Naši pejsci

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: Naši pejsci

#1396 Nový příspěvek od hugo3 »

po třech měsících co odešla první zlatice, nežravec, na selhání ledvnin jsme si pořídili dalšího zalťáka, nebetyčný rozdíl. jednak sežere všechno, co jí člověk nabídne nebo dá do misky, navíc miluje křížaly nebo sušené švestky.
navíc na rozdíl od té první je tohle mazlivec, neskutečný
a navíc je to zlodějka, sousedka má u dveří bedničku s jablky a kdykoliv jde okolo, tak jedno ukradne, strčí do huby, pysky stáhne takže jablko není vidět a někde v klidu ho schrupne.
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Naši pejsci

#1397 Nový příspěvek od DYK »

Jako příhody dobrý, ale krmit psa, nebo teda dávat psovi chleba, navíc ještě čerstvej, může jen debil, bych tak nějak slušně řekl. A divím se, že třeba Brit proti tomu neprotestuje. V zájmu psa.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Naši pejsci

#1398 Nový příspěvek od Britt »

Čerstvý chleba psovi nijak neublíží, maximálně po něm bude prdět. Co je zabiják, to je čokoláda a hroznové víno, konrétně ty jadýrka v nich. Stačí pár kuliček a končí na ledviny.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naši pejsci

#1399 Nový příspěvek od ota »

Jo Jardo na to dáváme bacha. Doktor povídal pozor na hroznové víno a čokoladu. To vůbec k hafanovi nepřijde.
Asi jsem ,,debil" a občas dám hafanovi chleba. On jak jsem psal ho samotnej nežere. Ale ke snídani když neni houska, rohlík s hafanem jime napůl snídani. Krajíc chleba třeba s paštikou sníme na půl.
Basetka žrala uplně všechno když jsme ji měli. Chleba brala jak by smet. Ve 13 letech jsme o ni přišli kvůli rakovině. Asi jsem ji debil ten chleba neměl dávat, asi to chytla z něj. No vlastně i pantaťík je debil. Má křížence čubu asi 15 let ji je a mimo granulí ji dává chleba třeba politej vývarem.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Naši pejsci

#1400 Nový příspěvek od Čárls »

Ne každej pes chleba snese Sosed odvedle má fenku německý ovčáka to jsem ještě chodil do práce a fenka ráno kňučela jak kdyby šlo o život celá jejich rodina okolo ní a nevěděli co by
no asi za dva dny sem ho potkal a ptal se no byli sme na veterině a byla nafouklá jak balon dostala nějaký prášky a injekci Prej se ptal co dostává No prej paňmáma ji dale večír krajíc chleba čerstvýho na tajňačku a bylo vymalováno Jinak co já pamatuji tak ještě na vyšince Ketyna s Robikem snídali s náma vždy byl krajíc chleba navíc a běda jak bys jim nedal byli zvyklí a nemeli problém
Zas třeba fenka od mámy zeťě problémy věčný prujmy nakonec přešli na barf a je klid bez problémů žádný prujmy vše cajk
Ono to je v dnešní době takový všelijaký :( na čáře se psům davali psí suchary a konzervy vše se muselo v kotli převařit a pak teprve krmilo
Edynek svýho času taky problém nakonec sem přešel na https://www.eshop.yoggies.cz/ a byl klid
Od stolu nedostával nikdy to jsem si vymínil a Budoucí Elffinka jak sem byl na návštěvě u chovatelky a bavil se o krmení tak tohle výše uvedené taky doporučila :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Naši pejsci

#1401 Nový příspěvek od Britt »

Alergie na lepek je u zvířat stejná jako u lidí. Psi mají alergii i na bílkoviny jednotlivých druhů masa a je to fuška, přijít na to které maso to je. Barf je takový módní trend a určitě to není nic zdravého. Podívej se, čím se živí divocí psi. Toho masa je tam překvapivě malé množství.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Naši pejsci

#1402 Nový příspěvek od Čárls »

No ono asi záleží jak ten barf poskládáš ona tam je i ta zelenina a masa se zas tak moc nedává Trochu sem o tom četl více než je zdrávo
Jardo co si budem povídat za mýho mládi dostavali psi na vesnici co zbylo od stolu a občas pokud byl majitel štědrý tak nějaký to maso z nucenýho výseku Tam ale většinou nakupovali ti co měli chovnou stanici o granulích pro psy sis moch nechat zdát , pokud jsi měl známýho chovatele tak jsi sehnal ty suchary co jsem krmil psům na čáře
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naši pejsci

#1403 Nový příspěvek od ota »

Jo je každej jinej. Teď máme na dvoře celkem 4 psi. Před půlrokem nahoře přišli o jezevčici. 10 roků. Najednou přestala žrát. K doktorovi a zánět dělohy. Dostala se z toho. A asi za půl roku znovu. A byla to rakovina nějakeho orgánu, nevím už čeho. Byli s ní několikrát na klinice a nezachránili ji stejně. Druhá čubina co mají je pouliční směs nalezenec. Když přišla odhadoval doktor max 4 roky stáří. Teď ji je tedy s tím odhadem 15. Uplně zatím v pohodě. Nedávno kašlala. Doktor dal prášky a přez chladné dny domů. Už je zase v pohodě. Sežere kde co potká. Tuhle vyhrabala housku někde v zahrádce a žvejkala ji. Děda nadával, takovej hnůj žereš a granule ne. :smich:
Syn má Maďarskýho ohaře. To je motorka. Co ten má za vydrž. Dokáže celé odpoledne lítat po zahradě když tam jsme. Když náhodou odejdeme, litá a nejednou kouká, že je tam sám. Začne hledat a valí za náma. Ten by sežral kýbl žrádla za den. Ale vylítá to hned. Co bych mu dal to sežere. Piškoty po dvou a skoro polyká. Ale mám nakázáno, bo je cvičenej, že je to odměna. Musí tedy něco udělat správně, aby dostal odměnu. :D

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Naši pejsci

#1404 Nový příspěvek od J.A.Y. »

hugo3 píše: čtv led 20, 2022 11:50 am po třech měsících co odešla první zlatice, nežravec, na selhání ledvnin jsme si pořídili dalšího zalťáka, nebetyčný rozdíl. jednak sežere všechno, co jí člověk nabídne nebo dá do misky, navíc miluje křížaly nebo sušené švestky.
navíc na rozdíl od té první je tohle mazlivec, neskutečný
a navíc je to zlodějka, sousedka má u dveří bedničku s jablky a kdykoliv jde okolo, tak jedno ukradne, strčí do huby, pysky stáhne takže jablko není vidět a někde v klidu ho schrupne.
mně GR žrala taky všechno co přilítlo. Ještě "za mlada" jsem si často dělal fazole s párkem, do toho patří mj. cibule. Jednou mně při krájení ujela a spadla taková větší prdelka cibule a už jsem ji neviděl. Stejně tak vyndávám z ledničky slabý párečky v igelitovým střívku, obal už otevřenej a jeden párek šel k zemi. Tuším, že ani nestihnul dopadnout na zem a byl v systému i s tou šprcičkou :-/

tohle je "dej granule"

Obrázek

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14519
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Naši pejsci

#1405 Nový příspěvek od DanculSK »

:red:
Krásny kukuč....
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Naši pejsci

#1406 Nový příspěvek od DYK »

To je ještě miminko!!! Má ještě tyčku jako oháňku!! Taky jsem to tak ještě do nedávna měl.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Ready
Příspěvky: 393
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Naši pejsci

#1407 Nový příspěvek od Ready »

Náš odpadkový koš na zbytky....zčivavělý šarplaninec(žena mně nadává,že já bych vychoval čivavu i z kavkazáka),vajíčka,párky nekouše,zrovna polyká. Jediné granule,které dá do huby jsou modré od Fitminu,zbožňuje suché pečivo zalité litrem čerstvého mléka,jednou za týden vařená vepřová hlava.
Obrázek

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Naši pejsci

#1408 Nový příspěvek od Britt »

U nás také nejsou žádné odpadky. Ten můj moula dokáže zblajznout i rajče nebo papriku, protože já ji jím taky. Co přímo miluje, tak octovou vodu z tlačenky, když mu do ní namočím chleba. Další lahůdkou jsou pro něho mentolové bombony. Naučil jsem ho, že když si dá bombo, tak se může s paničkou líbat. Panička už tak nadšená není, ale to jsem jí vysvětlil tím, že si nevzala bombo. :smich: :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14519
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Naši pejsci

#1409 Nový příspěvek od DanculSK »

:smich:
Jarda, to je 8)
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Naši pejsci

#1410 Nový příspěvek od Čárls »

Svýho času před 11 lety na vánoce :(
A co sem dostal já :smich: :smich: Neboli etě pusu :smich: :smich:
Obrázek
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“