Ohradník vs. Pletivo??

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
skpu 220
Příspěvky: 16
Registrován: pát led 21, 2011 3:37 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Ohradník vs. Pletivo??

#1 Nový příspěvek od skpu 220 »

čaute hoši chci se zeptat jaké mate skušenosti s el ohradníkem vs pletivo pro ovce??

Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#2 Nový příspěvek od Blajda »

Já mám ohradník a dobrý.Ale když je chceš chytat nebo zavřít tak je lepší plot.Dráty když jde do tuhýho poskočíjou
Zetor 3011 a 6748

Uživatelský avatar
Veselda
Příspěvky: 723
Registrován: čtv úno 16, 2012 5:38 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#3 Nový příspěvek od Veselda »

Pletivo super - jen ty mladé kusy to pořád zkouší, ale to u ohradníku taky
Hlavně to pořád nemusíš kontrolovat a opravovat jako ohradník - je to takové stabilnější ale taky dražší - když ty spodek proroste trávou tak pletivo stále funguje a ne jako u ohradníku, že přestává fungovat
Osobně hodnotím pletivo lépe než ohradník - ten používám jen na občasné oplůtky
Majitel stavebnice značky "ZETOR" - model Z3011 - M1:1 ( viewtopic.php?f=32&t=43465 )
OSEVAN S03-060 (viewtopic.php?f=7&t=57185&p=821538#p821538)

ISEKI TA235

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#4 Nový příspěvek od adam »

Doteď jsem měl pletivo, ale asi postupně přejdu na ohradník. Pletivo máme na dřevěnejch kolíčkách a už mě nebaví je pořád vyměňovat, protože každou chvíli nějakej uhnije. Hlavně ohradík můžu kdykoliv zbalit a dát někam jinam.
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

skpu 220
Příspěvky: 16
Registrován: pát led 21, 2011 3:37 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#5 Nový příspěvek od skpu 220 »

diky panové kvuly uhnívání těch kulíku a vetším pořizovacím nakladům + to že do té ohrady mužete pustit vlastne cokoliv co patří do chléva..:) asi zvolím ohradník do jaké výšky popřípadě v jakých mezerách a kolik drátů použít? :) (zatím se tam chystají dvě ovečka tak doufám že do buddoucna se nám stado bude rozrůstat) malem bych zapoměl jaká je snašenlivost mezi zvířaty ovce-býk? byl by sněma od mala.. má někdo skušenost?

Uživatelský avatar
Veselda
Příspěvky: 723
Registrován: čtv úno 16, 2012 5:38 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#6 Nový příspěvek od Veselda »

Kamarád to míval pohromadě a nevzpomínám, že by měl někdy nějaký konflikt.
Pokud nataháš ohradník pouze lankem a do plastových stojek, tak počítej s tím, že pro jehňata to není žádná překážka. S tím jsem měl problém každý rok - pletivo to vyřešilo.
Majitel stavebnice značky "ZETOR" - model Z3011 - M1:1 ( viewtopic.php?f=32&t=43465 )
OSEVAN S03-060 (viewtopic.php?f=7&t=57185&p=821538#p821538)

ISEKI TA235

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#7 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,o jakém plětivě na dřevěných kolíčkách je tu řeč.Určitě máte na mysli drátěné plětivo a dřevěné kůly do země,to je řešení na stálo,tak negde u chalupy pro pár ovcí.Syn používá u ovcí ty umělé padesátimetrové sítě co sbalíš a ideš dáľ a u hověziny ty laminátové ohradníky,tam stačí jeden drát,keré také lěhko přehážeš na další pasínek.Krávy a ovce pase zvlášť alě to né,že by si mezi sebů něco dělaly alě spěšéj gvůli kravkám.Ovce sů debili,všecko hneď zešmatľů a krávám to už pak tolik nejede a tož potom také enom zízajů alě nejaků tu jednu kravku bych vůbec neřešíl.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#8 Nový příspěvek od honzauta »

Já osobně bych řekl, že nejlepší je kombinace obou - pletivo na sloupcích směrem ven a dovnitř jeden drát s proudem. Jinak ovce prostrkují hlavy přes pletivo hlavy ven do té doby až vylomí kolíky, či vytahají pytle na pletivu.

Elektrické ohradníky se jak zde bylo zmiňováno musejí udržovat, aby neprobíjely do trávy. Sám mám naštěstí ohradník s displejem a tam je hned vidět, jaká je aktuální situace ohrady.

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#9 Nový příspěvek od Badyn »

Taky používám ty sítě, není to špatný, ale jak je zde napsáno, tak když to proroste trávou nedává do dostatečný rány. Teď jsem zkusil odříznout spodní drátek, protože je zbytečné nízko, tak uvidíme :)

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#10 Nový příspěvek od frturek1 »

na ovce urcite pletivo, teda pokud nemate takovy svi... jako mi, zkousel sem ohradnik pprotoze obcas pasem spolecne s kravama ale ani tri draty je nezastavili vohradnik jel naplno a a nic proleze par jehnat kdyz to zkousi tak dostane ranu a jak se lekne tak skoci dopredu a je z vohrady venku no a pak to jde vsechno hlava nehlava

Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#11 Nový příspěvek od Blajda »

Já mám ohradník se třema drátama pokud je nehonil pes tak to dodržujou.Jehnata když sou malý tak to podlejzají když je to někde výš, ale jak povyrostou, dají si pokoj.
Měl sem z ovcema na pastvě 2 jalovice a nebyl s tím vůbec problem.
Zetor 3011 a 6748

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#12 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,neříkám,že by taková kombinace plětiva a ohradníka tajak říká honzauta nebyla špatná alě jak už sem psál na nejakých pár ovcí.Gdyž paseš na nejakých dvaceti hektarech rozházaných po celéj dědině,tož by sas z teho za chvíľu ojebál.A s tým probijáním do téj trávy,gdyž máš pořádný zdroj,tož sa na nejaké udržování kašlě.Ani pod ty sítě sa nic nevysíká,prostě sa natáhnů do trávy a jedů jak šľak.Aj gdyž je nima kolikráť ohraděný fľág aj věc jak deseti síťama,tož pořádnů jebu dostaneš v kterémkoliv místě a ty ovce majů z tých sítí jo respekt,že to kolikráť nejaků tu chvíľu,než na to ty kurvy dójdů,funguje aj bez elětriky.Negdy sa stane,že síť z nejakého důvodu spadne na zem,tož ju také nepřéjdů,no,nejaká ta děvka s dycky nájde,kerá lěze všade jak vůl na porážku alě věčina jich to také nepřéjde a psi,šarplaninci tu spadlů síť nepřéjdů nigdy.Kolikráť sa stane,že je síť na zemi,kolem sa táhnů všelijací blbi,psi na ně řvů jak pominutí,mezi nima relativně nic néni,alě psom stačí to neco málo na zemi a zostanů za tým.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#13 Nový příspěvek od frturek1 »

no taky zalezi natom jestli tech ovci je 10 nebo 40.jak sem psal, mame je strasne zkazeny sou zvikli ze co tu bylo JZD tak za den presli i 20 hektaru a jeste jim to bylo malo, jenze tet jich mae dvakrat vic a nemaj tak volnej vybeh a to se jim nepaci a porad ve stade zustavaj starsi kusy ktery to cestovani predavaj dalsim, i lesnicky pletivo jim nedela velky problemy mame 40 bahnic, pastvina 3ha tet je tam trava ovcim skoro po kolena a porad se dobejvaj ven pasou se tam ani ne tejden a kazdej den je nekde nejaka dira kuly mame po 8 metrech ze zacatku tak si v prostredku nadzvedli hlavou pletivo a sli takze sme po zemy nabili tycovinu na kuly a pletivo k ni a jeste malej kolik v prostredku a normalne protrhavaj diry v pletivu dokud to neni proste 100% a neni tam zadna skulinka. tet je dost vlko takze travy hafo jinak je z tyhle pastvi kazdej 3 den prehanime na druhou pastvu k hovezimu a tam je to to sami.takze osobne bych volil pletivo s tou ctyrhranou dirou, s tema sitema zkusenosti nemame tak nevim ale jak rikam ohradnik vubec a lesnicky pletivo jakstaks. :)

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#14 Nový příspěvek od petr laz »

My pouzivame jen ohradnik protoze ho posunujeme a neni stabilni. Jinak kazdy rok nez si zviknou nove prirustky je potreba hlidat a to delame jen malou ohradu abi byla na ocich a neni problem. Jen mala poznamka vetsina lidi kteri meli nebo maji problem ohradnik ovce tak je to jejich chyba, vetsinou pouzivaji ohradnik 5000 V coz je pro ovce malo tam je mynymum 7000 V. My mame 10 000 V 10 km a vzdalenot se pocita podle poctu natazenych provazku s dratem, pri tech 10 000V neni zadnej problem a mas videt jak si koza dava pozor aby se nedotkla a ovce take. Tech 10 000 V u ovci je pomalu nutnost kvuli vlne.
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Uživatelský avatar
Veselda
Příspěvky: 723
Registrován: čtv úno 16, 2012 5:38 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Ohradník vs. Pletivo??

#15 Nový příspěvek od Veselda »

Dovolím si nesouhlasit - mám na zdroji 10.000V a i tak jim to nedá a lezou ven - ta jejich vlna izolant, alespoň mě to tak připadá - když ohradník tak použít ocelový drát než lanko - jednak lépe vodí a jednak je pevnější - dva dráty nebo lanka je minimum. Nejhorší je, že když se to jedno jehně naučí, tak to učí ostatní - takže když něco takového zpozoruji tak to má spočítáno - šup na pekáč :)
Jednoduše platí to, že za plotem je vždycky lepší tráva - i kdyby tam rostlo ho..o :) 8) :)
Majitel stavebnice značky "ZETOR" - model Z3011 - M1:1 ( viewtopic.php?f=32&t=43465 )
OSEVAN S03-060 (viewtopic.php?f=7&t=57185&p=821538#p821538)

ISEKI TA235

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“