Líheň kuřat

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Líheň kuřat

#91 Nový příspěvek od j.kubec »

Doporučuji po první tři týdny udržet vlhkost na 40-55 a pouze poslední týden a oněch 60-70 a při líhnutí to samo poskočí na cca 80-85.
Takovou mám zkušenost a odzkoušené na mnoha vejcích. Švagr si nedávno dělal legraci, že se to prý zkouší, když je téměř neomezený příjem vajec :smich: .
Od pátku v první části várky od sestřiných pekingských kaček mám 13 kousků a další 3 housata. Zbytek bude za týden, to odhaduji na 20-40kousků.
No a jelikož to docela již jde, tak si stavím ještě jednu menší líheň, kam bych rád dal 150-200 vajíček. Potřebuji nasadit slepičí asi 60 vajec a již čeká dalších asi 70 kačtích a 5 husích. Až to postavím dám foto. Bude to nízkonákladová líheň s odhadovaným nákladem do 1t a toho co dům dá. Používám na stěny sílu 50 polystyrénu.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Líheň kuřat

#92 Nový příspěvek od imaginaro »

PAK HOĎ FOTO ;-) 8)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Líheň kuřat

#93 Nový příspěvek od imaginaro »

Jak rozdělujete krmivo když dáváte mezi nosnice cca 8týdení kuřata? Jak zajistit aby ty maly nežraly to pro nosnice a naopak?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

vašík
Příspěvky: 1849
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Líheň kuřat

#94 Nový příspěvek od vašík »

Máme malou volieru kam dostanou kuřata ráno krmení zavřou se po nakrmení se pustěj a zavře se voliera a to se opakuje večer.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Líheň kuřat

#95 Nový příspěvek od imaginaro »

Aha to asi u mě nebude možny, nabudu je mít doma a dojíždět asi nebude v časových silách. Spíš jsem myslel nějaky rozdílny krmítka.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Líheň kuřat

#96 Nový příspěvek od j.kubec »

Obrázek
Není to žádný zázrak, ale mohlo by to být funkční regulace za 120 z číny funguje skvěle. Udržím teplotu na 0,3°C po celé líhní. Stěny jsou z polystyrénu 50mm a na topení zatím mám 3 x 25w žárovky. v budoucnosti nahradím asi infra zářičem do objímky. Po zkouškách stačí i pouze 50w na normální provoz a vytopení. Do šuplíku se vejde asi 40 slepičích vajec, prostor je na 5 šuplíků. Na zkoušku tam je 70 slepičích vajec.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Líheň kuřat

#97 Nový příspěvek od imaginaro »

Co s tím pak děláš?
- rozdáš
- prodáš
- vykrmíš a šup do mrazu
- ???

:)
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Líheň kuřat

#98 Nový příspěvek od j.kubec »

To je jednoduché.
Kuřata projdou selekcí, kohouti se vykrmí a pak šup na pekáč a slepičky se nechají na vajíčka.
Husy a kachny se vykrmí a půjdou na prodej, respektive se s nalíhnutou drobotinou podělím se sestrou. Dříve jsme nakupovali drobotinu, ale od loňska si už jedu svoje. Od loňska mě zemědělství a les živí tož asi tak.
Proto jsem 2 roky ladil líhnutí vodní drůbeže, aby z toho něco bylo. Nyní jsem za včerejšek odlihnul 27 kachňat a ještě jedou další a mám naklubaných 5 husích. Tato várka půjde k sestře.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Líheň kuřat

#99 Nový příspěvek od imaginaro »

Aha a krmivo kupuješ n bo máš zdroje? Já všechno kupuju, takže ty počty navyšovat nebudu. Co se vylíhne, vykrmit a do solárka.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Líheň kuřat

#100 Nový příspěvek od j.kubec »

Tak kačky jsou už skoro všechny venku. Z 120 vajec jsem po týdnu vyřadil 48 čistých, vylíhlích je 56ks a ještě čekám asi 6 housat a zbylých 10 je se zastaveným vývojem na 2-3 týdnu.
Vzhledem k tomu že sestra měla vajíčka od loňských kaček, tak bylo plných asi jen 40%, ostatní šli od našich kaček kde je plných 90%.
No a vzhledem k tomu že je ještě hodně vajíček asi ještě udělám jednu várku. Ať se ségra nenudí :D .
Krmivo něco nakoupím (BR1a BR2) a pšenici si pěstuju sám.
Jo a po solárku to já taky rád 8)

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Líheň kuřat

#101 Nový příspěvek od imaginaro »

Tak já kupuju kuřatům K1 a pak K2, housatům VKCH1 a pak VKCH2 (některý výrobce má jedno krmivo pro maly i pro odrostly :-/ )
jen dotaz - myslel jsem si že hotová krmiva obsahují i vitamíny, případně i nějaká antibiotika ktery se dají podávat v krmivu, ale asi o není pravda. ím se stane že má house tlusty kotníky i kolena a má slaby nohy? Cojim dáváš aby se to nestalo?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Líheň kuřat

#102 Nový příspěvek od j.kubec »

My jedeme na krmivu BR1 a 2. To je určené pro kuřata a brojlery, ale krásně na tom jdou i kačky a housata. V tomto krmivu je i "léčivo". Toto léčivo je směs vitamínů a doplňků prvků. Důležité je D aby neměli problémy s růstem kostí. Dříve se hojně používal kombinal, ale ten je již na předpis a tak se to míchá už rovnou do krmiva. Antibiotika v těchto krmivech nehledejte to se nesmí používat volně prodejné to jistě nebude. Možná že něco takového si namíchají ve velkochovu na míru :co?: , to však netuším.
Chce si to zjistit co do krmiva výrobce míchá a co vlastně kupujete. Já mám na každém pytli štítek s obsahem. Beru krmivo od Sehnoutky a z Českého ráje. Každý má trochu jiný obsah, ale problémy nejsou. Někteří výrobci však vyrábějí i bez těchto doplňků a nebo s minimálním množství obsahu těchto doplňků. Krmivo s vitamíny je pochopitelně o něco dražší než bez. Co jsem posledně bral tak to dělalo rozdíl asi 200.
Jo a jediný rozdíl co jsem našel mezi BR1 a 2 je ten že jedno je šrot a druhé jsou granule, ale to zas záleží na výrobci.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Líheň kuřat

#103 Nový příspěvek od imaginaro »

Ala, tak to se musim mrknout jestli MJM vyràbí i BR1(2) bohužel mi to house se slabyma nohama uhynulo, by mě zajímalo čím to je :'(
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Líheň kuřat

#104 Nový příspěvek od j.kubec »

Můj typ je měknutí kostí a celkově málo vitamínů. Ve stravě chybělo D a vápník s fosforem. Kvůli tomu často dochází i k úhynům. Proto kupuji krmivo s obsahem těchto prvků a vitaminů.
Když vybíráte krmivo chce si to nastudovat co potřebujete, aby obsahovalo.
Z těch asi devadesáti kusů co jsem vylíhnul neodešel ani jeden kus. Musím zaklepat :D . I mrzáčci, jak říká mamka marodka, se úspěšně vyvíjí. Z celkového počtu jen jeden kus měl špatně vstřebaný žloudek. A i tento kousek roste a má již týden a vše se vstřebalo. Nechal jsem ho na půl ve skořábce a podával 4x denně vodu. Po 3 dnech již vylezlo ven samo a kachně mělo jen zvětšený pupek. Dnes není k rozeznání od ostatních.
Jedno kachně má nějak poškozenou páteř na krku a má hlavu dozadu, zatím mu to nevadí. A jedno house má nějaký problém se stabilizací, někdy upadne na bok a nedokáže se převrátit zpátky na nohy.
Takže si myslím docela dobrý výsledek. Nyní jsem napnutý, jak to půjde v nové líhni. Mám v ní 70 slepičích a 90 kachních vajíček. V číně jedu také, třetí várku kachních a husích vajec :D . Nějak mě přišlo škoda je nevyužít když jsou 8) . S husíma vejcema už bude letos utrum, začínají měnit peří. Zatím z nich bylo 17 prcků a ještě snad nějaké budou z nasazených.
Jak to jede ostatním?

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Líheň kuřat

#105 Nový příspěvek od imaginaro »

Tak jsem jim dnes nasypal BR2, trojku zrovna nemeli. Je v ni oproti VKCH2 navic antikokcidikum, jinak jsem sliž ní poměrově nezkoumal, ale surovinově jsou podobny.Tak uvidím, pak jim koupim tu BR3. Mám podezření že to těm malym vyžírâ i husa, přemýšlým jam jí zo znemožnit. Asi dâm kolem krmítka metr kem sníženej "strop" - housata se l hce skloní a vlezou tam ale huse se tam asi nebude chtít plazit. Má někdo vyzkoušeny něco jinyho?
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“