Kachny, husy, barbarie ...

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#46 Nový příspěvek od Vlasatej »

nojo, ale jak to mám vystihnout , když je každá jinak stará? :-/ Stahovat husu je hřích, vždyť ta kůže je lahůdka :) Jak poznat že je správněj okamžik? z té testovací sem vytrhl pár brk a šlo to , ale pak už to nešlo. Musel sem ji napařovat přes hadru žehličkou :)

Radim900
Příspěvky: 578
Registrován: úte lis 24, 2009 5:47 pm
Bydliště: kraj

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#47 Nový příspěvek od Radim900 »

Já je normálně spařím ve vodě a jdou krásně trhat, pokud nemaj podrůstky, to je pak hrůza :) .

edkach
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 06, 2014 8:33 am
Bydliště: zlín

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#48 Nový příspěvek od edkach »

Taky jsem letos začal s chovem barberijí a musím potvrdit že slimáka jsem letos na zahradě neviděl ani jednoho. Bohužel už nevidím ani ty saláty které těm kachnám chutnaly ještě víc než slimákům. Když žrali salát slimáci tak zbylo i promne kachny nám nenechaly nic. Až přijde čas kachnám se to vrátí!!!! :zly: :cert:

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#49 Nový příspěvek od Vlasatej »

moje husy zahájily včera jarní snůšku :shock:

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Indicky bezec

#50 Nový příspěvek od petr laz »

Ahoj mate nekdo Indicke bezce. Jak je mate ustajene.
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: Indicky bezec

#51 Nový příspěvek od Wyky »

Mám tři kačery, kachny jsem nějak nesehnal a mám je na volno po zahradě. K tomu jsem jim udělal kachník, aby si mohli na noc, nebo v dešti zalézt, ale asi jsou trochu hardcore, jelikož jsou ve dne v noci na zahradě volně a nikam nezalézají. :smich: :-/ Dokonce i přes zimu chrápou venku. Tak nevím, jestli nemám spíš polární bězce, než indický. :D

vašík
Příspěvky: 1849
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Indicky bezec

#52 Nový příspěvek od vašík »

V bedně starší psí bouda.Na noc chodí do kachňáku a zavírám,Ráno vypouštím.Domů chodí poslední až za tmy.Po zahradě chodí volně.

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#53 Nový příspěvek od petr laz »

Tak pribytek je hotov, jelikoz jsme je meli na zahrade (2 bezce a normal kachny) tak sice snad ani jeden slimak ale likviduji i sneky a kachny spasali i hrach a burak. Dnes jsme stehovali mymo zahradu. Aby se spamatovala.
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#54 Nový příspěvek od Wyky »

Tak mám od včerejška 14 mladých pižmovek. 8) Foto zítra, ještě jsem to nestihl.

ceratio1
Příspěvky: 803
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#55 Nový příspěvek od ceratio1 »

Nezkoušeli jste někdy pařit kačeny vodou s jarem? jsem o tym slyšel, ale nějak by se mi to nelíbilo to máchat v jaru a pak to jíst... nemáte s tím zkušenost někdo?

vašík
Příspěvky: 1849
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#56 Nový příspěvek od vašík »

Nezkoušel a připadá mě to divný.

Uživatelský avatar
FENDT F24
Příspěvky: 252
Registrován: ned říj 26, 2008 8:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#57 Nový příspěvek od FENDT F24 »

Zkoušel a je to blbost :tyty:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#58 Nový příspěvek od Britt »

ceratio1: Dobrou chuť ti přeji. Jar je děsný svinstvo pro lidský organismus i při mytí nádobí. Nebudu se šířit o něčem, čemuž by málokdo věřil. Nech si to vysvětlit od internisty, co to dokáže se střevní mikroflorou a organismem vůbec.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
boyten
Příspěvky: 557
Registrován: ned led 20, 2013 8:26 pm
Bydliště: Bulhary
Kontaktovat uživatele:

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#59 Nový příspěvek od boyten »

Ahojky všichni.
Trošku to tady oživím.... pořídil jsem si tak trochu nechtěně indické běžce na zahradu. Mám teď jeden pár pstruhové vybarvení a jeden pár černých. Chci se zeptat zkušených jestli je potřeba nějak se zařídit když teď mrzne. Dostávají každý den nějaké vařené brambory (roztlučené) se šrotem a nastrouhané rohlíky, chleba, skořápky..... a k tomu mají tři velké plechy ze staré trouby (ty o výšce cca 3 cm) a do nich takovou lehce vlažnou vodu, že jim to vydrží k použití tak dvě hodinky, než to začne při těch cca -5 -6 co tu je zamrzat. druhý den zmrzlou vodu z plechu vytřepu a dávam čerstvou ....... Ale dneska když jsem byl krmit tak jsem si všiml, že vždycky popoběhnou tak 10-15 m a pak si sednou.... jako by je zábly nohy :-D (včera to ještě nedělaly)
díky za rady:-D

http://boyten.rajce.idnes.cz/Kacenky/
Terra/Vari + MINI + spousta krámů k tomu všemu :-D. _____ Zde fotky Terra. _____ Zde fotky MINI. _____ Moje vlákno o MiniBoyovi.

vašík
Příspěvky: 1849
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#60 Nový příspěvek od vašík »

To stím poleháním mě dělaj taky.Jak je sníh tak si najdou pod nějakým keřem místečko a tam ležej.Dneska jsem jim otevřel foliják tak jsou tam.Krmení jim dáváme celoročně namočenou pšenici,šrot a namočenej chleba.Vodu maj celoročně v lornách.Teď v zimě ji maj méně aby nezamrzala.

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“