Stříhání ovcí

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Poupic
Příspěvky: 904
Registrován: pát říj 31, 2008 5:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Stříhání ovcí

#1 Nový příspěvek od Poupic »

Nevíte někdo o někom kdo brousí nože ke strojkum na ovce? Nejlépe Třebíčsko

Mišák.H
Příspěvky: 106
Registrován: čtv úno 17, 2011 8:12 pm

Re: Stříhání ovcí

#2 Nový příspěvek od Mišák.H »

http://www.kamir.cz/m450-cz-noze-pro-strihaci-strojky
Dá se to tam i poslat, nabrousej a pošlou zpět.

Uživatelský avatar
marthi
Příspěvky: 47
Registrován: úte srp 11, 2009 11:00 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Stříhání ovcí

#3 Nový příspěvek od marthi »

zdar chlapi. mam problem se stříhacím strojkem.je to ten stary česky.zavěsny motor ,bovden a rukojet.když ho naostřím a vyčistím tak jede paradně asi tak jednu ovci a potom se to pokazí a nechce to stříhat vubec.mate někdo nějake zkušenosti? popř stříhaní ovcí na karvinsku?? diky zdar maro.

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: stříhání ovcí

#4 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahoj,
záleží kolik těch oveček máš. My máme tři kousky na chov, co je třeba stříhat každý rok. Lidi co mají ovcí tak do 10ks v okolí jsou většinou důchodci. První tři roky jsem se s nima zkoušel domluvit na stříhače, kolektivní objednávka a pak 4-5 chalup v řadě. No mám s tím skvělé zkušenosti - už fakt ne, to bylo ... on nemohl přijet ..., předtím než měl jít k tobě se mu posmolila mašina apod kecy, hlavně že všichni měli ovce ostříhané a já v robotě skřípal zubama a to jsem měl zajištěného tátu, aby byl někdo doma.

Dva roky nazpátek jsem se dožral, koupil "obyčejné" nůžky od fiskarů, přivážu ovcu ku stolu a za hoďku a kousek ju mám ošmikanou ... Může se namítat, že je to týrání jak ovcí tak stříhače, ale je to způsob a myslím, že to není taková hrůza.

Před měsícem jsem se bavil se známým (taky má jenom pár kousků oveček) a ten prý má slušného stříhače za rozumné peníze a ovečku tak za 10-15min v cajku. Za chvílu mu zavolám, tak tel bych mohl mít odpoledne v ruce (bude asi v dole)

Rado
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: stříhání ovcí

#5 Nový příspěvek od frturek1 »

joo tak s tim sme se taky natrapili az beda, nejdulezitejsi je pokud brousite na paste noze dokonale ocistit a pokud je vice sad nozu zkouset a zparovat si zpodek a vrsek a uz neprohazovat. Letos sme s tim taky porad laborovali 1-3 kousky a uz nestrihal, tak sem vsechny noze nechal prebrousit na magnetce, sesadili sme jeden par a s tim sme udelali skoro 25 kusu bez ostreni

Uživatelský avatar
marthi
Příspěvky: 47
Registrován: úte srp 11, 2009 11:00 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: stříhání ovcí

#6 Nový příspěvek od marthi »

no s tím broušením jsem to zkoušel všelijak.na pastě to\byl nekonečny příběhi ted to brousím na vodním šmirglo na kachličce a jde to dobře no zkusím to ještě nějak prohodit mam tři sady nožu tak uvidím.každopadně diky.a to čislo na toho střihače by se šiklo.dik

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Brouseni nozu, nastroju MDF kolo

#7 Nový příspěvek od mastnacek »

Pouzivate nekdo? Dnes me dosly brusny a lestici pasty, lestil jsem nuzky na strihani ovci. Zkusmo jsem vzal na konec i ostri, ale jen na hadrovym kotouci. Vylestilo to pekne.
http://dcknives.blogspot.cz/p/diy-sharpening-wheel.html

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“