Potkani

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Jak na potkany?

#151 Nový příspěvek od Ondras83 »

Na parcele se mi pod plachout s prekladama objevili tyhle svine...je tam klid, udelana kanalizace a od tamtud se asi stahujou...postupem casu si myslim, ze to vyresi pes (doma jsme meli kokrspanela a byl od vsech haveti pokoj) ale ted to chci nejak vyresit, resp. se alespon pokusit, aby si tam nezvykali...zkousel jsem to likvidovat vzduchovkou, ale praleta Slavia 630 je spis hladi po kozichu nezli likviduje...

Zkusim od znamyho pujcit sklopec a taky se divam po nejaky lepsi vzduchovce (chci si ji koupit uz dyl, ted je alespon duvod :) )

Je lepsi flobertka nebo vzduchovka?

travit to nechci, mam z toho husi kuzi a nachazet to nekde volne lezet v garazi nebo nekde pod cihlama, na to ja nemam zaludek...

Uživatelský avatar
vlada34
Příspěvky: 171
Registrován: úte led 01, 2013 9:49 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jak na potkany?

#152 Nový příspěvek od vlada34 »

Ahoj otec používá sklopec ale musí být rám potažený pletivem jinak tam ty šmejdi nevlezou :tyty: ale úspěšnost je dost dobrá a když je chycený tak šup s nim do vody i se slopcem když ho v tom střlíš tak to cítí a dobu do sklopce nejdou :vztek:
já používám toto je https://www.zbozi.cz/vyrobek/vzduchovka ... -cal-4-5mm
jo a návnada do slopce na lopatku přidrátovat kukuřici

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Jak na potkany?

#153 Nový příspěvek od Gerhard »

:friends: kdyz ne jed, tak moznost ochocit jako domaci mazlicky, nebo je presvedcit, at se odstehuji k sousedum. A moznost dalsi, koupit si hady :typek: :D

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Jak na potkany?

#154 Nový příspěvek od Vladimír2 »


sim111
Příspěvky: 473
Registrován: pát dub 03, 2015 1:42 pm
Bydliště: Trnava

Re: Potkani

#155 Nový příspěvek od sim111 »

Ja mám s nimi s času načas tiež problém ale za roky čo proti nim bojujem sa do klietky chytil jeden potkan a cca 100 škrečkov čiže to nie je účinné lebo potkan je vysoko inteligentný. jediné čo zaberá je sypať otrovu na osvedčené miesta kde má prístup len potkan. 2 týždne dozadu my vyžrali behom pár dní kilo otrovy takže ich muselo byť aspon 15 a od vtedy naštastie kĺud.

Peter2
Příspěvky: 200
Registrován: stř bře 11, 2009 4:22 pm

Re: Potkani

#156 Nový příspěvek od Peter2 »

Našiel som v zemi dieru pod prístreškom, kde chovám moriakov. Napadla ma jedna vec a dnes som ju aj vyskúšal. Do diery som striekal zo snehovým hasiacim prístrojom CO2. Minimálne z ďalších troch dier CO2 vychádzalo von. Keď sa CO2 nad zemou rozplynulo asi meter odo mňa pri múriku stál starý potkan ako meravý a ešte mal na sebe aj námrazu z CO2. Dorazil som ho pripravenou lopatou. Bol som pri tom len sám, tak neviem či ešte nejaký vybehol. Kto vie čo sa v tej diere udialo, či ich to vydusilo, alebo zdrhli.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Potkani

#157 Nový příspěvek od imaginaro »

to mě napadlo taky, ale chcu vyzkoušet dýmovnice na krtky a fukar(obrácenej vysavač) abych našel všechny vchody. Ty dýmovnice prej jsou pro krtky i toxicky.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Potkani

#158 Nový příspěvek od kenybz »

v jednom starém návodu snad z urob si sám nebo to byl zahrádkář nevím tak tam byla rada
nastartovat pionýra a na výfuk dát hadicu a tu strcit do díry je to levné funguje to a když dáš víc oleje do benzínu tak sa dýmý z dír o dušu
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Potkani - likvidace

#159 Nový příspěvek od chuck77 »

Dobrý den, zakládám toto téma, páč mě ty ludry šedivý už pěkně krkaj :vztek: . jak na ně??? Namnožili se mi pod dřevenou podlahou kozího chlívku, který nyní jako kootec obydlil náš hafan a jakmile je venku mají ty zmetci pré...dají se chytit do nějaký pasti????? Díky za praktické rady. chuck77
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Potkani - likvidace

#160 Nový příspěvek od vitex »

Ty ludry už skoro neotrávíš ani jedy a pokud dáš železa a necvaknou je vejpůl,tak si klidně ukousnou nohu a zdrhnou.Ale na netu jsem viděl pasti na živý,zkus pohledat.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Potkani - likvidace

#161 Nový příspěvek od Britt »

Potkani jsou velice inteligentní a jen tak ti na špek neskočí. Dobří lovci jsou Jezevčíci a sem tam nějaká kočka. Základem je zamezit jim příčinu ke vstupu na pozemek, což je potrava. Podumej, co máš kde uskladněné a k čemu mají celkem nerušený přístup a změň to. Pak půjdou k sousedovi. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Potkani - likvidace

#162 Nový příspěvek od pepa.traktor »

mě radil starší dědo pěkně osmahnout na sádle nakrájený korek at to voní a dát do misky a kousek dál misku s vodou a bez chemie
nebo vzít sádru pěkně jí osladit a zamíchat do misky za sucha a misku s vodou dál ono je potom žízen a on se výsledek dostaví nic moc to nestojí za zkoušku jenom to chce domácí mazlíky nějak pochytat
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Potkani - likvidace

#163 Nový příspěvek od Britt »

Ozzák taky radil dršťkovou. Tu mají myšky taky rády. :smich: :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Potkani - likvidace

#164 Nový příspěvek od Vedra »

Jednoho který se objevil jsem uspěšně odchytil do drátěného sklopce.

chuck77
Příspěvky: 2491
Registrován: stř led 29, 2014 1:23 pm
Bydliště: ZR

Re: Potkani - likvidace

#165 Nový příspěvek od chuck77 »

No právě, ty zmetci si zalezou nějkam kde na ně nemůžeš a pak lozí po celým baráku a šumujou........jed tam nechci dávat, páč co pes anebo našich 5 kocourů, když to omylem sežerou........dokonce mi prokousali i dřevěnou bednu na šrot.hajzli, přes noc ji proděravěli jak cedník..........
Teď, teď, teď tu byl. Museli jste se potkat.

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“