Stavba přístřešku pro krávy

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Stavba přístřešku pro krávy

#1 Nový příspěvek od frturek1 »

Z duvodu stale nedostacujcich prostor pro ustajeni krav sem se rozhod postavit dalsi pristresek, mam uz nato koupenou montovanou halu 6x30x3 coz je trosku blbej rozmer tak sem se rozhod postavit pulku vedle ni nechat jen vybetonovanej plac kudy se musi jezdit na krmiste a podtim postavit druhou pulku haly, zajmali by me vase nazory a postrehy tady je takovej hrubej nacrt jak bych si to predstavoval, dik za napady a pripominky :)
http://frturek.rajce.idnes.cz/Moje_hosp ... 714788.jpg

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: stavba přístřešku pro krávy

#2 Nový příspěvek od zikajay »

čus pls otoč ten obrázek :) takle se to blbě čte :smich:

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: stavba přístřešku pro krávy

#3 Nový příspěvek od frturek1 »

http://frturek.rajce.idnes.cz/Moje_hosp ... 714788.jpg 8) sem to nejdriv nemochh najit jak se to del a :D

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: stavba přístřešku pro krávy

#4 Nový příspěvek od zikajay »

kde bude krmná chodba a jak budeš vyvážet hnuj ?

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: stavba přístřešku pro krávy

#5 Nový příspěvek od frturek1 »

proti tem stitum mam vypanelovano cca25x18m a starou staj 5x10 krmim na tech panelech do kulatejch krmelcu, hnuj se bude vybirat vrtama z druhyho stitu

Uživatelský avatar
zikajay
Příspěvky: 809
Registrován: sob říj 05, 2013 3:54 pm
Bydliště: Klatovy

Re: stavba přístřešku pro krávy

#6 Nový příspěvek od zikajay »

no tak už jenom to postavit :smich: a kolik pak budeš mít krav ? 200 ? :smich: to bude velký jak kráva 8)

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: stavba přístřešku pro krávy

#7 Nový příspěvek od frturek1 »

postavit to je to nejmensi, ale nejdriv to musi povolit urednickej siml a toho se obavam nejvic, a drujej problem je ze je to v mirnym svahu a pravdepodobnost ze je tam skala je vic nez jista, takze by byl asi ten metr z tech salovacek a pak natom oplechovana hala, no krav mam tet 20 jinak kravy s jalovickama co si necham az dorostou je nejakejch 36 kusu vejs se asi nedostanu kvuli pastve ale prostoru na masiny je taky malo tak by se to zandalo kdyztak tim toho se nebojim ze to bude prazdny

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: stavba přístřešku pro krávy

#8 Nový příspěvek od frturek1 »

no mozna si to pripravim aby sel i ten prostredek zastresit, jeste mam doma 12 samochytacich hradi, tak spekuluju kam by se tam dali jeste nacpat :D

varga
Příspěvky: 434
Registrován: pon říj 22, 2007 7:30 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: stavba přístřešku pro krávy

#9 Nový příspěvek od varga »

Také budu řešit, stavíte na stavebním pozemku, nebo na orné či louce ? Jak je zohledněno ,zda to chci pro 10 nebo 50 kuů, zajímá mne spíše ten úřední šiml...Děkuji

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Stavba přístřešku pro krávy

#10 Nový příspěvek od frturek1 »

ja to mam na louce, taky mam velkej strach z tech uredniku kazdopadne mam znamiho co mi udela projekt a pak celi vyrizovani chci nekomu zadat, samozrejme asi bude lepsi nazvat to pristreskem pro nesene zemedelske stroje nez staj pro dobytek

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Stavba přístřešku pro krávy

#11 Nový příspěvek od Jan_2 »

ono taky bude zalezet na uzemnim planu obce.
Pri stavbe zemedelske stavby do 300m2 a vysky 7 m staci uzemni souhlas. na ten neni projektant potreba.
to jsou ty pristresky, haly .... viz :

par 103 stz
2. stavby pro zemědělství o jednom nadzemním podlaží do 300 m2 zastavěné plochy a 7 m výšky, nepodsklepené, s výjimkou staveb pro ustájení zvířat či chovatelství, a zemědělských staveb, které mají sloužit pro skladování a zpracování hořlavých látek (např. sušičky, sklady hořlavých kapalin, sklady chemických hnojiv);


pokud je to ustajeni , musi tam byt projekt, nepropustna podlaha a jimka mocky a vyreseny hnuj.
Ale nejlepsi je se kouknout na ten prislusny stavebni urad, co si predstavuje pod pojmem ustajeni, jestli staje, nebo i ten pristresek.

Taky asi bude rozdil nekde na samote a mezi novostavbama.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Stavba přístřešku pro krávy

#12 Nový příspěvek od frturek1 »

proto bych to videl spis udelat jako pristresek na nejaky stroje odpadnou starosti s jimkou atd, tak sme to udelali i s ovcinem dokonce tusim ze nam to tak sami na urade poradili, samota sme kolem dokola vlastne jen nase tak snad nebude problem

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Stavba přístřešku pro krávy

#13 Nový příspěvek od frturek1 »

jeste bych byl vdecnej za radu jak postupovat, cela deska je na svahu a obavam se ze bude i skala proto bychrad z horni strany drobet ubral a dole zas pridal, bude lepsi nejdriv urovnat teren a pak delat zaklady nebo vylejt zaklady a tu obvodovou 1m visokou zed? a pak teprv rovnat pod podlahy?

5611
Příspěvky: 205
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:02 pm

Re: Stavba přístřešku pro krávy

#14 Nový příspěvek od 5611 »

Ja chtěl taky stavět montovanou halu. Ale když jsem zjištoval co vše musím vyřizovat, postavil jsem to na louce bez betonové desky,hluboká podestýlka a každej mě může políbit. Stavební zákon se na to nevztahuje a veterině se to líbí. Ustájení pro cca 100 ovcí plus nějaky jalovice přišlo na zhruba 25000 kč. Za to bych nevyřídil ani to povolení a vyjmutí. :)

tona20
Příspěvky: 362
Registrován: stř úno 09, 2011 9:11 pm
Bydliště: Benešovsko

Re: Stavba přístřešku pro krávy

#15 Nový příspěvek od tona20 »

A mohl bys udělat foto? Co máš na podlaze tedy, panely?

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“