Elektrický Ohradník, Oplotok.

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
v2000m
Příspěvky: 507
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:27 am
Bydliště: Pelhřimovsko
Kontaktovat uživatele:

Elektrický ohradník

#1 Nový příspěvek od v2000m »

Prosím pište zkušenosti s ohradníkama, především pro ovce, jaký zdroj, kolik drátů, jak daleko od sebe. ohradníkové sítě někdo používáte???

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: Elektrický ohradník

#2 Nový příspěvek od _luky_ »

To už jsme tu někde řešili. Mám sítě - perfektní pro mobilní ohrady, při sekání nedopasků se dají pryč a nepřekáží. Pevné ohrady z drátů - 3 dráty, taky lze. Zdroj tak silný, jak jen je to možné. Ovce jsou tvrdohlavý a mají dobrou izolaci přes vlnu.

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektrický ohradník

#3 Nový příspěvek od jirka_holub »

Kone
- zdroj Minotor
http://www.kamir.cz/d5-cz-elektricky-oh ... okou-zver)
Bezi uz tri roky,zapinane na cely den, v noci vypnuty.
Ohrady jsou z plastovych sloupku 150cm, v rozich drevene kuly s izolatory. Tri pasky sire 2cm. ( Silnejsi pasky jsou k nicemu, pod snehem i vetrem se vice provesuji atd. )

Ovce
elektriku nepouzivame, mame dratene ovci uzlikove pletivo 120cm ( cena cca 19kc/m), sloupky jsou zatlucene zelezne trubky.
http://www.e-pletivo.cz/inshop/lesni-pl ... i-pletiva/[id-ovci3]-ovci-uzlikove-pletivo-120cm.html
Elektriku nechci protoze kolem chodi i pejskari a nechci aby tam cizi pes vbehl. Take bych se o to musel vic starat nez o pletivo (sekani pod vodici).
Site by vysly moc draho (45 kc/m)atd.. proste v mych podminkach ( velke ohrady ) se mi to nehodi. Ale pro mensi ohrady, ktere se premistuji to je vhodne ( pletivo premistovat fakt nejde).

Uživatelský avatar
v2000m
Příspěvky: 507
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:27 am
Bydliště: Pelhřimovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrický ohradník

#4 Nový příspěvek od v2000m »

Ahoj Jirko,
ohradu z pletiva mám, 200m pletiva ale nejvic me štve jak tim prostrkujou hlavy, protoze za plotem je to vždycky lepší...
Přemýšlím o té síti aby to bylo lehko přendavatelné a nemusel jsem sekat takove hlody co nejdou traktorem...

Uživatelský avatar
Jan.F
Příspěvky: 340
Registrován: pon zář 07, 2009 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektrický ohradník

#5 Nový příspěvek od Jan.F »

Kolik voltů bývá v takovém ohradníku? že občas bývá vidět jak přeskakuje proud mezi drátem a hřebíkem/šroubem v kůlu.

Ve vesnici má někdo krávy a ovce v jednom společném výběhu podél řeky. a používá drátový el.ohradník. 3.dráty a mladé ovce ty dráty normálně podcházely ty trochu větší spíš přeskakovaly ten nejnišší. (než vyrostly).

Ale jsou zvyklý na krávy a tak nikam neutíkaly (ochutnaly trávu za ohradníkem a šly zase zpátky).

kam se hnou krávy tam jdou i ovce. to je vždycky hezkej pohled 8)
Pomožte zachránit tisíce lidských životů, objevit dosud neznámé prvky, či dokonce nalézt mimozemskou civilizaci..
A to vše jen s použitim vašeho PC
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrický ohradník

#6 Nový příspěvek od tomasberry »

je to tak kolem 10 000V ty lepší, já mám taky ten minotor z kamíru a je dobrej, mám v tom koně a kozy a v poho.

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektrický ohradník

#7 Nový příspěvek od jirka_holub »

Jan.F píše:Kolik voltů bývá v takovém ohradníku? že občas bývá vidět jak přeskakuje proud mezi drátem a hřebíkem/šroubem v kůlu.
Myslim ze tam je 5-10tisic voltu.
Kdyz to podrusta vysokou travou tak tam jsou svody a klesa to, ale na to moc nedbam. Kone jsou uz nauceny, parkrat si cuchli a maji z pasky respekt. Kdyz to zapomenu pustit ( treba i tyden), tak vydrzej na te louce a pasku netestujou. Ja uz si take davam poradne bacha :ano: .

Vetsi starosti nez svody v trabe mi delaji ruzne spoje, at uz spojovaci sponou nebo uzlem apod.
V tech spojich jsou ty dratecky kousek od sebe a preskakuji tam jiskry a tim se ty dratky utavi a spojeni se pak prerusi.
Nekolikrat za rok ( a vzdy pri delani nove ohradu) to obejdu se zkouseckou ( prodavaji ji tam kde ty ohradniky, je to takova krabicka s deseti doutnavkami ) a testuju jake je tam napeti a zda to neni nekde prerusene.
Take se snazim vychytat ty spoje, at to nikde nestrili.

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektrický ohradník

#8 Nový příspěvek od jirka_holub »

v2000m píše:ale nejvic me štve jak tim prostrkujou hlavy, protoze za plotem je to vždycky lepší...
......
No to nam delaji take, alespon je ale zvnejsku kolem pletiva pulmetrova vyzrana cesticka. Pekne se po ni chodi 8)
Blbe ale je, ze si tim prostrkovanim hlavy nekdy servou ty plastove usni znamky...a to je pak zase otrava s objednavkou duplikatu atd..

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Elektrický ohradník

#9 Nový příspěvek od honzauta »

Mám pletivo i ohradník. Pletivo potvory vytahují až podlezou, tak jim tam dávám ještě jeden špagát ohradníku před pletivo a je klid. Jinak na ohradník používám 3 provázky na 1,1 m velkých kolících, zdroj má napětí 11 kV a vybíjecí energi 4,5 J, ovce, jehňata i psi mají z něho dostatečný respekt. Napájení je z baterie, koupený v Polsku.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Elektrický ohradník

#10 Nový příspěvek od honzauta »

Mám pletivo i ohradník. Pletivo potvory vytahují až podlezou, tak jim tam dávám ještě jeden špagát ohradníku před pletivo a je klid. Jinak na ohradník používám 3 provázky na 1,1 m velkých kolících, zdroj má napětí 11 kV a vybíjecí energi 4,5 J, ovce, jehňata i psi mají z něho dostatečný respekt. Napájení je z baterie, koupený v Polsku.

citroensofer
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 07, 2010 12:00 am

Re: Elektrický ohradník

#11 Nový příspěvek od citroensofer »

Moje zkušenost-dělal jsem s otcem po několik let dřevěný ohradník,desky 4x1,5m a dřevěný kůly.Nadřeli sme se jak sviňa,měli jsme +-40 ovcí a potom samo že mladý.Ať byla tráva sebelepší,beran chtěl vždy tu za plotem.Jak si usmyslel-tak udělal.Taky mu chutnala jetelina na jezeďáckým a udělal si pro sebe své družky díru kde zrovna potřeboval.Byli jsme z toho na prášky.Pokuty vod jezeďáků,nebo když sklidily zahrádku někomu v ulici.Sousedským vztahům to moc nepomáhalo.
Jednou nám kamoš přinesl el.ohradník ať to prý zkusíme,když to zastavý krávu tak proč né ovce.Otec měl záchvat smíchu a šem mu ukázat jaký hradby jim děláme a beran nám z toho potom dělal zátop do krbu.Na ten dřevěnej ohradník jsme teda natáhli drát 120 cm vysoko a 5x nad sebou a sledovali ,,Kájínka" jak jsme toho hajzla beranskýho pojmenovali.
Blbeček machrovsky zase přišel k ohradě že si votevře kde potřebuje a dostal takovou prdu do ucha že se pochcal.Pak ještě asi dvakrát do rypáku jak k tomu čuchal a už k tomu blíž jak metr nepřišel.Skrátím to-dneska jim stačí natáhnout 1x obyčejnej špagát co se s ním vážou balíky slámy a půl metru za ním může být pozlacenej jetel a nevšimnou si ho.

skins125
Příspěvky: 481
Registrován: pát led 20, 2012 7:59 pm
Bydliště: Trenčín

Elektrický Ohradník, Oplotok.

#12 Nový příspěvek od skins125 »

Ahoj všetci, chcel by som poradiť.
Na jar by som chcel kúpiť elektrický ohradník pre dobytok, a chcel by som oplotiť tak 4 hektáre.
Chcel by som vedieť aký ohradník na to vybrať, a vlastne všetko okolo toho.
Budem tam chovať tak do 5 kusov dobytku. :)
8)
Zetor 25 - 4011
Zetor 25 - 6718
Class Colombus - Perkins

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektrický Ohradník, Oplotok.

#13 Nový příspěvek od tibik »

ak maš blizko a netreba ti dlhe pripojenie od zdroja tak napr.http://www.vetis.eu/product_info.php?cP ... ts_id=2258
Inač v ZV. maju predajňu a tu maš ďalšie http://www.vetis.sk/mo-predajne.php

skins125
Příspěvky: 481
Registrován: pát led 20, 2012 7:59 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Elektrický Ohradník, Oplotok.

#14 Nový příspěvek od skins125 »

dakujem, a ako daleko treba od seba dávať tie palice s konzolami ? :)
Zetor 25 - 4011
Zetor 25 - 6718
Class Colombus - Perkins

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Elektrický Ohradník, Oplotok.

#15 Nový příspěvek od tibik »

ja mam od 3m do 5m ale to uz je max. vzdialenosť , idealne bolo 4m. a tri rady pásky do cca. 1,3m až 1,5m , prvý rad mam tak 25cm nad zemou a potom po 50cm nad sebou .

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“