Chov ryb

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#31 Nový příspěvek od Wyky »

Já to nehaním. Jako koníček dobrý. Já taky mám koníčka, co mě stojí měsíčně 300 v elektrice (akvaristika). A přírůstky v centimetrech? O těch si můžu nechat jen zdát. :smich:

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#32 Nový příspěvek od sychrovak »

Vlasatej píše:no, prostě se to učím, nikdy sem ryby nechoval, takže je to pro mě trochu trnitá cesta , ale mám letos nachystaný jiný místo pro nádrže, systém filtrování atd. takže snad se to zlepší. Jde mi hlavně o zkušenosti .
Nebude výhodnější si zbudovat rybníček?
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#33 Nový příspěvek od Vlasatej »

na rybníček zatím nemám místo, málo pozemků , na tom co teď mám potřebuju dělat seno. Jinak rybník by byl vynikající 8)
Na druhé straně v těch kontejnerech to má člověk tak nějak víc pod kontrolou - je to jak sledovat včely v úle :)

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#34 Nový příspěvek od Vlasatej »

Wyky, nemáš nějaké zkušenosti s přitápěním v nádrži? Pořád se snažím řešit zimu tak abych nemusel nádrže nebo ryby stěhovat do místnosti, ale nedokážu si spočítat jakej výkon musím dodat do 800l vody v IBC aby voda měla pořád min 5C i v mrazu ?

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#35 Nový příspěvek od Wyky »

Za prvý to budeš muset zateplit. I zespoda a zeshora!
Příkon bych řešil metodou pokus-omyl. Já mám akva 1800 litrů a mám tam 2x300W. Zdvojeno proto, že kdyby jedno odešlo, tak to druhý stihe přitápět natolik, že stihnu výměnu vadnýho do 10ti hodin. Ale topím na 25°C a v místnosti je cca 20°C. Když budeš mít venku -20, tak těžko dosáhneš rozumným příkonem teplotní rozdíl 25°C. A pokud ano, tak to bude kurva drahá sranda.
To bych ten IBC snad radši dal na podvozek, na zimu půlku upustil před stěhováním, aby to bylo lehčí a pak to přetáhl do nemrznoucího prostředí.
Ještě mě napadlo, jestli bys nemohl do toho IBC zavést potrubí od kotle. Tím bys to vyřešil......

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#36 Nový příspěvek od Vlasatej »

No, tak to je raději přelovím do nádrže do místnosti, to bude asi nejlevnější :)

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#37 Nový příspěvek od Wyky »

Tak co megakapři? Rostou? ;-) :smich: Nezkoušel jsi i něco jiného, než jen kapry? Já teď uvažuji, protože jsem zrušil pěstírnu hub, že bych zkusil chovat nějaký ryby. Zatím jen pro zábavu, časem uvidíme. Procházím už pár týdnů různá fóra, hlavně anglická, protože u nás se toho moc nedozvíš, a zatím mi vychází jako nejzajímavělší chov jesetera sibiřského. Další v pořadí pstruh duhový a siven americký. Chováte někdo tyto ryby?

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#38 Nový příspěvek od Vlasatej »

čau, no, asi takhle, do jara se dožilo 10 kusů, ale naházel sem je kačenám. Celej systém sem přestavěl, nádrž mám teď za zdí aby ji neohřívalo slunko a nebyly potíže s kyslíkem, udělal jsem jinak přepad, vodu odvádím ze dna přes nádobu se štěrkem ve které rosotu saláty a kedlubny a část vody ještě jde ještě dolů do vany odkud ji čerpám přes dva filtry pevných částic. Před 14ti dnama jsem pořídil 200ks lysců, a to jsou úplně jiný ryby než sem měl loni, jsou vitální, žravý , dělaj hroznej bordel. Nasypal jsem je do nádrže kde jela filtrace asi měsíc, a na dně nádrže bylo narýstlýho takovýho toho zelenýho sajrajtu atd. Do rána nádrž jak vymytá WAPkou, nevěřil sem vlastním očím. Tak jsem jim skusil nasypat asi půlkila krmení pro KOI, voda se vařila, za 10 minut to sežrali. Teď je trochu držím na uzdě, protože se mi zakalila voda - asi nálevníci, nebo řasa, a čekám až se ve filtru udělají ty správný bakterie ve správným množství, abych mohl naplno krmit. Mám doma jen ph test, a nemám nic na test amoniaku a Nx, takže musím opatrně...
Jiný ryby, no nevím, koukal sem co se dá koupit malé, a nic moc. Potřeboval bych nějaké ty americké sumečky, ale zdá se mi že je to teď móda a ceny hrozný...

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#39 Nový příspěvek od Jan_2 »

Ahoj,

lyscu - jako kapru lyscu ?
Na tenhle aqaponing se dobre hodi treba te okounovec nilsky - tilapie.
Mely by je mit tady :http://www.chovryb.cz/cz/Stranky/Tilapie-nilska.aspx ,
na zimu se pak da dat i domu do akvarka. Potrebuje teplo.

Honza
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#40 Nový příspěvek od Vlasatej »

jojo kapry. Kupuju násadu. Tilapie je na Moravě těžko dostupná, drahá a vyžaduje vyloženě teplou vodu. Ale pokud někdo víte o zdroji kde je levně koupit malé, tak je vyzkouším. Radili mi sumečka, ale jak jsem psal, taky na něj nějak nemohu narazit.

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#41 Nový příspěvek od Vlasatej »

Wyky píše:Za prvý to budeš muset zateplit. I zespoda a zeshora!
Příkon bych řešil metodou pokus-omyl. Já mám akva 1800 litrů a mám tam 2x300W. Zdvojeno proto, že kdyby jedno odešlo, tak to druhý stihe přitápět natolik, že stihnu výměnu vadnýho do 10ti hodin. Ale topím na 25°C a v místnosti je cca 20°C. Když budeš mít venku -20, tak těžko dosáhneš rozumným příkonem teplotní rozdíl 25°C. A pokud ano, tak to bude kurva drahá sranda.
To bych ten IBC snad radši dal na podvozek, na zimu půlku upustil před stěhováním, aby to bylo lehčí a pak to přetáhl do nemrznoucího prostředí.
Ještě mě napadlo, jestli bys nemohl do toho IBC zavést potrubí od kotle. Tím bys to vyřešil......
No, napadlo mě , zespodu od země nacpat pod kontejner surovou ovčí vlnu kterou stejně nikdo nechce, mám ji tu pár pytlů , a kontejner dokola omotat jednou rolí isoveru nebo podobnou izolací a na vršek udělat polystyrenovej dekl. Nedokážu ale spočítat jakou sílu izolace zvolit aby nádrž nezamrzala. Počítám že vypnu čerpadlo co honí vodu dokola, ale že nechám funkční vzduchování. Pak by možná stačilo do nádrže hodit na dno kus topnýho kabelu třeba 10W/m a to už by mohlo stačit.
Ještě mně napadlo sehnat vadnej velkej truhlicovej mrazák, napustit ho vodou a přelovit osádku :) jen jestli ten mrazák vydrží tlak vody do boku....

Mám na tebe ještě technickej dotaz, pokud na dně nemám žádné kameny, ani štěrk, má to vliv na zakalení vody? tzn. když by na dně byly kameny, bude tam sedat jemnej kal a nebude se tolik rozviřovat? Nebo má kamenné dno jen estetickej význam + udržení rostlin?

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#42 Nový příspěvek od Wyky »

Trochu to kamenný dno možná vliv má, ale myslím, že to ani nepoznáš. Pokud bys měl půdní filtr, tak ano, ale samotný šutry na dně moc významu mít nebudou. Nevím, jak se budou kapři tvářit na vypnutí filtrace. Možná bys měl ještě koupit kostku nějakkýho bioakvacitu a akvarijní čerpadlo a udělat jim vnitřní filtr.
Tloušťku izolace taky odhadnout nedokážu, ale pod nějakých 15cm bych asi nešel.

Malostatkář
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 06, 2015 1:11 am
Bydliště: Praha

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#43 Nový příspěvek od Malostatkář »

Nádrž zakopat a udělat z ní zahradní minijezírko. V létě se nebude přehřejvat a v zimě nepromrzne a rybky si budou u dna spokojeně zimovat. Vzduchovací bublátko na hladině by mělo zajistit, že hladina celá nezamrzne (případně v krutomrazech by se musely vrtat/sekat díry). Přitápění je ekonomická sebevražda. Plánuju něco podobnýho, chtěl bych dát tak 10 čísel nad dno rošt, na něj tenkou vrstvu kačírku a kal pro kytky odsávat až pod roštem.

trikko
Příspěvky: 3157
Registrován: ned črc 11, 2010 2:15 pm
Bydliště: TN kraj

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#44 Nový příspěvek od trikko »

tak ako a kto pokračujete s akvaponiu ?? Máte nejaké nové poznatky?
Šibaj, furman, kone bičom, ak si dobrým pohoničom...

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#45 Nový příspěvek od Vlasatej »

přezimoval sem ve vzduchovaným sudu v místnosti, minulej týden sem napustil venkovní nádrž , přežilo asi 50 kusů , zatím se jim nechce moc žrát ale žijou. Experiment pokračuje.

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“