Slepice

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Slepice

#916 Nový příspěvek od ibanez5 »

Oco,čím mladší slepice dáš do hejna,tak budou akorát delší dobu dostávat sodu... Pokud dáš do hejna slepice,které už se nechají obskočit kohoutem,tak to budou zvládat líp,ale pořád bude platit hierarchie starších slepic...
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Slepice

#917 Nový příspěvek od vašík »

Když přivezeme nové slepice tak je dáváme večer do kurníku mají tam dost místa a venku taky se mají kde schovat.Některá pochopí docela rychle že má večer vlést do kurníku (slušovická buňka) ale některým to trvá i týden. Nové slepice bych bral před snáškou abych je nemusel dlouho krmit. :smich:

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Slepice

#918 Nový příspěvek od Pavel »

pomaha vonavka vecer das vsechny na kurnik a co nejvic smradlavou vonavkou vsechny sni polejes

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Slepice

#919 Nový příspěvek od imaginaro »

To fakt?
I když mají mlady jinou barvu než stary?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Slepice

#920 Nový příspěvek od oco13 »

Díky - voňavku skúsim, už som skúšal ocot ale moc to nezabralo a jedna dostáva stále bitku, že sa bojí vyliezť z kurína. :-/
Inak neviem kde som k tým kur.ám prišiel ale na svojom dvore vymlátia aj mačky a dokonca aj jazvečíka. :shock:

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Slepice

#921 Nový příspěvek od Killer Koly »

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-li ... .seznam.cz
zajimalo by me, kde jsou aktivisti za prava zvirat. to bylo kriku, kdyz zakazovali chov v klecich... a vrazdeni zdravych slepic jim nevadi? navic otrava CO2 vubec neni tak humanni, jak se porad pise, je to fakt hnusna smrt
taky me zarazi, kolik se na tom podilelo hasicu, to jako nemaji nic lepsoho na praci? a nemaji spis zivoty (a hodnoty) zachranovat? i ty slepici?
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Franta67
Příspěvky: 48
Registrován: pon lis 28, 2022 7:50 pm
Bydliště: Č. Těšín

Re: Slepice

#922 Nový příspěvek od Franta67 »

Jen pro upřesnění CO2 se neotrávíš - máš ho například v pivu :) jedovatý je CO a zabíjí bezbolestně - zkušenosti z práce.
Ale jinak ten humbuk kolem slepic neuznávám…teď jsem četl, že zjistili nějakou nákazu u ryb. Tak že by jsme vytloukli i rybky? Je to masakr.

fikejz
Příspěvky: 5988
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Slepice

#923 Nový příspěvek od fikejz »

V článku se píše o oxidu uhličitém tj o CO₂. Jestli to tak je i ve skutečnosti, nebo to domotal novinář :-/
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Slepice

#924 Nový příspěvek od imaginaro »

Není náhodou oxid uhličitý CO4? CO2 je oxid uhličnatý. Článek jsem nečetl(jsem na mobilu a spěchám), já jen tak.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Slepice

#925 Nový příspěvek od Killer Koly »

to myslis jako vtip??
oxid uhlicity je O=C=O, jedna se o dvojne vazby. oxid uhličnatý vazne neexistuje. a nedokazu si predstavit, jak vyrobit CO4, chemicky to snad ani nejde. existuje ale metan, ten ma vzorec CH4, tak sis to asi popletl.
mimochodem, ty slepice se opravdu travi oxidem uhlicitym a ten je vazne ve vyssich koncentacich jedovaty. vytesnuje totiz kyslik a vzhledem k jeho stabilite se neda dychat. to, ze je nejedovaty v pivu, znamena jen to, ze v zaludku nam nic neudela. zkuste si dat igelitovy pytlik na halvu a uvidite, jak je CO2 nejedovaty :smich:
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Sadra17
Příspěvky: 6078
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Slepice

#926 Nový příspěvek od Sadra17 »

řekl bych že novinář ví prd co používaji http://www.oxiduhelnaty.cz/co-je-oxid-uhelnaty/
malej traktorista v malým traktoru

fikejz
Příspěvky: 5988
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Slepice

#927 Nový příspěvek od fikejz »

No a teď si vem, že takhle ̶ ̶o̶d̶p̶o̶r̶n̶ě̶ ̶ odborně píše o všem :smich: A lidi tomu věří a ještě se tím navíc i řídí!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Slepice

#928 Nový příspěvek od Vedra »

Rozdíl bude v tom, že CO má biochemickou interakci s hemoglobinem, váže se na něj lépe než kyslík. Proto se předpokládám označuje jako jedovatý.

Dýchat se samozřejmě nedá ani jedno. Příznaky otravy CO jsou bolesti hlavy, pocity jako při chřipce. Proto je to tak nebezpečné protože doma často lidi zalezou do postele s tím, že na ně něco leze a je vymalováno.

Vysokou koncentraci CO2 tělo pozná (paradoxně nepozná nízkou koncentraci kyslíku) a mimo jiné se projeví pocity dušení takže člověk jde na čerstvý vzduch.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Slepice

#929 Nový příspěvek od vitex »

..ný,natý,itý,ičitý,ičný,ečný,ový,istý,ičelý.Nějakej problém? :smich:

fikejz
Příspěvky: 5988
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Slepice

#930 Nový příspěvek od fikejz »

8)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“