Naši pejsci

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naši pejsci

#1696 Nový příspěvek od ota »

Teď jsme vstávali. Byli jsme venku vyčůrat. Halíček je už větší, není uplně štěndo. Byli to jediní dostupní dogoušové co děti sehnali. Jsou v Jihlavě. No už umí základy výcviku. Umí chodit bez vodítka. Ale zatím očuchává prohlíží nové místo. Pořát by něco dlabal. Přivezl si granulky pro štěňátka a pořát kolem nich šmejdí. Má ale 3x denně dávku. Jinak piškoty jako odměnu. Už ví když něco tak si sedne a čeká na piškot. No musím ho naučit otvírat si dveře v obýváku a v dílně. Jako to uměl Axísek. Venčit se chodil na dvůr sám. A to je výhoda hlavně přez noc. Půjdeme asi na procházku. Manželka je tady v družstvu na váze budou dělat kukuřici, tak se na ní skočíme podívat. Zatím asi s vodítkem, nezná to tady. Myslel jsem, že bych šel do fabryky a jen tak po očku bych dával pozor. Ale tuším, že tak 3 dni je z fabrykou šlus. Ono se to nepo.
No tak čumkarta teď z rána. Na tom polštáři je to jako nic zatím. Teď tady lítá, jako zbloudilá dělová koule! :D
No tak fotky opět nejdou vložit. Až to půjde dám.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naši pejsci

#1697 Nový příspěvek od ota »

Znova zkusím nějakou tu čumkartu. Třeba to půjde už nasoukat do netu.

Obrázek

Obrázek
No a jedna po návratu z krátké procházky. U manželky hafana mazancovalo hromada lidí. Pak jel i JCB s návěsem kolem nás a v klidu. Potkali jsme kočku a ona se nebála a Halík taky ne. A nakonec jsme nevštívili ještě souseda a pak dom. Trochu šlofíček před obědem.

Obrázek

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Naši pejsci

#1698 Nový příspěvek od Britt »

Je to macek.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naši pejsci

#1699 Nový příspěvek od ota »

Za dva dny mu bude 5 měsíců. Je to už odrostlejší štěndo. Dal jsem granulky, zalívají se teplou vodou a míchal jsem v kastrolu se studenou vodou. Aby byly akorát. Celou dobu seděl u mě a čekal. Podal jsem mu mističku na žydly držel ji a za 10 vteřin byla jak když ji vymeje! Teď tady je syna Gaston a jsou v pohodě. Celé štěndo očuchal, trochu ho olízal a lítal jako gumovej. Štěndo čumělo z gauče. A zatím jsou spolu v pohodě. To předtím nešlo. Axísek se nesnesl s žádným jiným pejskem. Až bude menší teplo půjdeme skouknout zahradu a kousek na procházku. Je zvyklej chodit. Teď než přišel Gaston, tak chrněl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Naši pejsci

#1700 Nový příspěvek od Čárls »

Oto Máš kliku je socializovaný Vyrustal ve smečce a to je hrozně znát 8) Já tenkrát Eddyho přivezl na 4 měsících a taky to bylo znát oproti Elfině Ale ona je od přírody trochu neduvěřivá
ale na lidi je vpohodě Teď chodíme s kamrádkou s jejíma dvě nevím rasu ale 5 x větší jak ona ze začátku se taky bála ale teď už spolu řádí na louce K ostatním pesanum nejde to zdrhá domu Taky k něčemu dobrý
No těším se na další fota vypadá to na velice pohodovýho hafana Zatím asi jen na vodítku až si pořádně zvykne
My s Elfinou jenom na vodítku Loví auťáky a cyklisty a ty doma skladovat nechci :smich:
Ale jakmile jsme někde na louce kde nejsou vidět a není silnice tak si ji dovolím pustit to je jak žihadlo a loví letící ptáky motejly a pod je jak prdlá :smich:
ale vyblbnout se musí pak je doma v klidku
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naši pejsci

#1701 Nový příspěvek od ota »

No Halíček prej umí bez vodítka chodit. Ale zatím chodíme na vodítku. Byli jsme po silnici. A prvně, nezná to tu. Chtěli jsme jít odpoledne ještě na tu velkou zahradu a šli jsme za manželkou nesli jsme ji prášky co si doma zapoměla. Potkali jsme kámošku holičku. Pak známou paní co roznáší letáky. A pak u manželky a už bylo hodně hodin a Halíček měl hlad. Tak už jsme nikam nešli. Na zahradě by to bylo bez vodítka. No lidí se nebojí. Okoukne to a v pohodě. Akorát v družstvu syn foukal řezačku a měl na sobě tu bílou kombinézu a toho se trochu bál. Když sundal kapucu, už to bylo v pohodě. Auta, traktor nevadí, ani motorka. To je dobré. Axis by ciklistu, nebo motorku porazil hned. Tak snad to Halíčkovi zůstane. Mám sebou v kapse piškoty pro pejsky a vždy když něco udělá správně, dostane piškot. Už to ví a chce piškoty.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Naši pejsci

#1702 Nový příspěvek od Čárls »

Oto to je dobře je vidět že má zaklad vychovy tak to nepokazit 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Joe66
Příspěvky: 1532
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Naši pejsci

#1703 Nový příspěvek od Joe66 »

Oto az teraz citam ,ze si prisiel o Axixa . Fu tak to mi je luto kedze isto bol ako Vas clen rodiny co si ho spominal :'( Nech ti ten novy pesan robi radost 8) U nas tiez uz par mesiacov prazdno po nasej Neline .Ale zatial som nenasiel odvahu mat dalsieho stvornoheho milacika :-/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Naši pejsci

#1704 Nový příspěvek od Britt »

Oto, jen ho trénuj na vodítku, protože jak začne chodit na volno, bude vodítko odmítat. Takhle jsem to dopracoval já. Na volno mi jde u nohy, přiletí na přivolání, ale jak cvakne karabina, stane se z něj tahač a musíme si ujasňovat, kdo koho vede. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naši pejsci

#1705 Nový příspěvek od ota »

Ještě dneska si dám asi mateřskou. A za chvilku půjdeme ven. Není ještě takové vedro na štěndo. Skoknem se číhnout na paničku na váhu a pak to vezmeme za ves. Za ves vezmu to vysunovací vodítko a uvidím, jak bude s ním chodit. Aby se mohl trochu prolítat pak na zahradu.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Naši pejsci

#1706 Nový příspěvek od Čárls »

Oto já taky mám vysunovací ale teď chodím s tímhle https://www.zoohit.cz/shop/psi/voditka ... gKbtvD_BwE samozřejmě slabším a na couráka Elfina si běhá po louce ja taky Hlavně na vodítku netahá jak praštěná ale je v pohodě jakoby na volno . Jakmile dáme samonavíjecí tahá jak prdlá :-/ s tímhle si ale běhá a kontroluje zda sem ji nezdrhl 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naši pejsci

#1707 Nový příspěvek od ota »

Tak jsme doma z procházky. Starej osel jsem ze všeho nechal stát batoh s vodou a miskou doma na zápraži. :vztek: Prostě jsem si to připravil a postavil na zápraž. Vylezeme ven a Hali šel na plácek na dvoře, kam se už naučil chodit čůrat a dělat bombáka. No šel tam a udělal bombáka, vždy dostane piškot a pak už šel k vrátkům a já za ním. Na bágl jsem si vzpoměl až na křižovatce. No šli jsme po silnici pak Axískovou cestou k lesu. Kousek podle lesa a lesem dolů k potoku. Od potoka pak spátky domů. V půlce Axískoví cesty jsem volal manželce, aby nám dovezla vodu. Tak na váze k budíku s tunama strčila vedoucí a přivezla nám mističku a vodu. A vzala nás autem dom. Ono se udělalo vcelku dusno venku.
Ale Hali jde na tom vysunovacím vodítku uplně perfektně. Ani ho nevytahne do konce. Jde klidně, volně vůbec netahne. Očuchává si v cestě sem tam se zastaví a zkoumá. Asi 2x vlezl do odoraného a zjistil hned, že je to zatím na něj hluboké a už se pak vyhýbal tam lézt. Myslím, že by šel uplně pohodově bez vodítka. Kontroluje si vzdálenost ode mě a když je dál, zpomalí, nebo přijde ke mě. Za každé dobré gesto co udělá, dostane piškot. Když cestou jelo auto, jen jsem sešel ke straně a strčil ruku do kapsy a Hali si hned sedl ke mě sám. Dostal piškot a auto mezi tím v klidu přejelo.
No zatím jsem velmi spokojený s tím co už umí, co ho chovatel naučil. Zatím žádný hafan toho tolik neuměl když sem přišel. Doufám, že mu to vydrží.
Přišli jsme dom, trochu se nazunknul vody a bouchnul sebou na gauč. A já vedle sednul na křeslo. Jak vstanu hned kouká kam jdu a jde za mnou. Tak posedím, aby si i on odpočinul na gauči.
To vodítko mám viz čumkarta. Kdysi jsme ho měli přilípnutý na granulích jako dárek. Je na 40 kg. Axísek na něm chodil po jeho cestě. Kde se nepotká za celej rok nic za čím by vystartoval tak, že by ho přerval. A Hali ho ani snad dneska nevymotal do konce. On cítí že ho má a jde v pohodě. Stejně tak to měl i Axis.

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naši pejsci

#1708 Nový příspěvek od ota »

Tak jsme po obědě šli s hafánkem na malou zahradu. Aby si zvykal na provoz dílny. Nejdřív byl pořát u mě. Pak jsem mu donesl mičudku a lítal s ní. A pak zjistil co je to pet láhev! Trochu jsem mu ji zmáčknul, aby se mu vešla do tlamy. A už lítal po zahradě jako motorka! Vyblbnul se s ní pořádně! Pořát ale sleduje, abych se mu neztratil. Chodí za mnou, když náhodou jdu pro něco na druhý konec. Mašiny jsem zatím nechal tak, aby si zvyknul jen na plac. Dal jsem mu polštář ven. Čerstvě o víkendu vypranej. Nejdřív s ním blbnul. Kousal tahal. Pak objevil ořechy pod stromem. Žvejkal je a plival. V 15 h přijel kolega z firmy Lukáš a dovezl mi nějaké věci na práci. Halík stoupnul sám na židly, jak to dělal Axis. Říkám si, jak ví že je ta židle tady kvůli tomu schválně postavená? A Lukáš kouká cože je tam malej? Tak jsem mu vše vyprávěl. Lukáš má v sobě něco co hafani hned vycítí. Axis ho měl moc rád a Lukáš ho mohl hladit i chodit sem. Znal Axise od štěňátka a i když jsem nebyl doma, uplně v klidu mohl chodit na dvůr a nanosit věci do dílny. Dneska si Halík stoupnul na židly a k oknu a Lukáš ho hladil. Halík mrskal ocáskem a nastavoval hlavu na hlazení. No a chvíli jsme pohovořili a pak hafík šel na zahradu. Chvíli lítal s petkou a pak sebou bouchnul a chrňí do teď. Však toho dneska bylo nového pro něj! Navečer ještě skočíme za manželkou na tu váhu na návštěvu. To aby vytrávilo před véčou. A aby byl zvyklej i po vsi. Cestu už zná.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Naši pejsci

#1709 Nový příspěvek od Čárls »

Oto jedna dobrá rada začni ho zvykat že muže být chvíli sám Ať nedopadneš jak já Elfina už se drobek naučila ale když sem ji přivezl podcenil jsem to a nyní doplácím na svou lajdáckost
Nadává mi jak pohanovi když odejdu a nechám ji doma ale už jen do doby než se zavřou dveře
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naši pejsci

#1710 Nový příspěvek od ota »

Jo bude to závislák na mě. Je to už jasný. Protože je se mnou teď celý den. Syn a manželka chodí dom až po 17h a někdy i ještě dýl. A doma je jen se mnou. Jak někam jdu jde taky. Dneska navečer jsem zapnul soustruh a pánovi ze vsi jen přerovnával ulomenou řemenici od náboje pro opravný svár. Zapnu soustruh a Halíček si ustlal na zemi. Došel jsem mu pro polštář a on hned na něj lehnul a celou dobu tam se mnou byl. No chodí se mnou protože je vše volně průchozí. Ale dneska si hodně dne vystačil na malé zahradě. Hrál si tam a pak několikrát usnul na polštáři. Než jsme šli dom vzal jsem ho na zkoušku jen tak bez vodítka ještě na velkou zahradu pro smetaníky pro morčátko. Pohodově šel se mnou a poslouchal. Očuchal si co potřeboval a na zavolání hned přiběhnul ke mě.
Zítra už chci zkusit jít makat do fabryky. Půjde se mnou to je jasný. Otevřu mu malou zahradu a dám hračky. Snad si postupně zvykne.

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“