Líheň kuřat

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Líheň kuřat

#16 Nový příspěvek od Vlasatej »

hned od prvního. na 20min. Ta husa i kačena taky 2x za den sleze a terorizujou dvorek aspoň 20minut. :)
Jinak to nevyklubání u mě nebyl problém tvrdé skořápky, u mě vůbec ke klubání nedošlo.

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Líheň kuřat

#17 Nový příspěvek od Vlasatej »

tak dnes se začly klubat husy a kačeny který byly do líhně dosazovaný po prosvěcování a vyřazování neoplodněných vajec z první várky. Tak opravdu nechápu, proč ta celá první vsádka pomřela ještě ve vejcích...

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Líheň kuřat

#18 Nový příspěvek od czechboss »

Možná si měl špatná vejce, nebo špatně uskladněná, zajímal by mě tvůj přesný postup od vložení vajec po líhnutí: teplota, vlhčení otačení atd. teda jestli to není tajný. Já mám taky nasazenou druhou dávku v líhni tak jsem zvědavej
Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Líheň kuřat

#19 Nový příspěvek od Vlasatej »

vejce sbírám každý den večer takže nejsou nasezená. Uskladňuji v místnosti kde je 12C špičatým koncem dolů v papírových zásobnících od vajec. Vejce která sem dával do líhně nebyla starší 10dnů.
Po nasazení do líhně prvních 20 dnů plním vodou jednu komoru na zvlhčování, po dvaceti dnech obě dvě. Rosil sem je od dvacátehé dne každý večer střičkou. Asi desátého dne sem líheň vypl a prosvěcoval - co bylo čiré šlo ven. Místo těchto neoplodněných kusů jsem přidal další várku vajec z pokračující snůšky (ty se teď líhnou). Vejce označuju obyčejnou tužkou číslem dne nasazení do líhně, případně pokud vím tak označuji zvířetem které je sneslo. mám tuto líheň -automat:

Obrázek

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Líheň kuřat

#20 Nový příspěvek od czechboss »

Je to věda pro medvěda :) ale pokud najdeš správnej postup pak určitě budou i úspěchy. Já pořád ladím uvidím taky na druhý dávce co z toho bude. Na tom obrázku je tvoje líheň?

Já jsem z 15 vajec vylíhnul pouze 4 kachny a z toho jedno včera zdechlo, protože bylo příliš slabý, takže mám tři kusy. Dva z toho jsou indičtí běžci a jeden kříženec indického běžce a pižmovky, takže žádnej závratnej úspěch :nene:
Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Líheň kuřat

#21 Nový příspěvek od Vlasatej »

na obrázku je typ líhně co používám, ale ta fotka je z webu výrobce. už mi to vylejzá z vajec :)

dejvas
Příspěvky: 31
Registrován: čtv bře 08, 2012 11:22 am
Bydliště: Olomouc

Re: Líheň kuřat

#22 Nový příspěvek od dejvas »

Ahojky snažím se postavit líheň s ledničky. Všechno se mi daří až na jednu věc, otáčení plat vajec.
Mám motorek 24V, a potřebuji aby se jednou za nějakou dobu sprovoznil a aby otáčky jednou točili doleva a po odčasování zase doprava.
Tak jsem to chtěl vyřešit tak, že jsem koupil dvě časové zásuvky dva zdroje napětí 24V, na motorku jsem jeden zdroj zapojil +- a druhej zdroj -+.
na zkoušku jsem zapojil jeden zdroj potom vypl a zapl druhej..
Bohužel došlo k tomu ,že i když je jeden zdroj vyplý a druhý zaplý zkratují se nebo co. . prostě se motorek netočí dle mých plánů a vědomosti mi na toto vyřešení nestačí. Zkoušel jsem napájet přes diody ale ty nepomohli..
Prosím poraďte .
Dekuji
Dejvas

trk-frk michal
Příspěvky: 181
Registrován: ned lis 23, 2008 8:22 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Líheň kuřat

#23 Nový příspěvek od trk-frk michal »

Sice nejsem elektrikář, ale je to poměrně logický, že to nefunguje. Muselo by tam být relé, které odpojí sekundár druhého zdroje od motoru, nebo dva koncové přepínače, či nějaké mechanické řešení. Já mám líheň na dvacet slepičích vajec firmy R.com -SURO 20, je to made in korea a spokojenost.................
Je sice malá, ale stačí. Má to vlastí naklápění, externí čerpadlo na vodu, digitální nastavení teploty a vlhkosti. Nasazuji dvakrát zasebou, nedoplňuji vejce po prohlídce. Ona je totiž i jiná teplota a vlhkost na začátku a na konci líhňového cyklu.
Co nejde urvat silou, jde ještě větší silou. Co upadne, to tam nepatří......

dejvas
Příspěvky: 31
Registrován: čtv bře 08, 2012 11:22 am
Bydliště: Olomouc

Re: Líheň kuřat

#24 Nový příspěvek od dejvas »

Kolik tě ta liheň stála ? viš já jsem takovej že pokud se mi daří něco homemade. Tak si to raděj vyrobím. Mám z toho potom větší radost, že jsem něco dokázal.
Jasně na lihne.cz se daji koupit ty obraceče.. ale to by nebylo právě ono :)

Na zprovoznění, mi chybí už jen vyřešit to relé jak píšeš.

trk-frk michal
Příspěvky: 181
Registrován: ned lis 23, 2008 8:22 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Líheň kuřat

#25 Nový příspěvek od trk-frk michal »

3.600,- i s poštovným. Kutění je pěkná věc, ale já osobně mám rozdělanejch tolik "projektů", že nevím co dřív. Barák, zahrada, práce, traktor.............................
Co nejde urvat silou, jde ještě větší silou. Co upadne, to tam nepatří......

dejvas
Příspěvky: 31
Registrován: čtv bře 08, 2012 11:22 am
Bydliště: Olomouc

Re: Líheň kuřat

#26 Nový příspěvek od dejvas »

Čoveče o té zahradě ani nemluv. všechno zarůstá aji řepa. pěkný mám akorát zemáky.
Dnes jsem musel vlítnout do folíaku, postavil jsem foliovník 8x8m na rajčata, No mazec zarosteny tak jsem tam dnes byl celej den ..
Doufám ,že se mi podaří aspoň ty rajčata prodat.

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Líheň kuřat

#27 Nový příspěvek od czechboss »

Tak nám uběhl rok a je načase zase něco nalíhnout a tak jsem se dokopal konečně dodělat líheň z ledničky, kterou jsem začal tvořit loni v létě. Včera jsem do líhně nasadil 45 vajec tak uvidíme zda se dílko zdaří :)

https://www.youtube.com/watch?v=LJIbjXhN2Ew

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
honzík1s100k
Příspěvky: 133
Registrován: ned led 24, 2010 10:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Líheň kuřat

#28 Nový příspěvek od honzík1s100k »

ahoj potřebuji poradit vybrat termostat našel jsem dvě stavebnice
http://www.flajzar.cz/regulace/regulato ... hkosti.htm to je ten co má czechboss ale píšou tam že má hysterezi 0,5 °C což se mi zdá hodně
ale zase má i regulaci vlhkosti
a potom tenhle http://www.elektronicke-stavebnice.cz/p ... kod-m-089/ ten má hysterezi 0,1°C ale nemá regulaci vlhkosti
tak co by jste mi poradili ?
Nebo víte ještě o něčem lepším v přibližně stejné cenové kategorii?

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Líheň kuřat

#29 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahojte,
to czechboss : ta líheň vypadá parádně, fakt sis pohrál. Elektrika vlastní koncepce? Jak dlouho ti vydrží topit při výpadku ta UPSka z baterek? A hlavně jaké jsi měl s tou líhní úspěchy?

Rado
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Líheň kuřat

#30 Nový příspěvek od imaginaro »

Tak jsem před chvilou nasadil do líhně 24 husích vajec. Některy jsou i měsíc stary, tak su zvědavej, kolik se jich vyklube. Zjistil jsem že musím poladit naápění - na slepičích vajcách se to neprojevilo, ale husí jsou větší a tak se to má tendenci převracet. Jaky máte vy zkušenosti s umělým líhnutím hus???
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“