Naši pejsci

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Ready
Příspěvky: 409
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Naši pejsci

#1411 Nový příspěvek od Ready »

:smich: Tak zeleninu a ovoce bych do ní nedostal,ještě tak sušené jabka a v létě meloun. Umí si nasbírat jahody,vybere ty nejčervenější,ale jinak hlavně maso a pečivo,na zdravou stravu moc není,tím ať se cpe páníček sám. Jednou nám z trouby zmizely dva plechy karbenátků nachystaných na druhý den.... pak jsme přišli na to,že okukala otvírání trouby,byla ulomená otvírací pojistka.....jak bylo upečené a chladné,počkala,až půjdeme večer za zvířatama,otevřela troubu a karboše zmizly i s papírem....jsme na to přišli až druhý den,brigoši na sušení sena hladoví a trouba prázdná :D nedávno jsem ji přistihl,jak mudruje u ledničky.....zatím jí to nejde,trouba se otvírá z vrchu dole,lednička do boku,ale už přemýšlím,jak to zabezpečím,protože ona ví,jaké dobroty tam jsou a jednou se jí to povede......ňufa moje mazaná :D

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13108
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Naši pejsci

#1412 Nový příspěvek od Čárls »

Na ledničku petlici a zámek a zahodit klíč :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Naši pejsci

#1413 Nový příspěvek od Britt »

Neexistuje, aby si něco vzal bez svolení. To bych šel okamžitě hledat obuch a nakrmil bych ho jelitama.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Ready
Příspěvky: 409
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Naši pejsci

#1414 Nový příspěvek od Ready »

Ono nacpat něco pastevcovi šlechtěnému staletí k maximální samostatnosti do hlavy je vždy o velké trpělivosti,jsou nezávislí,umí si samostatně poradit a řešit cokoliv "násilnou" cestou nebo trestem později než okamžitě po činu se může hrubě nevyplatit,na tu moji gembu stačí lehce zvednout hlas a ví,že udělala chybu,z 90% ji nezopakuje,paměť má dokonalou.....podstatně jednodušší je dodělat na troubu zarážku,na lednici asi přidáme magnet navíc a psisko pochválíme,že není blbá :)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Naši pejsci

#1415 Nový příspěvek od Britt »

Já jsem své psy od malička učil co mohou a co ne. Dobrmanům to chvíli trvá, ale pak si to pamatují celý život, takže pokud poruší pravidla společného soužití, tak je vejřad na místě. Naposledy dostal přes díru jako mladej.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naši pejsci

#1416 Nový příspěvek od ota »

To Ready když jsme měli čubu dogu tak ta byla hrozně učendlivá. Když jsem ji naučil otvírat šuflíky čumákem, pak už to všechno šlo samo. Jak zjistila, že čumák umí tyhle věci stačilo když stála a okoukala jak se s čím manipuluje. A přesně když byl doma klid vyšacovala co potřebovala. Kolikrát jsem přišel domů a šuflíky všechny na podlaze. Holt neměly na konci omezovák. Ledničku trvalo vteřinu. Balkonové okno bylo jen na spodní kličku a to si chodila sem tam ven jak chtěla. Dal jsem gumicuk aby se za ní dveře zavřely. Troubu otevřela jak nic. Pamatuju se, jednou jsme ji hledali, no nemá se jak dostat ze dvora. A hledáme a nakonec čubina chrněla v autě na zadních sedačkách. Blbý bylo v zimě. Nechala otevřený dveře u auta do rána. Když jsem ty dveře zamknul kousala kliku. Když jsem zamknul vchodové dveře stála za níma a kousala je. U ledničky lízala dveře, když jsme ji je zajistili.
Axise mi trvalo dobu, než se naučil otevřít balkonové dveře. Musel jsem mu tam přidělat kus kurty. A teď je otevře jak nic. Do dílny tak taky chodí. Má kurtu na dveřích, tlamou zatáhne a jde. Z baráku si chodí sám ven. Když chce, tak jde. Domů pak čumákem strčí do dveří a vleze dom. Gumicuk za ním zavře. Jednou mu manželka zavřela na kličku a on z venku packou vyšláp sklo. Teď je tam plexi aby se nepořezal, kdyby náhodou.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Naši pejsci

#1417 Nový příspěvek od bourač »

ota - nejlepší přítel psa :smich:

jsem měl taky Newfoundland, to byl mazel, když jsem jel po zahradě s kolečkem schválně si mi lehal do cesty, byl na vrcholu blaha když jsem do něj tím kolečkem narážel aby uhnul.
Byl zdánlivě nemotornej ale dokázal chytit a zakousnout cizí kočku když si dovolila vstoupit na naší zahradu.
Udělal to vždy v noci, ráno zakousnutá kočka ležící před vstupem do domu. Celkem 3x.
Měl boudu ale spal klidně kdekoliv to na něj přišlo. Jednou napadlo 50cm sněhu, ráno otevřu okno a koukám na tu nadílku.
Pes nikde, zavolám ho,- sněžný výbuch :smich: a Ben se vymrštil a byl 100% ready. Normálně chrápal venku a uplně zapadal sněhem.
Na léto jsem ho občas ostříhal, hodně nakrátko. Nechal jsem mu jen hřívu a bambuli na konci ocasu, vypadal jak černej lev.
Do podzimu mu kožich v pohodě dorostl.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naši pejsci

#1418 Nový příspěvek od ota »

Bourači ale to ne. Však teoretik DYK říká že ,,debil". Protože dám psovi kus chleba a to se přeci nedělá! :vysmech: Takže žádnej přítel ale debil!
Bourači mě zase Axis chytá kolečko když s něčím jedu. Uplně nejraději má rudlík tam jsou ty bantamy dva. Kolikrát s prázdným jedu a on by mi ho za to kolečko vyrval z rukou. Ale on to má jako hru. Co je na Dogách co jsme měli blbě, že když jsme na zahradě lítají jak motorky a oni když si hrají a běží nemají vůbec tendenci uhnout. Axis to v klidu do mě napasuje. Když jsme měli tu černou čubu, ta to jednou do mě napasovala, že jsem se válel jak strejc a ona myslela že je to součást hry.
Vedle kámoše je prodej plynu. V oploceném pozemku majitel dovezl a pustil štěňátko jakéhosi pasteveckého psa. Hafan si zvykl a ťi co s ním od mala vyrůstali byla jeho smečka. Pobíhal si v areálu, přez den byl v takové menší zahrádce a po skončení pracovní doby ho pustili do celého areálu. Kámoš ho drbal, občas mu dal nějaký pamlsek. On měl krásnou boudu, vedle je truhlářství. Byl v ní prej asi 5x. Jinak venku. Jak píšeš padal sníh a hafan zapadal, jen mu koukal čumák. Kámoš se bavil s majitelem a ten mu říkal, že to tak oni mají. Hlídají stádo proti vetřelcům. A jsou v pohodě i ve sněhu. Už jsem to tu kdysi psal, v noci do areálu vlezl zloděj. Pes zachoval chladnou hlavu a sledoval vetřelce. Chodil za ním ten si prohlížel kde by co šťípnul. Ale jak zloděj chtěl areál opustit, pes ho nepustil ani do určité vzdálenosti k plotu. Zloděj se nedostal ven. Pes by ho asi roztrhal. Ale když byl v patřičné vzdálenosti od východu pes si v klidu pomrskával ocasem. Jen se přiblížil k východu vycenil ty jeho zuby. Zloděj tedy musel asi po hodině zkoušení volat o záchranu. Vzbudil kámoše voláním. Ten zavolal majiteli. Ten přijel a zavolal policii. Mejitel šel do areálu, nikoho jiného tam hafan nepustil. Vydal zloděje policii. Poté už mohl do areálu každej z hafanový smečky. Dostal pak pěknej věnec buřtů. Však on dělal jen to, co má zakodovaný v genech.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Naši pejsci

#1419 Nový příspěvek od Britt »

Oto, kolečko je u nás také velmi populární. My z toho máme bžundu, ale pes to vidí jako hrozbu, protože je to pro něho nepřirozený pohyb a malérů, kdy pes pokousal nebo zabil dítě na odrážedle nebo kolobrndě bylo spousta, nedej bože, kdyby mu vjel na nohu nebo ocas.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Naši pejsci

#1420 Nový příspěvek od Veteranista! »

Jo taky máme psa co nepotřebuje boudu a klidně bude spát ve sněhu, no většinou spí u mých nohou v postely :vysmech:
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naši pejsci

#1421 Nový příspěvek od ota »

Jardo já nepoštím kvůli tomu za vrata nikoho cizího. Axis je hrozně navyspitatelnej. Má svoje lidi třeba souseda, Lukáše co mi vozí materiál. Ti mohou jít na dvůr i když není nikdo doma. Soused s Axisem dělá kraviny. Honí se s ním, blbne a v pohodě. Pak tu byla souseda kámoška a jé ty seš velkej pejsek pocém! A tu chytil za rukavici. Ale jen tak že ji upozornil, že ona není v seznamu. A soused v pohodě válel s ním sudy. Přijel sem kluk vedle ze vsi, nikdy tu nebyl potřeboval něco manželce. A jé čáu hafané! A skrz vrata ho hladil a drbal. Axis stál jak socha, jen mrskal ocasem. Nebo PPLkař taky v pohodě, že čáu chlupáči a hladí ho. Nevím čím je to daný. Vloni vlítly dvě holčiny s MLkem u plynovodu do škarpy. Jdu tam a domlouváme se, že je syn vytáhne. Řidička přišla a můžu si ho pohladit? No zkusíme to. Axis v pohodě hladila ho a on nic. Přišla druhá spolujezdkyně a tu chytil opět jen zlehýnka za ruku. On kdyby chtěl tak tu ruku ukousne jak malinu. Ale tohle jen jakože varuje ,,nešahat" Netroufnu si proto někoho koho nezná vzít třeba na dvůr. Kdo ke mě chodí od doby co byl malej je v pohodě. Pošťačka s ním taky může blbnout. Ale neznámej ani ťuk. Uplně vysazenej je na švagrový dceru. Tu by asi pokousal. Nevím proč. Stačí aby přišla za vrata a je to dílo co dělá. No je to 90 kg obluda. Zatím žádnej předešlej nebyl takhle nevyspitatelnej.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Naši pejsci

#1422 Nový příspěvek od Britt »

Oto, říká se, že je to pověra, že pes pozná dobrého člověka po čuchu. Já tvrdím, že na tom je obrovský kus pravdy a říkám, že dobrého člověka pozná na kilometr a hajzla na dva. Dobrmany chovám už víc jak 25 let a co je to za rasu nemusím nikomu vysvětlovat. Když pominu poštěvačky, na které řve jako zjednanej, protože to má v popisu práce, tak při návštěvě někoho cizího sleduji chování psa. Jak zavrčí, je to křivák a nikdy se nespletli. :-/
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14659
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Naši pejsci

#1423 Nový příspěvek od DanculSK »

Náš bundáš v robote, niekoho si ani nevšimne, môže ho šrabkať, cez bránu,
Raz v noci, ako chodia policajti hliadkovať pri bankomat,
Baba, len jej ruky oblizoval,
Inokedy ide niekto, ešte ho ani nevidí, a už sa mu srsť ježí, a ide bránu prevaliť...
Sa môže aj zblázniť,,,,

Obrázek
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naši pejsci

#1424 Nový příspěvek od ota »

Dane když Axis naježí tu srst od hlavy až po ocas, říkáme doma ,,aha zapnul cirkulárku"! :smich: Měl jsem kdysi kámoše pankáče a on říkal ,,základem dobrýho pankáče je pořádná cirkulárka na hlavě" Odtud to máme. :D

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Naši pejsci

#1425 Nový příspěvek od Britt »

Už jsem to tu psal několikrát, ale až na hysterické vyjímky jsem nikdy neměl problém se psem. Zůstanu stát, pes si mne očuchá, já natáhnu ruku a za 5 minut mazlení by za mnou šel na kraj světa i když mě nikdy předtím neviděl. Kočky to je pravý opak. Já ty kurvy nesnáším a ony to musejí poznat a mám dost rychlejch pruhů, když jsem je chtěl chytit a podržet, při zákroku. Vyjímku tvoří ti naši tři parchantíci, kteří jsou nuceni se mnou žít trvale a už mě více méně přijali za ty roky do stáda, stejně jako kulekouše.
Doktořice to má přesně opačně. Podívá se na kočku, seřve jí a kočka drží. Když to zkusí na psa je oheň na střeše.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“