odčervovanie oviec

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
studna002
Příspěvky: 81
Registrován: pon kvě 09, 2011 7:37 am
Bydliště: Banska Bystrica

odčervovanie oviec

#1 Nový příspěvek od studna002 »

cim odčervuje poradte mi

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: odčervovanie oviec

#2 Nový příspěvek od tibik »

choď veterinárovi dá ti (predá ) pripravok ktorí sarozpustí vo vode alebo priamo už hotovú žbrndu a nastriekaš za injekciovú striekačku každej do papule.
PS:neviem ako sa to volalo ale bolo to takej f. ako mlieko. :) ;-)

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: odčervovanie oviec

#3 Nový příspěvek od honzauta »

V Nitře Vám vyrábí Aldifal nebo Aldiverm pro zvířata ve formě tekutiny, dávkuje se do tlamy, účinná látka Albendazolum ( to jen pro ty co mají přístup k lékům pro lidi, stačí jen přepočítat koncentraci a použít "lidské léky" na odčervení)

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: odčervovanie oviec

#4 Nový příspěvek od tomasberry »

no tak nad lidskejma lékama bych vůbec nepřemýšlel. Záleží proti čemu chceš odčervovat, nejlepší poslat si pár bobků na rozbor a víš to hned, co máš za problém. Jinak už zmíněný Aldifal (pro ovce 2,5%, uč. lát. albendazol), Ivomec (uť už injekční nebo do huby, uč. lát ivermektin) a potom levitape (špatně k sehnání, účinná látka praziquantel). Pokud chceš jenom žaludeční a střevní červivost, tak aldifal nebo ivomec, jestli i ektoparazity (kloši, vši....) tak ivomec a pokud máš i tasemnice tak je nejlepší ten levitape nebo musíš opakovaně a ve větších dávkách aldifal. Pozor aldifal by se neměl dávat březím ovcím. Pokud chceš účinně odčervovat s nějakým výsledkem (ne jenom prostě si říct dvakrát ročně je odčervím) tak vyšetření trusu před odčervením a cíleně použít přípravek a po aplikaci znovu vyšetřit trus jestli to mělo ten tížený efekt. Tak by to mělo být správně, ale je jasný že pokud máš doma dvě tři ovce, tak tě to asi zase tak netrápí a těch parazitů tam nebude tolik jak ve sto hlavým stádu.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: odčervovanie oviec

#5 Nový příspěvek od honzauta »

tomasberry píše:no tak nad lidskejma lékama bych vůbec nepřemýšlel.
No já bych se jich neobával - např. jestli má někdo přístup k ZENTELU, který obsahuje v tabletě 200mg Albendazolu, tak nevidím důvod proč je nepoužít. Albendazol jako Albendazol.

(ZENTEL 200 mg tablet contains 200 mg albendazole)

Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: odčervovanie oviec

#6 Nový příspěvek od Blajda »

nevím ,ale ten aldifal snad přestali vyrábět.
Dával sem ted to samý, ale je cizí výroba a bylo to trochu dražší
Zetor 3011 a 6748

Uživatelský avatar
studna002
Příspěvky: 81
Registrován: pon kvě 09, 2011 7:37 am
Bydliště: Banska Bystrica

Re: odčervovanie oviec

#7 Nový příspěvek od studna002 »

us som kupil od veterinara levitape

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: odčervovanie oviec

#8 Nový příspěvek od tomasberry »

aldifalu u nás skončila registrace, ale na slovensku si myslím že normálně bude. K těm lidským, netvrdím že to nemůže bejt účinný, ale vem si že to musí jít všechno přes bachor což je naprosto něco jinýho než žaludek, krom účinný látky to obsahuje mnoho adjuvans, aby to došlo právě tam kam má a udělalo to to co má a nějaký tabletky rozhodně nesplněj účel, když je ještě ovce dvakrát přežvýká, takže bych to s tím zas tak neriskoval, kvůli těm pár kačkám to za to nestojí. A s tím levitape pokud je tam jen ta účinná látka praziquantel, tak je to spíš jen na tasemnice a je lepší to doplnit ještě aldifalem nebo ivomecem.

5611
Příspěvky: 205
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:02 pm

Re: odčervovanie oviec

#9 Nový příspěvek od 5611 »

Experimentovat si mužem v dílnách na nějakejch samohybech, ale ne na zvířatech :tyty: . Jak už bylo napsáno, rozbor a potom to podle něj řešit, jednoduchy a účinný.. Vše ostatní je experimentování a blbost. To už je lepší se na to vykašlat a jít jim do lesa nasekat haluze. Mají možná lepší účinek, jsou zadarmo a zvířeti to jenom prospěje. Podávat jim cokoli jen tak preventivně je většinou pouze na škodu a vytvoření rezistence atd atd... Mám zvířata rád, proto je mám , a určitě bych jim nedal nějakej huhukoktejl jenom proto že ho nějaká zentiva či kdo zrovna pere do lidí.

Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: odčervovanie oviec

#10 Nový příspěvek od Levi »

Zdravím, do teď jsem podával aldifal, došel a jak píšete.. Zvěrolékař mi řekl, že už ho v ČR neseženu.. Nebyl s tím žádný problém.. Čím účinným teď odčervujete (co se dá sehnat)? Díky.. Už ztrácím naději.
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: odčervovanie oviec

#11 Nový příspěvek od Milhauss »

My jsme včera dávali IVOMEC,je to prý jak na vnitřní parazity tak i venkovní.

Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: odčervovanie oviec

#12 Nový příspěvek od Levi »

Co to asi stojí na jednu ovci? popř. 10 ovcí? Podává se to taky stříkačkou do tlamy? Díky za ochotu.
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: odčervovanie oviec

#13 Nový příspěvek od Milhauss »

Kolik to stojí nevím,máme to už od loňska. Injekčně pod kůži

Uživatelský avatar
Levi
Příspěvky: 554
Registrován: stř čer 20, 2012 8:20 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: odčervovanie oviec

#14 Nový příspěvek od Levi »

Aj, díky za info, ale já to tak nerad píchám.. :( Doprčic, snad musí být něco jako aldifal. Ale jinak díky! :)
Zetor 6718
A všelijaký herberk za traktor.. :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 34&t=53481 Něco o naší 6718 A naší farmičce. :)

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: odčervovanie oviec

#15 Nový příspěvek od Milhauss »

Nám to očkuje doktor,je to hned

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“