Chov Krůt

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fox159
Příspěvky: 1658
Registrován: ned pro 06, 2009 11:41 pm
Bydliště: Hejnice okr Liberec

Chov Krůt

#1 Nový příspěvek od fox159 »

Zdarec. Mam prozbu chtěly by sme chovat krůty, ale hodně známích nás od toho odrazujou, že prej jsou hodně náchylný na nemoci atd. Nemáte tady někdo nějaké skušenosti typy,triky,rady a jine. Díky za jakoukoli radu či info s pozdravem Foxovy
Kladivo je dobrá věc, ale palice je palice!!

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Chov Krůt

#2 Nový příspěvek od tibik »

ked sú malé nesmú zmoknúť a ani sa dostať do žihľavy a ja som im daval do vody nejaký prášok od veterinara len sa nepametám už čo to bolo ale sa my zdá že voda z neho zmodrala .

Uživatelský avatar
DOOM
Příspěvky: 694
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Chov Krůt

#3 Nový příspěvek od DOOM »

ja sem kruty choval bral jsem vždy radši trochu větši a starši jinak když byli male tak je fakt že když pršelo tak byli zavřene až vyrostli tak v pohodě jinak davej kopřivy
jinak klidně chovej

Uživatelský avatar
fox159
Příspěvky: 1658
Registrován: ned pro 06, 2009 11:41 pm
Bydliště: Hejnice okr Liberec

Re: Chov Krůt

#4 Nový příspěvek od fox159 »

Tak že tedy sehnat starší. A asi jak starý?
Kladivo je dobrá věc, ale palice je palice!!

Uživatelský avatar
DOOM
Příspěvky: 694
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Chov Krůt

#5 Nový příspěvek od DOOM »

ty ja nevim jak už to prodavali ale asi vic jak měsic měli fakt už si nepatuju to se domluviš tam kde budeš kupovat taky zaleži na ceně čim starši tak je dražši ale to je jasne

Uživatelský avatar
lefthandgun
Příspěvky: 88
Registrován: pát bře 16, 2012 8:58 am
Bydliště: Brněnsko

Re: Chov Krůt

#6 Nový příspěvek od lefthandgun »

Dobrý den, chystám se na chov české krůty, doposud jsem měl jen brojlery. Chci se zeptat čím je nejlepší krmit? Brojlery jsem krmil bramborama, řepou, kopřivama a trochou kukuřice, dále tráva hmyz co si samy vyhrabali.
Když něco rozeberem, tak jenom autogenem...

Kapo
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 18, 2011 7:25 pm
Bydliště: Myjafsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov Krůt

#7 Nový příspěvek od Kapo »

Tie biele brojlery z veľkochovov by som teda nechcel. Náchylné na prechladnutie aj na vodu.

Ale bral by som staré tradičné plemeno, aj keď dorastá na menšiu velkosť. Skúsil by som objenať tu: http://www.zoo.kpr.eu/sk/morka-standardna-bronzova/

Majú aj násadové vajcia aj kuriatka.
Morka štandardná bronzová Charakteristika plemena:

Štandardné morky sú ideálnym plemenom pre malochovy, kde je ideálny spôsob chovu formou pastvy vo väčších zatrávnených výbehoch. Pri chove vo výbehoch si množstvo potravy nájdu samé, a stačí ich len na noc trochu dokrmovať obilím. S minimálnymi nákladmi sa tak dá vyprodukovať kvalitné domáce morčacie mäso. Morky sú dobré kvočky a starostlivé matky.
V3S S3 HR3001, Bielorus EO 2621, Gaz 69, PK26, Patrol GR, MT365, HDJ80...
http://www.4x4nazory.sk

Uživatelský avatar
lefthandgun
Příspěvky: 88
Registrován: pát bře 16, 2012 8:58 am
Bydliště: Brněnsko

Re: Chov Krůt

#8 Nový příspěvek od lefthandgun »

Brojlerové krůty nechci. Nevím jaký je rozdíl mezi krůtou standartní a krůtou českou divoce zbravenou, ale chci češku. Jak krmit? Lze nahradit ječmen bramborem, mícháte kukuřici s pšenicí, berou Vám hrach?
Když něco rozeberem, tak jenom autogenem...

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov Krůt

#9 Nový příspěvek od serpenton »

Koukán že o krůtác jsou tu hned 2 vlákna, ale nějak to v nich nežije :-/
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

Uživatelský avatar
Ales.
Příspěvky: 708
Registrován: pon lis 08, 2010 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Chov Krůt

#10 Nový příspěvek od Ales. »

Já jsem pořídil bronzovky a jsem zatím spokojenej. Mam kmen 1.2 a od první krůty mam 16 14-ti denních krů'ťat. Od druhý se budou líhnout nějak teď o víkendu, sedí na 18 vejcích, ta minulá seděla na 16 a vylíhlo se vše. Sem zvědav i na růst a na zmasilost. Původně jsem doufal v deset mladejch a už jich mam víc, co bude nad 20 asi zkusim prodat. Ono kdyby jich bylo třeba 30 tak nevim kolik by to potřebovalo šrotu, abych to vykrmil.
Všechno je pudová záležitost - buď to pude nebo to nepude ...

Uživatelský avatar
lefthandgun
Příspěvky: 88
Registrován: pát bře 16, 2012 8:58 am
Bydliště: Brněnsko

Re: Chov Krůt

#11 Nový příspěvek od lefthandgun »

Mám je taky a moc šrotu nespotřebuješ. Raději zasej do zahrady vojtěšku a nařezej jim to. A nebo pokud máš velký výběh tak stačí pastva a celá pšenice. Jsou nenáročný. Mám také kmen 1 a 2, příští týden by se měli klukat (mám 13+8 pod kvočnou a 18 v líhni). U tak malých krůťat si krom teploty hlídej i kokcidiozu a černohlavost. Chce to preventivne odčervit levamisolem a mít pořád suchou podestýlku. Jsou hodně náchylný. Na zmasilost ti můžu říct jen to, že mám u krocanů okolo 15 kg živé váhy. Pokud mají víc, tak je to jen sádlo (škvarky se dají také udělat spolu s kůží). Ideální porážet na Vánoce v 7 měsících (nejpozději v 9, pak už vůbec nerostou)
Když něco rozeberem, tak jenom autogenem...

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Chov Krůt

#12 Nový příspěvek od Cobrow »

lefthandgun píše:Brojlerové krůty nechci. Nevím jaký je rozdíl mezi krůtou standartní a krůtou českou divoce zbravenou, ale chci češku. Jak krmit? Lze nahradit ječmen bramborem, mícháte kukuřici s pšenicí, berou Vám hrach?
Člověče, myslím , že česká krůta snad ani neexistuje... ;-) , Divoce zbarvená (bronzová) snad pochází z úplně jinýho kontinentu....

Uživatelský avatar
lefthandgun
Příspěvky: 88
Registrován: pát bře 16, 2012 8:58 am
Bydliště: Brněnsko

Re: Chov Krůt

#13 Nový příspěvek od lefthandgun »

Ale existuje. Krůty se na našem území chovají už pomale 600 let, ikdyž jsou původem ze střední Ameriky. Letos mám 14 a 3 kuřara, plus 2 se klubou.
Obrázek
Když něco rozeberem, tak jenom autogenem...

Uživatelský avatar
Ales.
Příspěvky: 708
Registrován: pon lis 08, 2010 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Chov Krůt

#14 Nový příspěvek od Ales. »

No já mám zatím 29 krůťat od dvou krůt, plus ve stodole 50 kuřat (30 brojlerů, 20 nosnejch) starejch cca 3 týdny. Krůťata mam pod krůtama. sem zvědav jak to dopadne.
Všechno je pudová záležitost - buď to pude nebo to nepude ...

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Chov Krůt

#15 Nový příspěvek od Cobrow »

lefthandgun píše:Ale existuje. Krůty se na našem území chovají už pomale 600 let, ikdyž jsou původem ze střední Ameriky. Letos mám 14 a 3 kuřara, plus 2 se klubou.
Obrázek
Tak je to pravda !!! Někdo předběhl Kolumba....

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“