Pastevecký pes

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pastevecký pes

#16 Nový příspěvek od Britt »

imaginaro píše:středoaziata bych zase nedoporučoval já, můj veterinář má fenu a už ho několikrát pokousala, přestože s ňou chodil na cvičák. Je to samozřejmě jeho chyba, nebere ho jako vůdce smečky.
Já mám doma fenu českyho horskyho a perfekt. běhá si po zahradě, štěká až když se někdo zastaví u plotu, jinak jen pozoruje a s děckama si hraje na hoňku. Kdysi ju jedno děcko hodně silně chytlo za slabiny, tak kvikla a ohnala se po něm ale jen stiskla. Tohle plemeno nekouše, jen straší stiskem. Klidně bych ju zavřel k děckám do školky a odešel. Taky má svou hlavu, je to rys samostatnosti u pasteveckych, ale stačí důslednost a poslechne.
Já mám Dobrmana, běžně běhá v ohradě s koňmi nebo ovcemi. Za plotem dělá bubáka ale děti ze školky si s ním každou chvíli příjdou hrát a to ani nejsme doma. Když mi učitelky říkaly že 2/3 dětí doma nemají ani rybičky, natož psa, bylo mi těch děcek fakt líto a dal jsem souhlas k jejich návštěvám. Díky tomu má ten dobytek 42 kilo a já bojuji za to aby ho nekrmili, jinak praskne. Jediné co mu nesmí do rajonu jsou Cikáni,opilci, slepice a cizí kočky. Tak jsem si ho vychoval.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

juraj_k
Příspěvky: 194
Registrován: pát pro 25, 2015 12:40 pm
Bydliště: Bardejov

Re: Pastevecký pes

#17 Nový příspěvek od juraj_k »

jirka_holub píše:
juraj_k píše:Ja chovám Nemeckých ovčiakov. Je to najuniverzálnešie plemeno, nenáročné na starostlivosť a pomerne ľahko cvičiteľné. Pekné sú aj iné plemena....
Ja myslim, ze nemecky ovcak vyžaduje oproti tem pasteveckym plemenum mnohem vic pozornosti. Pořád by rád něco delal, plnil tvoje prikazy, bavi ho to. A na takove venovani se psovi potrebujes mit dostatek casu.
Ty pastevci člověka tolik nehltají, mají rádi svůj klid, takze clovek muze delat i něco jiného nez travit hodne casu se psem.
Ale to je jen muj názor, co jsem vypozoroval. Zena mela drive německého ovčáka a ted mame ty Anatoly, tak z toho tak usuzuji.

Mal som na mysli starostlivosť (kúpanie, strihanie, strihanie nechtov a pod.) nie pozornosť.Dožíva sa pomerne vysokého veku a nekvária ho kadejaké choroby. Ani s tou pozornosťou to nie až také hrozné. Ráno sa mu pol hodinky povenujem a večer nakŕmim. Keď som vonku behá chvíľu okolo mňa, potom ho to prestane baviť a zalezie do chládku. Ale rešpekt pred ním ľudia majú dostatočný.

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pastevecký pes

#18 Nový příspěvek od jirka_holub »

Tak to jo, už si rozumíme :friends: . Pece, jako to koupáni střihání apod se s temito plemeny vůbec nedela. To měli moji rodičové pudla, to je jiná liga, ke kadernikovi apod.. :)

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Pastevecký pes

#19 Nový příspěvek od radas »

ale co by nedělalo ten můj už vypozoroval když jde někdo na zahradě pod sprchu a zcela bez zábran tam jde taky. tak jsem mu koupil psí šampon vydrbal ho a on si vzápětí vlezl do své vyhrabané díry pod křakem a za chvíli zas vypadal jak divoké prase :smich: :smich:

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Pastevecký pes

#20 Nový příspěvek od PULDrapalik »

A co při výběru sáhnout do Českých plemen

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Pastevecký pes

#21 Nový příspěvek od Cobrow »

Borderka je výborná. Před osmi lety jsme přešli na plemeno Australský ovčák . chytřejšího a spolehlivějšího psa , co se týče práce s dobytkem a ostatními zvířaty jsme snad neměli. Pracovitost, věrnost i temperament jim je vlastní. Když jsem s ním venku, furt mě sleduje a hlídá gesta- aby je mohl hned vyplnit...
Ať si vybereš jakýkoliv plemeno, pamatuj na jedno - nejsou to gaučáci , potřebujou denodenní vyžití, práci. Když se ti bude nudit, budou vymýšlet ptákoviny...

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“