Chov skotu - všeobecná diskuze

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
wlcoun
Příspěvky: 468
Registrován: stř pro 02, 2009 7:50 pm
Bydliště: Lovosice

Re: Chov skotu - všeobecná diskuze

#1216 Nový příspěvek od wlcoun »

Než jsem udělal kryté krmiště, tak jsem je krmil venku. Seno mohlo být promečené a žraly to možná líp než suché. Ale krmil jsem každý den jenom tolik co sežraly. Za pár dní by to asi začlo plesnivět. Na youtube jsou videa z Kanady . Tam mají rozestavěný balíky venku po pastvinách a čas od času přesunují ohradník. Ztráty jsou, ale určitě vyšší, je to víc zdevastovaný, ale tam to asi neřeší - příští rok se s ,,krmištěm'' přesunou 0 100ha dál :smich:
Nebo nechají na polích kukuřici a v zimě tam jenom naženou stádo....
https://www.youtube.com/watch?v=malaiJCBrwo
https://www.youtube.com/watch?v=AhmSg7kqRBk

wlcoun
Příspěvky: 468
Registrován: stř pro 02, 2009 7:50 pm
Bydliště: Lovosice

Re: Chov skotu - všeobecná diskuze

#1217 Nový příspěvek od wlcoun »

A takhle se přikrmuje řepou :) https://www.youtube.com/watch?v=SmibHMlKpiw ,bych se bál, že se přežerou :smich:

wlcoun
Příspěvky: 468
Registrován: stř pro 02, 2009 7:50 pm
Bydliště: Lovosice

Re: Chov skotu - všeobecná diskuze

#1218 Nový příspěvek od wlcoun »

Tak tohle je už jenom fabrika na maso :nene: https://www.youtube.com/watch?v=FsQgzFUU4B4

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Chov skotu - všeobecná diskuze

#1219 Nový příspěvek od sadlicko »

Vedra píše:Asi mají sakra hlad když sežerou i to podupané na zemi.
.
pravděpodobně se balík musí rozvinout po větší ploše, aby to sežraly dřív, než to zašlapou. Taky nezašlapujou do bláta kolem krmelce.
Zkusil jsem to a není to tak strašný jak by se zdálo. Teď ale zrovna mrzne a neprší..

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Chov skotu - všeobecná diskuze

#1220 Nový příspěvek od Matúš »

Ja som takto prikrmoval jahňatá trávou v lete. Nakosil som, doviezol a rozsypal som to do pásika po pastvine. Zožrali vždy takmer do čista. Nesmeli však mať krmivo viac ako 2-3x po sebe na tom istom mieste, vždy tam pár stoniek nechali, tie začali hniť a už nechávali viac.
Inak u nejakého poliaka, ktorý robí vlogy pri Angusoch som videl, že dá balík každý raz na iné miesto na pastvinu a takto ju obnovuje.

Uživatelský avatar
Sedlák
Příspěvky: 1133
Registrován: sob bře 10, 2012 3:07 pm
Bydliště: Krnov

Re: Chov skotu - všeobecná diskuze

#1221 Nový příspěvek od Sedlák »

jj je to tak nejlepší, my v práci krmíme tak že senáž nakládáme z jámy na staré plaťáky np25 a ty pak vozíme na pastvinu a necháme je tam a jak ho sežerou tak zase na jámu a naplnit , no a postupně se ty plaťáky stěhujou okolo , nebo se vozí třeba chvilu u jednoho vjezdu na pastvinu , pak zase je dáváme k druhému a furt dokola 8)
Zetor 6911 (1980)
Vlek 3,5T

santacek
Příspěvky: 137
Registrován: stř srp 29, 2007 6:16 am
Bydliště: Nove Mesto na Morave

Re: Chov skotu - všeobecná diskuze

#1222 Nový příspěvek od santacek »

Cau,potreboval bych radu.
Mam dve kravy(charolais) po prvnim teleni.
Jedna se otelila asi pred 2 mesici vse v poradku(ma jalovicku).
Druha se otelila pred 14dni(ma bycka).
Po oteleni o tele nezajem,vubec nic.
Po uvazeni a svazani zadnich noh,aby nekopala tak se to da(aspon se tele napije).
Ted mu davam i z flasky,protoze krava ma asi malo mleka.
Moje otazka je spis na to,zda ma cenu nechavat kravu na dalsi oteleni(byla to jalovice,zda se to priste zmeni).
Porod probehl uplne v poradku,otelila se sama,bez jakekoli pomoci.
Jen o tele proste nejevi zajem.
Dik za odpoved a rady.

jakubTN
Příspěvky: 141
Registrován: pát říj 07, 2011 8:34 am
Bydliště: Trenčín

Re: Chov skotu - všeobecná diskuze

#1223 Nový příspěvek od jakubTN »

No skúsim ti dať trochu vlastných skúseností u jalovic sa stáva že vplyvom stresu z pôrodu sa o tela proste nestará to sa už nemusi pri ďalšom pôrode opakovať. Smola je že charolais je top medzi napichu matkami posilňovanie rastovych schopností vytažnosti masa ide ruka v ruke z horsimy materskými vlasnostami jak to že sa nestará tak málo mlieka.mam okolo 100 matiek v slachtitelskom chove tak som bohaty na skúsenosti z problemami neviem aku maju kondicu tvoj kravy ale po oteleny musi Charolak ZRAT KVALITU sa mi nezdá že pre dvoj týždňové tela by mala málo skôr či jej nekradne to druhé tela ak potrebuješ poradiť viac kľudne napíš SZ.

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Chov skotu - všeobecná diskuze

#1224 Nový příspěvek od adam »

Loni jsem měl u jedné jalovice stejný problém, vůbec ho nevzala, ale nechal jsem si jí, tak uvidím letos...
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Chov skotu - všeobecná diskuze

#1225 Nový příspěvek od sadlicko »

jak dlouho se nechavaji mulcove zabrany (krouzky proti sani mleka)?
staci treba mesic, nebo uz naporad?
asi jak u ktery, co...?

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Chov skotu - všeobecná diskuze

#1226 Nový příspěvek od Vedra »

Vyzkoušel jsem všechny druhy mulcových zábran na českém trhu a všechny jsou k ničemu. Buď je rozlámou nebo se je naučí překonávat.

Jediné co mi dlouhodobě fungovalo je ohlávka s přišroubovaným gumovým pásem. jako tady https://farm5.staticflickr.com/4208/356 ... 56ae_b.jpg

Já jsem tam ještě udělal dvě díry naproti nozdrám. Po čtvrt roce jsem to sundal a vypadá že to bude dobré. Gumový pás musí být neohebný-šachetní.

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: Chov skotu - všeobecná diskuze

#1227 Nový příspěvek od sadlicko »

mam nějaký plastový z číny asi za dolar a dobrý.. Akorát jim to namrzá.

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Chov skotu - všeobecná diskuze

#1228 Nový příspěvek od tomous »

Tak se nám to začíná pomalu tetelit.https://postimg.cc/image/6scis1ri3/

Uživatelský avatar
Juro123
Příspěvky: 125
Registrován: stř lis 24, 2010 3:23 pm
Bydliště: okolie PE

Re: Chov skotu - všeobecná diskuze

#1229 Nový příspěvek od Juro123 »

čaute páni.. Mal by som na vás takúto otázku : vlani sme robili senáž bez konzervantov , ale balíky sa nám dosť kazia/ na jeseň len miestami-hlavne ako sú na sebe položené,teraz na jar sú už skoro celé nanič/. Mohol by si mi povedať kde asi robím chybu pri nasledovnom postupe: lisujeme lisom s variabilnou komorou , viažeme špagátom a 2x ovíjame do fólie. Konzervanty nepoužívame, lisujeme zavädnutú lúčnu trávu aj lucerku.

Ďakujem za odpoveď.

trago105
Příspěvky: 759
Registrován: čtv pro 18, 2008 11:43 pm
Bydliště: Pardubicko

Re: Chov skotu - všeobecná diskuze

#1230 Nový příspěvek od trago105 »

senáž lisuju zatím unibalem, trochu ho mám upravenej takže lisuje líp. konzervanty taky nedávám. balím 750 folii. lisuju spíš sušší senáž, ale kvůli počasí občas i hodně mokrou a teď krmim hodně suchou, přeschlo mě to, takže spíš vlhký seno zabalený ve folii. Když rozbaluju balík kde je plesnivej flek tak se kouknu skrz plachtu naproti světlu a v 95% je ve folii díra, občas propíchnutá od stýbla ale hlavně kočky a ptáci. jinak nemám problém

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“