Chov ryb

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#46 Nový příspěvek od myky »

Zdar, jak to pokračuje? Používáš jenom filtraci, nebo vodu obměňuješ?

myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#47 Nový příspěvek od myky »

A takovejch keců, jako že to nejde, to neřeš, akorát ty kapry budeš mít určitě takový kulatější, jako by vykrmený v sádce...

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#48 Nový příspěvek od Vlasatej »

Ahoj, omlouvám se za prodlevu. Vodu točím čerpadlem přes různé filtry , ale především spoléhám na přirozenou rovnováhu a bakterie . Nicméně úspěchy nemám. Nedaří se mi. Sice sem vyzimoval docela dobře ale nejsou přírůstky, mám úhyny . Zbejvá mi už pár posledních rybek a jednou za pár dní je vždycky nějaká mrtvá na hladině.
Neumím to udržet životaschopný. Není to až tak jednoduchý jak to vypadá, nebo jsem zvolil špatnej druh ryb. Zkouším to už 3 rok a výsledky jsou bída.
Nepatřím mezi lidi co se hned vzdají,ale tohle mi fakt nejde.

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#49 Nový příspěvek od Jan_2 »

no a co zkusit bud ty tilapie,
nebo karasy. ty vychodni
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#50 Nový příspěvek od myky »

Jak sleduješ kvalitu vody: ph, o2, a dusičnany/dusitany?

tonket
Příspěvky: 165
Registrován: čtv zář 09, 2010 9:05 pm

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#51 Nový příspěvek od tonket »

Ja myslim ze chyba bude v tom, ze sa prilis spoliehas na filter... trosku sa venujem akvaristike a viem, ze filtrom nemas sancu udrzat vodu v stale v dobrom stave, proste sa tam zacnu zhromazdovat rozne latky, ktore filtrami neodstranis. Preto sa odporuca co tyzden vymenit tretinu vody, pravdaze to zavisi od mnozstva ryb, zastupeni rastlin a kvality filtracie....

Na tvojom mieste by som to videl v prvom rade vymenit asi komplet vodu, filtre ked su zabehnute nechat dalej bezat a samozrejme by velmi pomohli aj tie testy... ale na to by som doraz nekladol

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#52 Nový příspěvek od Vlasatej »

ph meřím normálně akvatestem, to je v normě, kyslík nemeřím vůbec, vzduchuju a voda co se vrací čerpadlem dostatečně sytí vodu při dopadu.
Dusičnany dusitany nesleduju, nemám čím, sleduju stav rostlin které filtrují vodu, jsou vybledlé, takže bych to na nějaký přebytek dusičnanů neviděl, jinak ano spoléhám na bakterie že odbourají jedy pryč. Pokud je rovnováha mělo by to tak být, jakmile se někde přece objeví něčeho nedbytek, hned se objeví něco co ten nadbytek sežere aby se vytvořila rovnováha.
On je problém i s tím krmením, ryby není prase a nežere dokud jí sypeš. Jednou tam nasypeš a nežerou to a spadne to ke dnu kde se to zkazí, jednou ti málem ukousnou prsty .... to asi taky dost hýbe s kvalitou vody. Prostě chovat ryby není žádná prdel :)

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#53 Nový příspěvek od kenybz »

existují bakterie do jezírek a akvárií a byly mě doporučené i pro králíky do napájecího systému
tyto bakterie sežerou ty patogenní i veškěrý bordel přemění na neškodný zkusím to najít v mailu
vrábí to česká firma mají i jiné výrobky na biologické bázi třeba na čištění odpadů atd
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#54 Nový příspěvek od kenybz »

já jsem bral nějaké přípravky do práce a ty fungují a paní mě to donesla v sáčku zaplatil jsem 200,- to byla dávka pro napáječky na jeden rok dává se toho malá lžička u toho ibc bude potřeba větší dávka ale to ti vysvětlí
zavolej na 775551417
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#55 Nový příspěvek od Fidlla »

Ty bakterie me zajmaji,co jsou zac a kde se daji sehnat,pro kraliky do napajecek a i do akvarka..
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#56 Nový příspěvek od kenybz »

Akváristika pro: akvária
ProAkva přírodní směs obsahující nepatogenní bakterie stimuluje a zvyšuje přirozený biologický proces rozkladu
bakteriální směs organických látek, dodává do akvária milióny užitečných bakterií, jenž jsou nezbytnou součástí ekosystému
rozkládá odpad po rybičkách bez hnilobných procesů, snižuje Ph a prodlužuje výměnu vody v akváriích

Jezírka pro: zahradní jezírka, koupací i okrasná
Aqualive přírodní směs obsahující nepatogenní bakterie, jenž řeší několik požadavků přírodního čištění najednou
bakteriální směs rozkládají a snižují objem organického odpadu, který se usazuje ne dně, obnovuje se rovnováha vodního
ekosystému a kořeny vodních rostlin mají lépe zpřístupněný přísun živin, zkvalitňuje se čistota vody

Domácí chovná pro: drobné zvířectvo - králíky, drůbež, ale i skot, kozy, prasata a koně
zvířata speciální směs obsahující zaspórované kmeny probiokulturních přírodních bakterií, které zkvalitňují
ChovGen mikroklima stájového prostředí, snižuje se hladina čpavku, jenž působí na organismus zvířat toxicky,
bakteriální směs dochází ke zvýšení nutriční hodnoty, po aplikaci se urychluje rozklad podestýlky a minimalizuje zápach,
nedochází k respiračním chorobám, snižuje se hladina patogenních bakterií
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#57 Nový příspěvek od Fidlla »

Kde je sezenu? Koukam ze vice druhu.
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#58 Nový příspěvek od kenybz »

to se neprodává v obchodech přijede ženská přímo od výrobce dělají i na čištění odpadů na odstranění tuků z potrubí atd enzimy atd zavolej si na to číslo co je tam napsané ono to totiž neni jen tak tam nasypat musí to posoudit a navrhne ti řešení a dávkování mám to vazkoušené i na ty odpady to funguje nesmíš ale valit do odpadů chemii
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#59 Nový příspěvek od Vlasatej »


myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Chov kaprů doma v IBC kontejneru

#60 Nový příspěvek od myky »

Když jsem byl na sádkách, měl tam borec takový plastový jakoby dílky, a říkal že je to na biologický čištění. Až tam pojedu, tak to prokoumám víc. A ten kyslík bych nepodceňoval...

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“