Kachny, husy, barbarie ...

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Minik 070
Příspěvky: 499
Registrován: sob říj 10, 2015 1:02 pm
Bydliště: okres Nový Jičín

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#76 Nový příspěvek od Minik 070 »

To co jsi napsal nedává smysl k mému příspěvku,asi tak :nos:

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#77 Nový příspěvek od martin z »

sim111 píše:Ja mám teraz prvý rok 11 pižmových kačíc tak som zvedavý čo s toho bude. :) Vy ich krmite alebo nechávate iba toľko koľko chcú žrať samé? Díki za odpoveď.
Kachny žerou furt. Jestli chceš aby rostly musí mít žrádlo pořád, nemůžeš jim dát jenom snídani pak oběd a potom trochu k večeři. Kachna půl dne běhá a shání pak si sedne a odpočívá přitom ale oštipuje trávu kolem sebe a pak zase běhá a žere a žere. Je to ale výhoda protože dorůstá na jateční váhu za tři měsíce.

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#78 Nový příspěvek od vašík »

martin z píše:Ahoj chovatelé, odbočím trochu od ušáků ke kachnám. Před třemi lety jsem pořídil pár pižmovek které přes léto odchovali 2krát po patnácti kačatech což bylo fajn. Jenže loni kachna seděla dvakrát a všechna vajíčka byla planá. Zabil jsem tedy kačera a pořídil nový mladý pár. Kačer začal později na jaře pojímat nejprve starou kachnu a když ta zasedla začal se pářit i s mladou (stará stále štípala mladou) která po snůšce rovněž zasedla. Jaké ale bylo mé zklamání když pod starou kachnou byly opět jen neoplozená vajíčka. Zabil jsem tedy i starou kachnu v domění že chyba byla v ní. Bohužel u mladé kachny se stalo to samé a já už nevím co dělám špatně. Máte-li někdo s touhle pakáží zkušenosti, poraďte prosím. Díky.
Tak nějak to mám taky, jedna kachna pižmovka už sedí po druhý a zase tam má samé tmavé vejce.Druhá seděla jednou a vyseděla 1káče.Ale z vajec daných do líhně je 100% líhnutí.

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#79 Nový příspěvek od martin z »

Mě se loni nevyvedlo vůbec nic a strejc měl to samé co ty, jedno káče za celé léto. Kde je ale chyba?

sim111
Příspěvky: 473
Registrován: pát dub 03, 2015 1:42 pm
Bydliště: Trnava

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#80 Nový příspěvek od sim111 »

Minik trochu sme sa nepochopili ale díki za reakciu :friends:

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#81 Nový příspěvek od martin z »

To ale není nic moc rada, starší lidé kterým chov zvířat přišel normální protože to dřív bylo v každém baráku by se smáli i u nás ale podívej se dnes v kolika staveních se něco chová a v kolika nic. Nevím jak je to u Vás, možná že to ještě není takové ale tady u nás cca 50km od práglu je spíš div když někdo má nějakou tu havěť na dvorku. Už ani ty králíci se dneska moc nechovají.

sim111
Příspěvky: 473
Registrován: pát dub 03, 2015 1:42 pm
Bydliště: Trnava

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#82 Nový příspěvek od sim111 »

U nás už nič v dedine mú svinu pár ľudí a sliepky tiež miznú z dvorov ale tá doba sa ešte vráti ked budú chcieť ludia chovať aspoň dúfam.

Uživatelský avatar
Minik 070
Příspěvky: 499
Registrován: sob říj 10, 2015 1:02 pm
Bydliště: okres Nový Jičín

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#83 Nový příspěvek od Minik 070 »

martin z: Nic moc rada?ja jsem jen napsal tak jak to leží a běží,pokad chce nekdo chovat kačeny v grcalku 2x2 tak prosím navíc se tak 100x krat rychleji šiří nemoci,pro mě je lepší když si kachna život užije ,a že je o něco později vykrmena mi vubec nevadí takže, asi tak .

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#84 Nový příspěvek od martin z »

Já nereagoval na tebe, naopak s tebou jen souhlasím.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#85 Nový příspěvek od thovt »


Uživatelský avatar
Lubanek
Příspěvky: 475
Registrován: pát led 09, 2015 9:16 pm
Bydliště: Strážkovice j.č

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#86 Nový příspěvek od Lubanek »

Ahoj chlapi je tu někdo z okolí české Budějovice kdo má kachny?? Chtel bych dvě asi masnaky na výkrm. Ten od koho jsem mel loni nemá tak to zkousim takhle než pojedu do nějakého velkochovu. Dik. Luboš
Mám rád trktůrky a nestidim se za to :D
muj traktůrek Zelňák http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=77816

milanhb1
Příspěvky: 399
Registrován: stř úno 06, 2008 7:10 pm
Bydliště: vedle Štoků

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#87 Nový příspěvek od milanhb1 »

Když měli rodiče před 20 lety kachny co se jim říkalo čínky,
tak jsme měli výběh u potoka.A kachna seděla a vyseděla cca 2x do roka
a pomalu jsme o ní nevěděli.Měla svoje hnízdo a chlívek.
Žrádlo dostávaly asi 2x denně,ale měli tam pastvu.
Podle mě těm Tvejm schází voda. Alespoň lodnu .Jak máš velkej vejběh.
Vodní ptactvo potřebuje k páření vodu a i při sezení se potřebuje namočit,aby se udržela
potřebná vlhkost v líhni máš taky vodu.
Milan

Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1198
Registrován: pon led 30, 2012 10:28 pm
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#88 Nový příspěvek od redcrown »

Ahoj,
rád bych začal s chovem hus. Nikdy jsem husy nechoval a prosím o radu, jestli si sehnat pár na hnízdění teď na podzim, nebo až na jaře. Nemám zkušenost, kdy se husy do chovou shánějí lépe. Určitě se budu snažit na jaře sehnat housata, ale kdyby se podařilo něco vylíhnout, bylo by to super. Nemám žádný chlívek, ale udělal bych jim pěkný domeček na louce, kde se budou pást. Udělat jim vodní plochu asi nebudu problém, vody mám. dost.
díky za rady.
hydraulický půdní vrták http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 54&t=71067 , http://youtu.be/jVfCw5lBRcI
SU32, Hackert FUW 250, VS20A, MAG Fronius 250, TIG 200 AC/DC

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#89 Nový příspěvek od malotraktor »

Asi je to marné, ale zeptám se i tady. Neví někdo o nějakém chovateli kachen Khaki campbell?
Děkuji
Nevěř všemu co si myslíš

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“