Kachny, husy, barbarie ...

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#61 Nový příspěvek od Leo »

Kačeny a husy jsme měli celoročně v ohradě vedle králikárny. Na spaní tam měli pod velkou králikárnou (na délku měla 4m, 1m od země byli boxy pro králíky) boudy, a na zbytku místa pod králikárnou byla nastlána sláma, aby si měli kam lehnout a nezáblo je. Krmivo přes zimu nastrouhaný brambory, řepa se šrotem, nějaký rohlík. Taky jsme právě koukali první zimu, jak popochází, jako by jim byla zima, tak se jim nastlalo. Ideál by byl asi nějaký chlívek na zimu.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Králíci a jiné domácí zvířectvo

#62 Nový příspěvek od martin z »

Ahoj chovatelé, odbočím trochu od ušáků ke kachnám. Před třemi lety jsem pořídil pár pižmovek které přes léto odchovali 2krát po patnácti kačatech což bylo fajn. Jenže loni kachna seděla dvakrát a všechna vajíčka byla planá. Zabil jsem tedy kačera a pořídil nový mladý pár. Kačer začal později na jaře pojímat nejprve starou kachnu a když ta zasedla začal se pářit i s mladou (stará stále štípala mladou) která po snůšce rovněž zasedla. Jaké ale bylo mé zklamání když pod starou kachnou byly opět jen neoplozená vajíčka. Zabil jsem tedy i starou kachnu v domění že chyba byla v ní. Bohužel u mladé kachny se stalo to samé a já už nevím co dělám špatně. Máte-li někdo s touhle pakáží zkušenosti, poraďte prosím. Díky.

Uživatelský avatar
Minik 070
Příspěvky: 499
Registrován: sob říj 10, 2015 1:02 pm
Bydliště: okres Nový Jičín

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#63 Nový příspěvek od Minik 070 »

Ahoj,pišeš že jsi koupil,nový mladý pár,jak starý byl ten kačer?nebyl moc mladý na to aby střilel ostrýma a ne slepýma? :)

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 792
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#64 Nový příspěvek od Vlasatej »

Kačer pižmovky střílí ostrejma od 8 měsíců. Mě by spíš zajímalo jak si poznal že jsou ta vejce hluchá? jakože se nic nevylíhlo, nebo opravdu neoplozená? (žádný vývoj zárodku?)

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#65 Nový příspěvek od martin z »

Minik 070: Jak starý byl v té době to fakt nevím a je pravda že když se okolo něj začala ta stará kachna z jara nakrucovat on ještě neměl zájem. Na druhou stranu bych ale nečekal že když odpojímal jednu a až potom začal s druhou že i ta bude mít všechna vajíčka neoplozená. :-/

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#66 Nový příspěvek od martin z »

Vlasatej: Nevylíhlo se nic a kromě asi čtyř vyloženě tmavých pukavců jsme většinu na pohled myslím hezky barevných vajec rozklepli a uvnitř byl čistě žloutek jako v čerstvém vajíčku. Ani to nějak nepáchlo vzhledem k tomu že jsme ji nechali sedět ještě o dost déle. Uvidíme jestli začnou letos ještě jednou ale je to už naposledy pokud zase nic nebude lámu nad tím hůl.

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#67 Nový příspěvek od martin z »

Vlasatej: Když píšeš že je plodnej od osmi měsíců znamená to že dřív nemá zájem nebo že se pojímá ale ještě je opravdu neplodnej???

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#68 Nový příspěvek od martin z »

Když se jedná o kachnu pižmovou neboli pižmovku jaké to má ještě poddruhy píše se o Barbariích a co je ještě, respektive jsou různé poddruhy schopni mít spolu plodné potomstvo. Nemůže se stát že pár který vzhledem evidentně k sobě patří bude jiný právě poddruhem a nebude moct dojít k oplození. Přijde mi to ale jako nesmysl když jinde někdo míchá různé druhy ze kterých vyrostou sice třeba neplodné kusy (mulardi) ale jde to.

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 792
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#69 Nový příspěvek od Vlasatej »

tak to se přiznám že netuším, jestli pojímá i když je nedospělej. Ale vzhledem k tomu, že se mezi sebou pojímá i kačena s kačenou a třeba i husa s husou ( jako v ženským kriminále :smich: ) tak bych řekl že pojímat bude.
V kachně to asi nebude, snesla vejce, sedla a nic. Má ta kačka vyškubaný peří za krkem od zobáku kačera? Fakt se mu to povedlo?
Jinak u mě kačeny zasedly teprve teď.

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#70 Nový příspěvek od martin z »

Zdálo se že se mu dařilo i když u kačera jsem ještě neviděl že by z kachny spadl jako králík až u tohodle.

Uživatelský avatar
Minik 070
Příspěvky: 499
Registrován: sob říj 10, 2015 1:02 pm
Bydliště: okres Nový Jičín

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#71 Nový příspěvek od Minik 070 »

Taky hodně zaleží na tom jestli mela kachna klid na hnizdění,a nerušil ji nejaký potkanek či miši,a nemaš u kačen slepice?pokud ano slepice snašejí vetšinou s kačenama (aspon u mě)-proto je mam odelene aspon od začatku snašky až po lihnuti.
Že Husa skače po huse je uplne normální,naznačují tím houserovi že jsou připraveni na páření.
Kačer muže skakat na kačenu i když má třeba jen 4 měsíce,ale nic stoho nebude,nemá dotvořené sperma,je to to sáme když skačou po sobě jehnata.

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#72 Nový příspěvek od martin z »

No tak jestli je to takhle tak je dost pravděpodobný že byl ještě nezralej, teď odpočívají ale doufám že brzo začnou na druhý pokus. Je přeci jen už dost vysoký datum.

sim111
Příspěvky: 473
Registrován: pát dub 03, 2015 1:42 pm
Bydliště: Trnava

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#73 Nový příspěvek od sim111 »

Ja mám teraz prvý rok 11 pižmových kačíc tak som zvedavý čo s toho bude. :) Vy ich krmite alebo nechávate iba toľko koľko chcú žrať samé? Díki za odpoveď.

Uživatelský avatar
Minik 070
Příspěvky: 499
Registrován: sob říj 10, 2015 1:02 pm
Bydliště: okres Nový Jičín

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#74 Nový příspěvek od Minik 070 »

Ahoj,je to ten nejlepší zpusob,Rybník+suchý chlív+michanice + vyběh(zatravněný)= Štastná kachna
Tím dokrmováním si myslel co ?Jakože šišky rvát do krku?

sim111
Příspěvky: 473
Registrován: pát dub 03, 2015 1:42 pm
Bydliště: Trnava

Re: Kachny, husy, barbarie ...

#75 Nový příspěvek od sim111 »

Rvať do krku kukuricu u nás by ťa starší ľudia vysmiali ked im povieš, že netreba krmiť.

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“