Elektrický Ohradník, Oplotok.

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: ohradník

#61 Nový příspěvek od tomasberry »

tak to bych zvolil horní páska 20mm (ve výšce cca 140 cm) a pod to dvě lanka. obyč drát je pro koně dosti nebezpečnej, ale pokud by šlo o výběh o někalika hektarech tak bych zvolil i ten drát. a zdroj alespoň aby dával výboj 4J.

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: ohradník

#62 Nový příspěvek od antipo »

Chtěl bych se zeptat odkuď kupujete přímo zdroje na ohradník. Do teď jsem měl starší na baterku ale už mě nebaví ji pořád nabíjet a pamatovat na to a druhý problém je, že jsem zvětšil ohrady a nemůžu z toho dostat víc jak 4tis.V, na malé to dávalo 8tis.V a z toho měly ovečky už respekt ale teď z toho mají srandu. Teď jsem rozhodnutý pro síťový ale který výrobce? Líbí se mi ty od Lacme ale ta cena :( Další možnost je tady toto http://zvirata.bazos.cz/inzerat/3514366 ... 12000V.php Popřípadě od koho máte vy? Potřebuji to na ohradu kolem 5ha, 3 lanka, na ovce.
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

leskiss
Příspěvky: 1
Registrován: úte kvě 03, 2016 9:28 pm
Bydliště: Remeniny

Elektricka ohrada

#63 Nový příspěvek od leskiss »

Zdravim, chcel by som si vyrobit elektricku ohradu pre daniele/muflony. Potrebujem zapojit drôt o celkovej dlzke 4km pricom v drote bude aspon 12kV. Ohradnik kupovat nechcem, domazem si ho vyrobit, ale neviem ake suciastky zvolit. Prosim o radu. Vdaka.

Irčan
Příspěvky: 2442
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Přívod dvoulinka k eletrickému ohradníku

#64 Nový příspěvek od Irčan »

Prosím o radu jaké průřez dvoulinky na 12V k té krabičce(asi to je nejaké měnič)el.ohradníku.
Děkuju za odpovědi.

Irčan.
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Přívod dvoulinka k eletrickému ohradníku

#65 Nový příspěvek od jenicek »

Záleží na délce přívodu. Co jsem opravoval ohradníky, tak měly příkon pár Wattů.
Pokud to bude do 50m, tak v pohodě by mělo stačit 2x1,5mm2
Šlo by to i spočítat, ale musel bys změřit, kolik Ti teče proudu do měniče ohradníku.

Irčan
Příspěvky: 2442
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Elektrický Ohradník, Oplotok.

#66 Nový příspěvek od Irčan »

Děkuji za odpověď.
Na mněniču je napsané příkon 12V 0,15A.Délka přívodu osmdesát m.
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Elektrický Ohradník, Oplotok.

#67 Nový příspěvek od jenicek »

Takže pro 2x1,5mm2 to bude:
0,0117Ohm/m * 160m = 1,87Ohm
Při proudu 0,15A bude úbytek napětí 0,15*1,87=cca 0,3V , což je zanedbatelný.
Volba průřezu 1,5mm2 je tudíž voleno spíše z důvodu mechanické pevnosti a tloušťky izolace, takže když o to zakopneš, tak se to hned nepřerve a bude se ti s tím dobře pracovat a jen tak hned se to nerozpadne.

Irčan
Příspěvky: 2442
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Elektrický Ohradník, Oplotok.

#68 Nový příspěvek od Irčan »

Jeníčku děkuju za pomoc 8) .
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

maros151
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 06, 2018 9:01 pm
Bydliště: Prešov

Re: Elektrický Ohradník, Oplotok.

#69 Nový příspěvek od maros151 »

Zdravim, chcel by som sa spytat ktory z tychlo ohradnikov je lepsi pre 5 oviec na rolu s vymerom 28 arov.
https://www.agroobchod.sk/produkt/vetis-25/ alebo https://priemyselnytovar.sk/elektricke- ... 12417.html

Uživatelský avatar
Marek805805
Příspěvky: 203
Registrován: pon úno 08, 2010 1:48 pm
Bydliště: Vaniškovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrický Ohradník, Oplotok.

#70 Nový příspěvek od Marek805805 »

V podstate to máš jedno pri tak malej výmere... Pozerám že si krajan, ak chceš, mám tu jeden zdroj k ohradníku čo sa mi zvýšil, ja ho už nevyužijem....
co je doma to se počítá

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Elektrický Ohradník, Oplotok.

#71 Nový příspěvek od honzauta »

maros151-

Já bych řekl, že ani jeden. Důležitým parametrem je vybíjecí energie, ta by vzhledem k vlně ovcí měla být min 5 - 6J. Jinak jako by ohradník nebyl.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Elektrický Ohradník, Oplotok.

#72 Nový příspěvek od ladiki »

chlapi prosím o radu. Srny a zajíci se mi naučili chodit do zahrady a prakticky vše žerou. Mám představu, že bych použil elektrický ohradník a použil síť. Máte nějaký dobrý tip zhlediska cena/kvalita.

Je toto ok? Děkuju za postřehy :friends:

https://www.kamir.cz/sit-pro-elektricke ... a-oranzova

bastlir
Příspěvky: 417
Registrován: úte bře 10, 2009 11:18 am
Bydliště: Sedlčany-Benešov

Re: Elektrický Ohradník, Oplotok.

#73 Nový příspěvek od bastlir »

Ahoj, zrovna zacatkem cervence sem resil stejny problem-u nas tedy hlavne vysoka (nejhorsi sou bily kusy-vedi, ze se jim nic nestane :smich: ) na elektriku sem taky myslel (ohradnik ceka stale na opravu), jen to chtelo okamzite, takze sem koupil pachový ohradník-koncentrát ( Hagopur) dal hrebiky do lati- na to striknul penu a pak ten smrad a zatim pokoj

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“