Chov Krůt

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ales.
Příspěvky: 708
Registrován: pon lis 08, 2010 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Chov Krůt

#16 Nový příspěvek od Ales. »

Mě jich nakonec zůstalo 28, ale i to je až dost. Od jedné krůty jsou už asi 2 měsíce staré. Zatim to je docela sranda. Dal jsem je ve 14 dnech do výběhu s krocanem a on je vodí jako krůta i si pod něj lezou. Je to komický. Jen mi štve jak lítaj. ve třech týdnech suverénně a po ostříhání jednoho křídla se musí za cca 14-21 dní stříhat znovu, strašně rychle jim to dorůstá. A je docela záhul jich ostříhat 28. Normálně je pouštim ven a vše ok, žádnou velkou choulostivost sem u nich zatím nenašel.
Všechno je pudová záležitost - buď to pude nebo to nepude ...

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Chov Krůt

#17 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahoj Aleši, jak ti dopadl ten loňský krůto/chovný rok? Moje paní má v plánu přesně toto zkusit.

Rado
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
Ales.
Příspěvky: 708
Registrován: pon lis 08, 2010 1:11 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Chov Krůt

#18 Nový příspěvek od Ales. »

No dopadl dobře, moc toho nesežerou a maso mají chutné. Měl jsem dvěchovné krůty a do zabití přežilo asi 25 krůt. Problém je ta černohlavost. A já po dost velkym experimentování došel k tomu, že ty léčiva jsem dával do vody při nějkym spatřenym příznaku všem. koupil jsem je u veterináře a chce to je mít dopředu. Krmil jsem doma šrotovaný obilí hlavně pšenice ječmen kukuřice. brambory mi nežrali ikdyž by se to asi naučili. Ale mě to nevadilo ono prase jich zdělá že je ještě kupujem. Osobně bych si je nechal, ale létalo to k sousedum a ty s tim měli velkej problém a za to mi to nestálo. Tak sem chovný prodal. Jinak z první snůšky (ty už by měli být vylíhlí) to chce krůty zabíjet tak září až říjen a krocany v lednu. Rostou dlouho, ale maso z prsou je podobné jak z brojlerů (bílé), ale šťavnatější, dělali jsme řizky a různé směsi. Stehna jsme většinou pekli zvlášť. Zbytek (skelet) je supr na polévku je z nich fakt dobrá a to doma jíme polévky jen málo a ze slepice staré vůbec to zakopem. Někdo u nich dělá tzv kloubkování (po vylíhnutí se odstřihne část křídla), já to nedělal to se optejte u veterináře. Až na to lítání super
Všechno je pudová záležitost - buď to pude nebo to nepude ...

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Chov Krůt

#19 Nový příspěvek od kuligrado »

Dám info dál-doma. My máme třetím rokem brojlerové krůty, brali jsme teď nechcu kecat asi 8mi nebo 10ti týdenní. Každoročně 6kousků v mrňavém výběhu. Zatím bez úhynů (klepu hlavou o futra = dřevo na dřevo). Teď je přeučuju na kopřivovou směsku (nakrouhané kopřivy + granule + kukuřičný šrot + neco zrna - míchanina, ptž ještě nemám našrotováno do zásoby). Brambory jim moc nejely ani v dřívějších letech. No a moje paní je chtěla vyzkoušet na rok odchovat z vajíčka. Tak jak máme ty brojlery - taky žádné extra fučení do prdele aby to bylo zítra hotové, tak jestli dovezu ty 8mi týdenní v půlce dubna a loni se zabíjely v listopadě, tak byly cca 9ti měsíční. Krůty měly v živém myslím 13kg a krocani cca 16kg.
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Chov Krůt

#20 Nový příspěvek od mastnacek »

Japak vam dupou kruty? Poridil jsem 1+3 bronzovy. Ostrihal jsem jim letky na jednom kridle aby neulitli hned jak je pustim.

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Chov Krůt

#21 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahoj, nakonec se bronzáci nekonali a máme zase hybridy. Jsou rok od roku blbější (saspoň mi to tak přijde) a holky už snášejí, ale nějak není čas je zaříznout... Jinak máme nasazenou kvočnu a každým dnem jsou očekávány kuřátka :).
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“