Kachny, husy, barbarie ...

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FENDT F24
Příspěvky: 252
Registrován: ned říj 26, 2008 8:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Kachny, husy, barbarie ...

#1 Nový příspěvek od FENDT F24 »

Pěstujete někdo? Já letos zkusil barbarie, koupil jsem týdenní a teď jim jsou bez 10-ti dní 3 měsíce. Dnes jsem je vážil a nejtěžší kačerák měl 3,5 kg a nejmenší kačena 2,75 kg. Maso by prý měli mít lepší než česká bílá kachna, bez tuku samé maso. Zabíjet by se prý měli jakmile dovršej 3 měsíce. Jinak žrát jim dávám brambory se šrotem, nakrouhaný kopřivy, zbytky chleba a pečiva a mám je puštěný na dvoře na zelenym.
Máte nějaké zkušenosti, vychytávky?
Přílohy
P1060027 [800x600].jpg
P1060024 [800x600].jpg
P1050035 [800x600].jpg

Uživatelský avatar
FENDT F24
Příspěvky: 252
Registrován: ned říj 26, 2008 8:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#2 Nový příspěvek od FENDT F24 »

Nikdo nemáte kachny?
Mimochodem došli nám už na zahradě díky kachnám slimáci, kachny jsou docela disciplinovaný a nelezly ani do záhonů se zeleninou 8) .

Radim900
Příspěvky: 578
Registrován: úte lis 24, 2009 5:47 pm
Bydliště: kraj

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#3 Nový příspěvek od Radim900 »

Dobrý den,
Máte pěkný barbárie 8) .
Já mám čtyři husy z pojízdné prodejny, mě vadí, že só tak ustrašený :-/

Boschrexroth
Příspěvky: 206
Registrován: čtv črc 01, 2010 9:24 am
Bydliště: 70300

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#4 Nový příspěvek od Boschrexroth »

Zdarec, přidávám foto naších malých kačen, teďka jsou už větší a slimáci nám taky už došli :)
Přílohy
K1.jpg

borino
Příspěvky: 35
Registrován: ned led 18, 2009 5:09 pm

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#5 Nový příspěvek od borino »

Letos jsme zkusili mulardy,koupeny jako desetidenní 18.května,dneska zabita na zkoušku.Vykuchaná 2,94kg.Krmeno tím samým plus jetel.Na pohled veliká spokojenost.

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#6 Nový příspěvek od czechboss »

Hoj, letos na jaře jsem taky začal s chovem Husokachen (barbarie), vychoval jsem letos dva vrhy a celkově to hodnotím asi tak: všechno dobrý až na to skur... škubání to je horor. Problém je vychytat kdy kačena přepeřuje. A to nikdy nevychytáš. Já jich vždy zabíjím víc naráz a dvě jdou třeba oškubat nádherně a jedna prostě nejde, to je pak lepší stáhnout z kůže :vztek:

Ale jinak jsou to nenáročná zvířata, která rychle přibejvaj a jsou velice chutná a málo sádelnatá. Zrovna včera jsem zabíjel dva 4kg kačery, kteří nebyli určeny na chov. A jak říkám jednoho jsem oškubal za chvíli a toho druhýho snad půl hodiny.

Krmím je pšeničným šrotem a zbytkama z kuchyně. Jinak se hodně pasou. Mám na zahradě rybník cca 20x5m a to je pro ně ráj. Bez vody je chov trochu složitější pomocí dětské vaničky apod. Jinak je vůbec nezavírám jsou pořád venku i přes noc, maj prostě hodně svobody. Až bude čas přidám fotky.

Dále jsem zkusil se dát na chov kachny indického běžce, jelikož jsem měl nazahradě armády slimáků a tyhle kačeny je žerou, tak jsem to zkusil. Dříve jsem nemohl nic pěstovat, ale nyní je po problému, běžci je všechny požraly. Jsou sice menší, ale tři už mi prošli žaludkem a musím je pochválit. Maso je velmi chutné a každy kačer měl něco málo přes jedno kilo, čisté vykuchané váhy. Ale se škubáním je stejný problém jako s barbariemi.

Hodně zdaru
Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#7 Nový příspěvek od Jan_2 »

czechboss píše:
Ale se škubáním je stejný problém jako s barbariemi.

Hodně zdaru
no a co zkusit mechanizaci ?



Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

ambra
Příspěvky: 317
Registrován: ned kvě 15, 2011 4:30 pm
Bydliště: Přerovsko

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#8 Nový příspěvek od ambra »

Taky jsme letos měli mulardy a byly báječní, ale ti dřív zabití byli chutnější jak ty co sice byli větší ale zabíjení teď minulý týden. A na ty poslední jsem vzala mokrej hadr a žehličku a škubali se líp. ;-)

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#9 Nový příspěvek od czechboss »

Jan_2: Zkoušel jsi někdy škubat slepici a kačenu, je v tom obroskej rozdíl u slepice to jde snadno tak i u krocana, ale ta kachna ach ta kachna. Když přepeřuje tak ti ani tato mašina nepomůže :nene:
Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#10 Nový příspěvek od czechboss »

ambra: Hm s žehličkou to slyším poprvé, můžeš mi prosím tě lépe popsat tuto metodu, předem dík :friends:
Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#11 Nový příspěvek od czechboss »

Několik fotek z mého chovu :) červenec 2012
Přílohy
100_8928.JPG
100_8926.JPG
100_8923.JPG
100_8919.JPG
100_8902.JPG
100_8901.JPG
100_8885.JPG
100_8881.JPG
100_8505.JPG
100_8504.JPG
Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
FENDT F24
Příspěvky: 252
Registrován: ned říj 26, 2008 8:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#12 Nový příspěvek od FENDT F24 »

Zdravím! Ten rybníček je super 8) . Já jsem jim udělal taky takový mini jezírko, vykopal jsem díru, vysypal pískem a vyložil silážní plachtou (neměl jsem bohužel nic pevnějšího). pokud byly kachny menší tak OK ale jak povyrostly tak tu plachtu těma drápkama na packách protrhly a jezírko vypustily. Dost často jsem taky musel měnit vodu, oni jí dokážou rychle zkazit.

ambra
Příspěvky: 317
Registrován: ned kvě 15, 2011 4:30 pm
Bydliště: Přerovsko

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#13 Nový příspěvek od ambra »

czechboss: Namočíš nějaký hadr nejlíp bavlněný nebo něco takového do studené vody trošku vykroutíš, položíš na kačenu a horkou žehličkou(nejlíp nějakou starší, aby to manželka přežila) přejedeš po hadru případně můžeš nechat chvilku i na hadře. Pak oděláš a klasicky škubeš, jenom to jde o hodně snadněji.

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#14 Nový příspěvek od czechboss »

Dík za radu určitě to vyzkouším 8)
Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#15 Nový příspěvek od czechboss »

FENDT F24: Já jsem tu chalupu, u který mám ten rybník koupil před 6 lety, a ten rybník sloužil pouze na okrasu. Je to bývalé říční koryto, které tu zůstalo, když povodí labe posouvalo tok řeky kvůli povodním. Bývalý majitel z toho vytvořil krásný rybník s přítokem z pramene na pozemnku a odtokem do posunuté řeky, hodil by se i nachov kaprů :) a pro chov kachen je jako stvořený.
Kdo maže ten jede

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“