynikajícím ortopedem, očním chirurgem a kardiochirurgem (dneska už se psům implatují umělé srdeční chlopně). Kolega ortoped šroubuje kosti u koček začíná na 10 000 a psů 20 000, v Praze není problém zapatit 2 - 3 tolik, takže asi tolik k cenám.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Pastevecký pes

#13 Nový příspěvek od imaginaro »

středoaziata bych zase nedoporučoval já, můj veterinář má fenu a už ho několikrát pokousala, přestože s ňou chodil na cvičák. Je to samozřejmě jeho chyba, nebere ho jako vůdce smečky.
Já mám doma fenu českyho horskyho a perfekt. běhá si po zahradě, štěká až když se někdo zastaví u plotu, jinak jen pozoruje a s děckama si hraje na hoňku. Kdysi ju jedno děcko hodně silně chytlo za slabiny, tak kvikla a ohnala se po něm ale jen stiskla. Tohle plemeno nekouše, jen straší stiskem. Klidně bych ju zavřel k děckám do školky a odešel. Taky má svou hlavu, je to rys samostatnosti u pasteveckych, ale stačí důslednost a poslechne.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Pastevecký pes

#14 Nový příspěvek od mastnacek »

Takovyho psa bych si bez velkych zkusenosti neporizoval. Borderka se na hlidani ovci nehodi, porad by je honila a pasla. Ta je jen na shaneni a manipulaci. Nejsme nekde v karpatech kde takovej pes zadrbe s vlkem nebo vysteka medveda. Tady ti nekdo projde okolo ohrady nebo tam vleze a on mu ukousne hlavu a pujdes sedet.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Pastevecký pes

#15 Nový příspěvek od imaginaro »

u českyho horskyho to nehrozi, chodil jsem s ňou i mezi slipky a akorad je očuchavala.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“