Kachny, husy, barbarie ...

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
kachnaronov
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 11, 2012 7:49 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#16 Nový příspěvek od kachnaronov »

Poradíte mě někdo na nějaký samodoma krouhač na kopřivy.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#17 Nový příspěvek od Leo »

Na doma stačí ruční sečka na trávu, kopřivy. Popř. ji hnát elektromotorem. Nemá cenu něco jiného vymýšlet.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#18 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,samodomo na kopřivy sem sice ešče neviďél,no,sůsed to gdysi sekál,no spěšéj drtíl na tom rotačním šroťáku na kosti a podobně.Osobně bych sa poohľéd po téj maléj origoš řezačce,nevím,už sem ve šrotě nebýl ani nepamatuju alě dřív sa to tam váľávalo co chvíľa.Ešče ňa napadá otázka,proč vlastně lidi dávajů kačenám kopřivy,žerů vám to?Chováme kačeny roky,aj ty barbarie,mimochodem,syn už tam od včerajška zaséj drážďí,prozatým enom tak na sucho líheň alě Já enom to,že jich míváme kůsek za chalupů aj s husama dohromady,kopřivy tam rostů jak bľbé alě skoro veškerá tráva je pěkně ojetá až na ty slavné kopřivy,tých si jaksi ani jedny nevšimnů a musíja sa ojížďať křoviňákem.Dřív sme valívali kopřivy brojľérom alě včiľ už ani jim né,nebo tak,zkůšál sem jim jich gdysi lóni,či předlóni nařezať do žhrádla alě také jim to hajzľom nejak moc nejelo.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Peca
Příspěvky: 36
Registrován: ned srp 07, 2011 4:49 pm
Bydliště: Halenkovice

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#19 Nový příspěvek od Peca »

Ahoj Olo. Tož na stojato mně to taky nežerů, ale jinak nasečkované jim to chutná. No a v ohradě s kozama mám kopřivy taky a nežerou je ...., ale jak je poseču a nechám ležet, tož druhý den jak to zavadne tož kozy u toho stojí, dokud to nesežerou.

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#20 Nový příspěvek od czechboss »

chlapi já jsem kdysi viděl pořad, že sirové kopřivy by se neměli zkrmovat, jedině spařené horkou vodou aby ztratily žahavou schopnost. Zvířatům sirové kopřivy popálí vnitřnosti ukazovali tam pitvu slepic a kachen co byly krmeny sirovými kopřivami a měli popálené vnitřnosti. Od té doby dávám kopřivy jenom spařené.
Kdo maže ten jede

marek982
Příspěvky: 47
Registrován: stř led 16, 2013 3:28 pm
Bydliště: SR okres Senica

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#21 Nový příspěvek od marek982 »

Mne koprivu v pohode žerú , čerstvú v lete nezaparujem ale nechám deň odležať a potom len primiešam do žradla.
V lete si aj nasuším koprivu ked je pekná mladá a v zime dávam zvlášť do misky ako suchú - vtedy ju majú strašne radi. Akonáhle tú suchú namočním alebo primiešam nemajú o ňu žiadny záujem - musí byť v zime suchá...

Uživatelský avatar
FENDT F24
Příspěvky: 252
Registrován: ned říj 26, 2008 8:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#22 Nový příspěvek od FENDT F24 »

Berete někdo kachny odtud http://www.kachny.cz/ ? Loni jsem vzal z Kavapa, lidi na ně docela nadávají, letos bych zkusil vzít od někoho jiného.

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#23 Nový příspěvek od czechboss »

Já jsem bral od kavapa kachny loni a dobrý, pak jsem bral i brojlery a kdybi mi je nesežrala lasička tak by byly taky good.
Kdo maže ten jede

Wyky
Příspěvky: 1998
Registrován: úte říj 27, 2009 12:59 pm
Bydliště: Písecko

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#24 Nový příspěvek od Wyky »

Můj "dvorní truhlář" je tak nasranej na zdejší vládnoucí garnituru, že se rozhodl emigrovat a já byl tak blbej, že jsem si u něj zamluvil veškerý jeho zvířectvo. Perličky, slepice, králíky a hlavně kachny. Má 3 čínský kachny a jednoho kačera. V současnosti má vejce, nechává tomu přírodní průběh a potom mi ty kachny dá i s kachňatama (loni jich měl 30 :shock: ). Co mám s nimi dělat? Nikdy jsem mikrokachny neměl, tak nevím, jaký jsou záludnosti. Kachny si je prý "odvodí" samy, tak nevím, co si pod tím mám představit. Poradíte co a jak??

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#25 Nový příspěvek od czechboss »

Jediný co kachny potřebujou je nějakej kachník a až budou snášet tak jim tam dej nějakou bedničku, někde pod střechu a uvidíš, ona si poradí
Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
martin9
Příspěvky: 138
Registrován: úte zář 13, 2011 3:42 pm
Bydliště: Čadca- SK

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#26 Nový příspěvek od martin9 »

Ahojte.
Mám pižmové kačky ktoré som dostal vyliahnuté posledný augustový týždeň 2012. Neviete kedy budú znášať prvé vajcia? :-/

Uživatelský avatar
martin9
Příspěvky: 138
Registrován: úte zář 13, 2011 3:42 pm
Bydliště: Čadca- SK

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#27 Nový příspěvek od martin9 »

Ešte jednu otázočku. Tieto čínske alebo pižmové čo mám viď odkaz takéto mám ja, ale nie je to môj inzerát.
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/231721 ... -kacky.php
A chcel by som vačšie kačky. Len neviem nevyznám sa v tom, ktoré by som mal zháňať názov. Ruanské kačky ????

marek982
Příspěvky: 47
Registrován: stř led 16, 2013 3:28 pm
Bydliště: SR okres Senica

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#28 Nový příspěvek od marek982 »

Z pižmovkami neviem poradiť nechovám ich ale mám ruánske na chov druhým rokom a tie dorastajú väčšie ale rastú o niečo pomalšie a sú oproti pižmovkám o niečo mastnejšie plemeno a je malá pravdepodobnosť že zasadnú na vajcia - treba mať liaheň.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#29 Nový příspěvek od Leo »

Činky jsme měli několik let, a na chov jsou bezproblémové. Měli dvakrát ročně mladý, a jak tu píše czechboss, potřebují prostor s vodou, a na snášení a sezení vajíček dřevěnou bedničku (pro každou zvlášť, nebudou se hádat), kterou dáš bokem, aby měli klid. Naše kačeny měli ještě přístřešek, kde se schovávali, když pršelo.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
martin9
Příspěvky: 138
Registrován: úte zář 13, 2011 3:42 pm
Bydliště: Čadca- SK

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#30 Nový příspěvek od martin9 »

Chcel som teraz kúpiť na skúšku mulardy. Ale radšej by som si zohnal ruánsku kačku alebo pekingskú s pižmovým káčerom. A vychoval sám. Nevedia čo pýtať za tie mulardy aby 3 dňové po 2,10 eur???

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“