odčervovanie oviec

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: odčervovanie oviec

#31 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jako jak špatné argumenty?
Já právě mám reference od kolegy chovatele který má ale teda kolem sta bahnic a úměrně k tomu i jehňata a ten si to pochvaloval.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: odčervovanie oviec

#32 Nový příspěvek od Levi »

Přesně. Právě taky znám otcova kamaráda a ten říká pravý opak. :tyty: mají taky přes 100 bahnic a jehňata. Nejdříve když jim chcíplo jehně, tak zavolali zvěrolékaře, příčina byla, že nebylo prý odčervené.. Mysleli si že byli odčervený pozdě a nezabralo to, a zvěrolékař jim řekl, že to je prý tim Levitape.. Že není u tolika ovcí 100% šance na ''odčervení'' i přes dávkování každé ovce. A vůbec, levitape je prý spíše jen na tasemnice.. A je dobré ho doplnit ivomecem nebo aldifalem. Proto pro mě vítězí Aldifal (teď teda Aldiverm) protože je to odčervení a když se dávka opakuje, tak je jistota, že tasemnice uhyne i po aldifalu.. Já jsem měl po jedné dávce aldifalu z ovce tasemnici venku.. :-/
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: odčervovanie oviec

#33 Nový příspěvek od tomasberry »

Takže taky něco přispěju. Pokud se bavíme o levitape, tak tam je účinná látky praziquantel (ještě je tam asi jedna, ale tu teď nevím) a to je v současný době nejúčinější látka na tasemnice. Takže kdo má problém s tasemnicemi a dokáže si sehnat ten levitape (ptž u nás opět není registrován takže veterinář ho taky těžko shání), tak je to na tasemnice to nejlepší. Co se týče preparátu Aldifal, aldiverm tak tam je účinná látka albendazol. Ten je na hodně vnitřních parazitů a taky na tasemnice. Není na vnější parazity. Ale už je na něj při použití na tasemnice vyvinuta velká rezistence, takže není až tak dobře účinný, musí se ho dávat dvojnásobné množství najednou a ještě potom minimálně jednou po pár dnech zopakovat (normálně ne, ale pokud chceme se zbavit i tasemnice). To samý je ještě k sehnání Panacur s účinnou látko fenbendazolem, ten je skoro stejný jak ten aldifal, ale působí na o něco mím těch vnitřních parazitů, ale zase třeba na jiná vývojová stádii, takže to taky není od věci. Co se týče Ivomec, Biomec tak účinná látka je ivermektin. To se u ovcí většinou píchá injekčně a je to na vnitřní i vnější parazity, ale vůbec není na tasemnice. Ještě dávaj jehňatům dost zabrat kokcidie a tam je zase nejlepší ještě něco jinného, to nevím název přípravku, který je teď na trhu.

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: odčervovanie oviec

#34 Nový příspěvek od Tomas6 »

Na kokcidie je Vekoxan.Ten se dava ve trech tydnech zivota...S tim uz zkusenosti mame.Ten davame.Ten Levitape objednavalo MZ z anglie a mel by dorazit snad uz brzy.Prave ze mame celkem problem s tasemnicema.Davali jsme ted nejaky helmigal ale ten udajne na tasemnice neni a neni ani tak ucinny na ostatni parazity.Moc se v tom nevyznam,jsem opravar aut a ne zverolekar,ale podle veterinarky co k nam jezdi by mel problemy vyresit ten Levitape.

to spis nas od vcerejska trapi prujmy a vysoka teplota u jehnat.Uz fakt nevim.Mam sto chuti s tim prastit.To je rok co rok problem s prujmama a tasemnicema.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: odčervovanie oviec

#35 Nový příspěvek od tomasberry »

Ten levitape by na ty tasemnice měl být nejlepší už i při prvním podání. Tak hlavně abyste to neměli klostridie u těch průjmujících, to by byl problém. Jinak letos s těma ovcema co tak říkali chovatelé je to bída, jednak se sem přitáhl ten Schmallenberg virus, takže hodně ovcí mělo stížený porody, mrtvý a deformovaný plody. ty klostridie taky dělaj velký problémy a nejhorší je že klidně může člověk přijít o všechny jehňata. a ty paraziti jsou taky čím dál větší problém kvůli rezistenci na odčervení. Mě zase pořád některá ovce kulhá, ale nakažlivou kulhavost ovcí jsem neprokázal.

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: odčervovanie oviec

#36 Nový příspěvek od Tomas6 »

no s tim kulhanim ani nemluv.Taky jsme si uzili.Lecbu cernou masti atd.Nakonec pomohla vakcinace proti necemu a je klid.
v koprologickem vysetrenik se prokazaly kokcidie a zvysene mnozstvi parazitu.Ale to prej vlivem odcerveni.Takze ted dem na dalsi davku vekoxanu...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: odčervovanie oviec

#37 Nový příspěvek od tomasberry »

to jste vakcinovali na to nakažlivé kulhání, na to vakcína je no, ale taky to není stoprocentní. Njn, co tak pozoruju, tak s ovcema začíná být docela po zdravotní stránce problém.

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: odčervovanie oviec

#38 Nový příspěvek od Tomas6 »

Bych rekl ze je to vetsim zatizenim.Driv jsme chovali 15 az 20 bahnic a bylo vse OK.O nejakych kokcidiich a podobnych srackach nebyla ani rec.Ted jich je 50 a to je asi ten problem.Navic paraziti a bacily si vytvareji cim dal vetsi odolnost.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

maikels
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 20, 2013 1:03 pm
Bydliště: náchod

Re: odčervovanie oviec

#39 Nový příspěvek od maikels »

dobrý den
rád bych se zeptal jestli je k dostání na Slovensku přípravek pro odčervení ovcí Levitape.tady naši uředníci s tím dělají caviky a nedá se sehnat
děkuji za info

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: odčervovanie oviec

#40 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ja hochu.S levitape problém.Nevím jak v SK ale tady nic a bůhví kdy bude.\podle paní co to zajišťovala na to angláni jebou.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: odčervovanie oviec

#41 Nový příspěvek od Levi »

Tady už se nedá sehnat nic.. (co alespoň trochu funguje) Už jsme po dva roky neodčervovali..
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: odčervovanie oviec

#42 Nový příspěvek od Tomas6 »

No my sehnali neco z sk.Stejna ucinna latka jako aldifal.(Aldiverm to nebyl,ten se sehnat taky neda)Ale dobra zprava pro ty co maj objednano levitape.Vcera otec telefonoval s pani co zajistuje dovoz a prej je to na ceste do cr...
Jinak neodcervovat vubec je smrt.Stacilo kdyz jsme delali v sobotu kontrolni vazeni a vlivem nekvalitniho odcerveni panacurem sla vaha jehnat o nejake to kilco dolu.A je po nich videt jak zhubly.Jsem zvedav jak to bude po tom slovenskem odcervovadle a pak hlavne po tom levitape...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Paťas
Příspěvky: 579
Registrován: pon říj 25, 2010 8:50 am
Bydliště: UherskoBrodsko

Re: odčervovanie oviec

#43 Nový příspěvek od Paťas »

Já v sobotu odčervoval Panacurem. Asi měl tasemnici jen jeden beran, protože se mě po odčervení pos..l. Ale tasemnici jsem po třech dnech našel v trusu, tak že dobrý. Měl sem strach aby to nebyla nějaká dietická chyba a beránek nezdechnul ale po 4 dnech se trus upravil do normálu. No hold člověk se pořád učí, nemám s tím žádné zkušenosti zatím.

Uživatelský avatar
studna002
Příspěvky: 81
Registrován: pon kvě 09, 2011 7:37 am
Bydliště: Banska Bystrica

Re: odčervovanie oviec

#44 Nový příspěvek od studna002 »

cim liecit hnilobu paznechtov

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: odčervovanie oviec

#45 Nový příspěvek od Britt »

Chce to především sucho a dehtovat kopyta. Obrať se na podkováře, mají s tím zkušenosti a dokáží zasaženou část kopyt vyřezat a nadehtovat. Asi paseš na moc vlhké pastvině.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“